Suoh - 2017-02-28 19:03:04

http://jakubwilk.pl/portfolio/demo/stats-calculator/ncw/assets/img/logo.png    Witajcie nindżowie zamieszkujący naszą małą społeczność jaką jest NinjaClanWars! Od dłuższego czasu myślałem by stworzyć coś w rodzaju automatycznego przelicznika, który za nas obliczałby koszty PU za statystyki uwzględniając poziom postaci mistrzowskiej oraz jej brak, a naszym zadaniem byłoby jedynie wstukać odpowiednie cyferki i nacisnąć jeden przycisk. Nic trudnego prawda? Otóż początkowo chciałem to napisać w C++ aby potem stworzyć z tego desktopową aplikację, ale jednak takie ścisłe programowanie to nie dla mnie i nie chciało mi się w to bawić, a także dlatego, że nie mogłem napisać sensownego algorytmu, który by działał. Chociaż tak samo było w tym przypadku.

Podziękowania dla Jirō, który mimo, że go o to nie prosiłem, nawet nie wspomniałem o tym słówka musiał napisać swoją wersję chwaląc się przy tym jakie to było proste i jaki z niego wielki programista. NO MUSIAŁ! No i się zbulwersowałem! Ale trzeba zaznaczyć, że gdyby nie On aplikacja (chociaż nie wiem czy mogę to tak nazywać, wprawdzie aplikacja powinna działać jednocześnie po stronie klienta jak i serwera to w tym przypadku działa jedynie po stronie klienta, dlatego będę używać nazwy przelicznik) przelicznik byłby jeszcze w fazie tworzenia, gdyby nie Jego algorytm to nadal bym siedział zdenerwowany nad otwartym edytorem i myślał "co ja tu źle robię?". Nie jestem z tego powodu dumny, ale z drugiej strony rozwiązanie jego autorstwa nie jest najlepsze co daje mi możliwość poprawy tego aby było bardziej wydajniejsze. Dla ciekawskich: przeliczanie działa na zasadzie iteracji, a więc jest to jedno (jak nie jedynie) z najgorszych rozwiązań. :)

ABY PRZEJŚĆ DO PRZELICZNIKA, KLIKNIJ W TEN NAPIS!Zasada działania jest bardzo prosta, w jednym polu wpisujemy wartość początkową, aktualną naszej statystyki a w drugim wartość, którą chcemy osiągnąć. Następnie używamy strzałek aby przejść do następnej pary i tym samym uzupełnić wszystkie pola. Oczywiście jeżeli jedna bądź więcej par zostanie pusta nic się nie stanie, miejsca z niewpisaną wartością automatycznie przyjmują wartość 0. Następnie zaznaczamy modyfikator postaci mistrzowskiej i klikamy oblicz. Nic trudnego prawda? Jedynie trzeba pamiętać aby uzupełnić zarówno pierwsze jak i drugie pole bo wtedy algorytm wykona złe przeliczenie :)

Projekt będzie cały czas rozwijany w celu poprawy, w przyszłości zamierzam dodać takie samo tylko dla MageGuildWars (o ile powstanie bo patrząc na aktywność NCW mam złe przeczucia). Projekt jest dostępny na GitHubie wraz ze wszystkimi linkami więc raczej o niczym nie zapomniałem.  Prosiłbym jedynie o sprawdzenie tego czy faktycznie dobrze liczy czy może gdzieś jest błąd. :)

A o to grafika przedstawiająca przelicznik, skupiłem się na prostym designie kolorystycznie podobnym do aktualnie panującym na NCW:

http://jakubwilk.pl/portfolio/demo/stats-calculator/ncw/assets/img/screen.png

www.pro-serwer.pun.pl www.gothic-pbf.pun.pl www.los-santos-vagos.pun.pl www.zak-opole-1b.pun.pl www.vla.pun.pl