Katsuro - 2015-04-11 22:28:12

Witajcie!

    Dawno nie było ogłoszenia ode mnie... No ale do rzeczy, jak się Wam podoba aktualizacja? ^^ Administracja puna olała zapowiadaną aktualizację forów, więc zabrałem się za robotę. Mam nadzieję, że jest ona całkiem dobrze widoczna, lecz dla tych ze słabszym wzrokiem informuję: pojawiła się "zmieniarka" stylów w prawym, górnym rogu strony. Na dzień dzisiejszy dostępne są dwa layouty: stary, niebieski ze złotymi akcentami oraz nowy, odcienie szarości połączone z czerwienią (wymyślony na poczekaniu, ale jakoś bardzo mi się spodobał). Warto zaznaczyć, że to co widzicie jest początkiem drobnych zmian wizualnych oraz technicznych. Pamiętacie założony przeze mnie temat w recepcji Uwagi odnośnie wyglądu forum)? To jest moja baza, z której będę korzystał już od jutra przy stopniowych zmianach.

    Teraz trochę szczegółów. Strona główna forum została zmodyfikowana z uwagi na nowe potrzeby: jest sporo szersze, grafiki zostały wymienione na inne, również szersze i bardziej uniwersalne (muszą pasować do każdego layoutu). Zmieniarka obecnie jest nieco upośledzona. Każdy kto zostawił szary styl (ja go np. używam, bo stary mi się przejadł ^^) zauważył, że najpierw ładuje się niebieski, to oczywiście postaram się wyeliminować. Usunąłem slider z headerami, teraz każdy styl ma swój własny. Pozbyłem się również opisów w kafelkach - były problematyczne, a chyba nikt nie potrzebował opisów tak oczywistych działów jak "ogłoszenia" czy "jutsu", prawda? Do zrobienia zostały grafiki z subforów (może uda mi się to dokończyć dzisiaj) + moje własne wizje kilku elementów forum. Jeżeli użytkownicy szarego stylu zauważą jakieś niedoróbki/pozostałości po stylu niebieskim (bo był on na jego podstawie tworzony) to prosiłbym o zgłaszanie tego do tematu, do którego link podałem wyżej. Warto dodać, że kolejne style będzie można dodawać przy minimalnym wysiłku, kwestia podmiany kilku linijek kodu.

    Oprócz tego zamierzam zająć się sprawami, o których pisaliście w recepcji, np. screeny z jutsu po najechaniu na nazwę w spisie - pierwszy podgląd macie tutaj. Poza tym postaram się napisać skrypt pogody, żeby zmieniała się samoczynnie, może się uda ^^ Pozostaje mi jedynie w dalszym ciągu prosić o wypowiadanie się w tym temacie, ponieważ będę, tak jak już wspomniałem, korzystał z Waszych uwag przy przeprowadzaniu zmian.

    Na koniec wiadomość nieco mniej przyjemna - to co widzicie zajęło mi cały dzień, nie licząc obiadu i meczu, więc nie miałem czasu na wprowadzenia zapowiadanych zmian. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jutro ukaże się obiecana aktualka. To tyle, komentujcie nowy layout, czekam na Wasze opinie.

PS. wiem o tym, że w niebieskich stylach w dodatkowych stronach widać jeszcze niebieskie elementy, poprawię to.

www.poke-adventure.pun.pl www.braterstwo-wilkow.pun.pl www.kakashi.pun.pl www.elektronicyzst.pun.pl www.shahid-kapoor.pun.pl