Opis otoczenia - 2012-01-30 22:12:57


     Wybrzeże, jak sama nazwa wskazuje, leży na krańcu prowincji Sashikan. Jak ono wygląda? Dosyć zróżnicowanie. Da się tutaj dostrzec zarówno piasek i plażę, a także klifowe skały. Jedną z najbardziej interesujących cech tego miejsca jest to, że w pobliżu rośnie mnóstwo drzew. Teoretycznie nie powinno ich tutaj być, jednakże pod plażami i skalistymi wybrzeżami znajdują się bogate złoża słodkiej wody. W pobliżu da się znaleźć więc kilkanaście studni, z których wydobywana jest życiodajna ciecz. Wracając do punktu wyjścia - co charakteryzuje naturalny wygląd tego miejsca? Woda, zarówno słodka, jak i słona, bo przecież zależy to od jej źródła. Piasek, który da się znaleźć prawie wszędzie, bo plaża jest naprawdę rozległa. Dodatkowo skały, pochodzące z klifów, bo dosyć banalnym faktem jest to, iż w trakcie burzy czy sztormu część z nich po prostu zmienia lokalizację. No i na sam koniec spore zalesienie na całej powierzchni. Ujmując w dwóch słowach - piękna okolica.
     Kolejna geograficzna informacja, która jest warta wspomnienia, to linia brzegowa. Sashikan posiada ją wręcz spłaszczoną. Nie ma tutaj wielkich różnic w wysokościach, czy też trudnych brzegów. Zachęca to więc wszystkich kupców, by kierowali swoje okręty na owe wybrzeże. Nie dość, że szlaki handlowe, które się tutaj znajdują, nie są rozległe, czy też niebezpieczne, to dodatkowo sama przyroda postanowiła wesprzeć człowieka. Nic dziwnego więc, że tuż nieopodal brzegu da się dostrzec siatkę kramów i sklepów. Handlarze nadmorscy czekają jedynie na przypływ i nowe okręty, na których bardzo łatwo o niespotykane towary. W końcu co jak co, ale świeże przedmioty, tuż zza innych mórz, są wręcz idealne do barteru.
     Jak często można tu znaleźć kupców? Pytanie to w zasadzie jest źle skonstruowane, ponieważ powinno brzmieć - "Czy nie da spotkać się tutaj handlarzy?". Sklepy, markety i inne miejsca wymiany da się znaleźć praktycznie wszędzie. Wynika to oczywiście z idealnego położenia morskiego, a także doskonałego traktatu, przebiegającego przez cały Kraj Ziemi. Przeciętny mieszkaniec tych terenów powinien więc być zadowolony - w porównaniu do innych części Sashikan, tutaj nie można narzekać na brak jakiegokolwiek surowca. Wszystko jest pod ręką, a i to w cenach naprawdę zadowalających, ponieważ nieustanna konkurencja między sprzedającymi zmusza ich do obniżania kosztów towarów. Krótko mówiąc - raj dla kupujących, piekło dla producentów.
     Ostatni temat, który warto poruszyć, to struktura społeczeństwa. Wybrzeże zamieszkują ludzie w średnim wieku, a większość z nich zajmuje się głównie, niespodzianka, rybołówstwem. Handel znajduje się na drugim miejscu, pod względem najczęściej wybieranych zajęć. Wszystko to sprowadza się do jednego - jest tutaj tanio, można zjeść świeże morskie zwierzęta, a koszty życia nie oscylują na wysokim poziomie. Nic więc dziwnego, że w sezonie letnim da się tutaj dostrzec sporo nowych przybyszy, skuszonych odpoczynkiem na parę dni. Bo aby oderwać się od codzienności nie trzeba jechać daleko - wystarczy skierować się na wybrzeże w Sashikan.

Opis stworzony przez Ikkyo

www.friziots.pun.pl www.sasuke.pun.pl www.cavallone.pun.pl www.jaroslawskiots.pun.pl www.bleach-tales.pun.pl