Katsuro - 2014-01-29 20:19:10

http://i.imgur.com/S0DiHVw.png
"Tak było kiedyś..."
Ninja Clan Wars     Pierwszy temat z serii "Tak było kiedyś...". Seria ta ma prezentować wspomnienia ze starych czasów naszego forum. Głównie będą to grafiki, ponieważ tych zachowałem na dysku najwięcej, ale niewykluczone też, że pojawią się jakieś opisy, tych również raczej nie brakuje w moich plikach. Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich przemyśleń oraz oczekiwań na następne części. Jeżeli będzie duże zainteresowanie zamierzam kontynuować serię bardzo długo, bo materiałów nie brakuje.

     Na pierwszy ogień idą layouty. Przez te kilka lat NCW zmieniało się bardzo często, zmieniało się wraz z moimi umiejętnościami i pomysłami. To co wyróżniało nas praktycznie od samego początku to oryginalność, niemalże zawsze zmiana layoutu wiązała się z wprowadzeniem czegoś czego nie miało żadne inne forum. To się nie zmieniło ^^


PIERWSZY LAYOUT - 2009


Cóż mógłbym tutaj napisać... to były początki mojej przygody z przerabianiem punowego szkieletu. Ograniczyłem się do prostych kodów znalezionych na forum supportu. Dopiero się uczyłem, starałem się zrobić to co mogłem, również jeśli chodzi o grafikę. Z tego co pamiętam header i tło robiłem w programie do przeglądania grafiki, który miał wbudowane podstawowe opcje przeznaczony do podstawowej edycji. Co jak co, ale symbolika jest widoczna ^^


PRZED PRZENOSINAMI NA JUN - 2010


Za wiele się nie zmieniło w porównaniu do wcześniejszej wersji. Niemniej jednak widać rozwój grafiki, szczególnie headera. Odstęp pomiędzy tymi screenami nie jest zbyt duży (może miesiąc), więc i zmiany niewielkie.


LAYOUT NA JUN.PL - 2010


Temat rzeka. Skusiłem się bardziej zaawansowanymi możliwościami skryptu juna i postanowiliśmy się przenieść. Wspomniane możliwości dotyczyły głównie tworzenia subforów w subforum, co do tej pory nie jest osiągalne na punie, a było nam potrzebne, ponieważ przejście na ten hosting wiązało się z stworzeniem świata gry, który, po wielu ewolucjach, możecie teraz oglądać. Jak widać zmieniliśmy kolorystykę, a header wyszedł mi całkiem ciekawie, chociaż był bardzo daleki od doskonałości.


LAYOUT NA NUPS.PL - 2010


Niewielu w ogóle zdaje sobie sprawę, że NCW w ogóle istniało na innych hostingach niż pun, a już garstka ludzi pamięta, że mieliśmy swoją prywatną domenę, którą zorganizował Masaru (prawdę mówiąc już zapomniałem w jakich okolicznościach, może Masło sam to opisze). na dobrą sprawę niczym nie różniło się to od juna, ponieważ byliśmy uzależnieni od właściciela domeny, jednak mieliśmy nieco więcej możliwości i chyba udało się je wykorzystać. Moje zdolności w dziedzinie skryptów i grafiki wzrosły, a efektem tego jest screen powyżej. Moim zdaniem wyszło niesamowicie, chociaż grafika nie do końca to oddaje. Tak czy inaczej wskoczyłem na przełomowy poziom, który pomógł mi później...


KSZTAŁTOWANIE STYLU PO NIEUDANEJ MIGRACJI - 2010


Nie wiem czy gracze czuli się gorzej, czy może ja tęskniłem za punem, a może jedno i drugie... Tak czy siak wróciliśmy z przytupem. Widoczny screen prezentuje portal, niestety nie mam strony głównej, ale można zauważyć, że zaczęliśmy tworzyć coś z czym obecni jeszcze starzy gracze nas kojarzą - z ciemnym stylem połączonym z elementami niebieskiego. Oprócz zdecydowanie ciekawszego wyglądu mieliśmy równie ciekawe skrypty, które były obiektem zazdrości innych forów. Na forum supportu rozpoczął się okres pytań: "jak zrobić tak jak na NCW?".


REWOLUCJA SKRYPTOWA - 2011


Nawet dzisiaj wydaje mi się, że mało które forum prezentuje się lepiej pod względem estetyki niż NCW z tego okresu. Przyznam szczerze, że wtedy miałem bzika na punkcie wodotrysków. Bajery były wszędzie, lecz największą sensacją było menu, które wydawało się niemożliwe do zrobienia ze względów technicznych. Mi się to udało przy pomocy człowieka z jakiegoś forum pomocy (chwała mu za to, ponieważ do dzisiaj z tego korzystam). Rozpoczęła się nowa era korzystania z GIMPA i jQuery.


PIERWSZY SLIDER NA PUNIE - 2011


Kolejne zmiany, poszukiwania rozwiązania idealnego. Tym razem furorę zrobiliśmy mając pierwszy chyba (pewny nie jest, ale na 90% tak) slider, w którym znajdowały się newsy z forum. Obecnie wiele forów korzysta z podobnego rozwiązania, ale nasze było przełomowe i... na punie! Grafika pozostała mroczna, również niebieskie elementy się nie zmieniły. Na uwagę mogą zasługiwać nowe grafiki pod działy, tego typu również próżno było szukać na innych forach.


BEZ HEADERA - 2012


Tutaj również mogliśmy pochwalić się rewolucyjnym rozwiązaniem, tym razem dotyczyło ono chowania kategorii z funkcją zapamiętywania, czyli coś co było możliwe, ale zdecydowanie nie na forach puna. Autorem skryptu był Noof, który udostępnił mi skrypt na wyłączność za co również należy mu się podziękowanie. Skrypt nie był bez wad, a z racji tego, że miał ich kilka dzisiaj już go nie ma ;] Ta wersja layoutu wyróżniała się brakiem headera i górnym panelem, zawierającym menu i wiele przydatnych informacji.


FIOLETOWY SZAŁ - 2013


Tutaj nie ma za bardzo o czym pisać. Chociaż może już są gracze, którzy pamiętają jedynie obecną, niebieską wersję. Krótka piłka - połączone siły moje i Sentiego dały efekt, który nieprędko zostanie zmieniony.

www.bm1.pun.pl www.eu3-kampania.pun.pl www.wogsoldat.pun.pl www.zzzz.pun.pl www.lrrp.pun.pl