Ryo - 2014-02-27 23:31:22

    Cześć wam!

    Na samym początku musicie wiedzieć, że ja, osobiście, mam jednego wielkiego bzika na punkcie klimatu podczas pisania posta. Szczególnie to się ma NCW i by tego dokonać sięgałem po najróżniejsze środki. Wierzcie mi czy nie, ale w chwilach kiedy nie mam weny, próbuje niezliczonych sposób by ją sobie przywrócić. Czasem ściągam po programy, które pozwolą mi się skupić bezpośrednio na tekście, włączam dźwięk maszyny do pisania, słucham muzyki (i ostrej i tej leniwej, różnie), bawię się czcionkami w edytorze, i nie tylko! Moich dziwactw jest doprawdy wiele i do niektórych wstydzę się nawet przyznać. Prawda jednak taka, że nigdy nie pisze bezpośrednio postów na forum, bo po prostu nie umiem. Nie wiem jak to się dzieje, ale kiedy otwieram nasz NCWoski edytor, bez znaczenia jaki aktualnie styl na forum panuje, tak nigdy nie umiałem wykrzesać tam choćby sześciu linijek dobrego tekstu. I zawsze pisałem w czymkolwiek innym, byle nie tam.
    Na możliwość stworzenia skórki NCW do programu FocusWriter wpadłem przypadkiem, ale wciąż nie mogę uwierzyć, że coś takiego jest możliwe i to nawet dla kogoś zielonego jak ja. Mam nadzieję, że będziecie na tym pisać swoje wypociny i podczas ich tworzenia wspomnicie mnie od czasu do czasu (albo i nie).

    Instalacja jest śmiesznie łatwa. Na początek ściąganie FocusWriter, który działa bez instalowania (ot paradoks). Po prostu rozpakowujecie program i macie go już na dysku. Kiedy to zrobicie, odpalacie ikonkę programu w jego folderze. Następnie ustawiacie tryb pełnoekranowy (F11) i najeżdżacie kursorem na górną krawędź ekranu. Wysunie się wam menu. Wybieracie ustawienia -> motywy. Potem wystarczy, że zaimportujecie motyw NCW.
    Dodam tylko, że edytor jest dostosowany tak, że jego szerokość odpowiada szerokości posta. Znaczy to, że napisany tekst tutaj, odzwierciedla od razu długość rzeczywistego posta. Myślę, że to ułatwi wiele i jeszcze bardziej uprzyjemni pisanie.

Do ściągnięcia:
#1. Focus Writer
#2. Motyw NCW

Screeny:
#1. Z tekstem
#2. Bez tekstu

Edit: Zaktualizowałem motyw, mi.n zmieniając czcionkę i ramkę, zmieniając niebieską na czarną, co widać już na podmienionych screenach. Wystarczy raz jeszcze pobrać motyw i podmienić.

www.rpgkk.pun.pl www.se-k800i.pun.pl www.blekitniglowczyce.pun.pl www.tibiaworldots.pun.pl www.fin-rach.pun.pl