Opis otoczenia - 2014-05-04 23:53:51

http://i.imgur.com/z1fCF6E.png


   Jest to sporych rozmiarów budynek, położony na dość wysokim wzniesieniu, w odosobnieniu od reszty miasta. Wykonany w całości z drewna, przez co odróżnia się od wszystkich pozostałych budowli w okolicy, w których kontrukcji dominuje bambus. Materiału tego użyto jednak do stworzenia dekoracji i mebli wewnątrz, co ma podkreślać charakter i kulturę wschodu. Budowla formuje się w podkowę, zostawiając w środku spory obszar, który zagospodarowano na ogród. Wieczorami okiya rozświetla się tysiącem lampionów, rzucając ciepłe światło zarówno na wnętrza, jak i otaczające ją tereny.
   Wejścia do przybytku strzegą płaskie, rozsuwane drzwi, przez które można dostać się do holu. Przypominać on może ekskluzywną szatnię, gdyż pomimo faktu, iż jest to miejsce służące jedynie do przywdziania przez odwiedzających kimona, wszędzie piętrzą się bogato zdobione, cieszące oko parawany.
   Stamtąd przechodzi się do części bankietowej. Przy niskich stoliczkach goście mogą spocząć na jednej z barwnych poduszek i raczyć się herbatą, przygotowaną według tajemnej receptury, znanej jedynie gejszom, które zamieszkują ten budynek. Smakoszy ucieszy z pewnością możliwość skosztowania trunków, jakich na próżno szukać w innej części kontynentu. Wedle uznania, można się również skusić na jedną z potraw, pełniących jednak rolę raczej zakąsek niż zapełniacza żołądka.
   Ostatnią strefą, położoną na dole, jest część mieszkalna, przez innych uważana również za gościnną. Strudzeni po całym dniu uciech w tym domu, mogą udać się tam na spoczynek, sięgając przy okazji po główne atrakcje wieczoru, tak wdzięcznie przemykające korytarzami domu.
   Na wyższym piętrze, do którego prowadzą szerokie schody w części balowej, znajdują się dwa obszerne tarasy oraz scena. Jest to miejsce, w którym gospodynie przybytku raczą gości pięknymi melodiami instrumentów, wdzięcznymi ruchami w tańcu, czy przejmującymi aktami teatralnymi. Słowem: pokazują to, w czym są niedoścignionym wzorem dla innych artystów.
   Wizyta w takim domu z pewnością należy do niezapomnianych przeżyć, na stałe zapisując się w psychice najdzielniejszych nawet wojowników. Uważa się, że niepodważalne talenty tych kobiet wydobywają z każdego człowieka pokłady energii i siły, o których nawet on sam wcześniej nie miał pojęcia. Warunkiem pojawienia się w takim miejscu jest ukończenie szesnastu lat, jednak czy tak śmieszne ograniczenia mogłyby powstrzymać któregokolwiek z młodszych ninja?

Pobyt w domu gejsz owocuje poprawą statystyk postaci. Każda nagroda ma jednak swoją cenę. Poniżej znajduje się wykaz, ile należy wydać Ryo, by wymienić je na określoną ilość statystyk. Dodatkowo, poza kwotą pieniężną, konieczne jest zamieszczenie fabularnego opisu, który dotyczyć ma sytuacji, kiedy to bohater/ka przebywa w tym miejscu. Nie jest jednak koniecznym, by zapłacić wskazaną liczbę zdań w jednym poście. Należy to jednak uczynić, zanim postać opuści budynek. W przeciwnym razie  nie otrzymuje ona wykupionych punktów statystyk.

Poziom statystyki - ilość Ryo + ilość zdań złożonych za każdy punkt.
0-49 – 200 Ryo + 1 zdanie złożone
50-99 – 400 Ryo + 2 zdania złożone
100-149 – 600 Ryo + 3 zdania złożone
150-199 – 800 Ryo + 4 zdania złożone
>200 – 1000 Ryo + 5 zdań złożonych
(brak zwiększonych kosztów dla postaci mistrzowskich!)

www.jaroslawskiots.pun.pl www.friziots.pun.pl www.sasuke.pun.pl www.granarutorpg.pun.pl www.cavallone.pun.pl