Yocharu - 2019-06-03 17:04:08

Witajcie ponownie!


Ten post zawierać będzie wszelkie informacje o aktualnych wydarzeniach na świecie abyście mogli rozpocząć ponownie swoją przygodę w świecie NCW! Na sam koniec zostaną również podane wytyczne, które mogą się wam przydać ale tymczasem zapraszam do zapoznania się.Rok 180


       Minął dokładnie rok od Wielkich Igrzysk Ninja, które zakończyły się wielką katastrofą. Inicjatywa mając na celu złagodzić choć w najmniejszym stopniu wszystkie konflikty między klanami i organizacjami świata okazała się być bombą, której eksplozja objęła serca wszystkich ninja. Śmierć lidera Hyuuga tuż po zakończeniu igrzysk, wywołała zamęt na arenie, prowadząc do wielkiego pojedynku między nacjami. Nikt oficjalnie nie przyznał się do winy, jednakże wiele tropów wskazywało na grupę Nikushimi, w której skład wchodziło kilku samotników. Nie ma pewności czy wina stoi po ich stronie ani czy organizacja Samotników ma z nimi jakieś powiązania. To wydarzenie rozdarło świat na pół, nieoficjalnie dzieląc go na wrogów Samotników oraz przyjaciół. Klany jeszcze nie zdecydowały a samo zajście zaczęło rozchodzić się po kościach przez brak tropów co do winowajcy. Wiadomo jedynie, iż klan Hyuuga trzyma urazę a ich wioska została oficjalnie zamknięta dla wszystkich niespokrewnionych z ich rodem. Dostęp mają jedynie upoważnieni handlarze oraz możnowładcy.

       Pozostając na kontynencie - Klan Sabaku oficjalnie podał się jako przyjaźnie nastawiony do Samotników. Nie wykonali jednakże żadnych kroków dalej w tym temacie. Ciężko jednoznacznie stwierdzić co dzieje się na terenach ich państewka z racji na bardzo ciężko dostęp przez zdradziecką pustynię. Wioska jest oficjalnie otwarta lecz niewielu jest na tyle odważnych by maszerować dniami przez morze piasku. Mimo wszystko chodzą słuchy, że niewygodne dla lidera Sabaku osoby, znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Według nieoficjalnych źródeł, na całym świecie można znaleźć specjalnie gildie, które zapłacą sporą sumę za informacje o sytuacji politycznej Sabaku.

       W Shisou, klan Ayatsuri przechodzi prawdziwy renesans. Z biednej nacji, w ciągu roku wytopili ogromną ilość gotówki, powoli sięgając po status potęgi. Ma to byś zasługa ich położenia po środku kontynentu oraz budowa nowych szlaków handlowych, prowadząca do ich wioski oraz miast na terenie kraju co oczywiście wydaje się być zgodne z prawdą. Plotki jednak mówią, iż pieniądze na tę inwestycję oraz na rozwój ekonomiczny pozwoliła działalność kilku lalkarzy, którzy rozpoczęli dość nietypowy i nie do końca legalny biznes. Za ogromne pieniądze konstruują sztuczne kończyny napędzane chakrą użytkowników, dając im szansę odzyskać utracone w bitwie ręce i nogi ale także i je zmodyfikować do lepszego funkcjonowania.
Lord Feudalny Chikai zarządzający między innymi ziemiami należącymi do Senju, przeprowadza zmianę systemu politycznego kraju. Nikt po za jego doradcami, nie ma pojęcia dokąd to zmierza i w co państwo oficjalnie ma się zmienić jednakże mieszkańcy tych ziem zaczęli otrzymywać za wykroczenia prawne, kary nie pieniężne a "społeczne". Rzekomo mają obowiązek odpracować swe winy w postaci ciężkich prac wydobywczych bądź transportowych, w zależności od wykroczenia od kilku dniu to kilku miesięcy lecz przez rok od wprowadzenia ustawy, prawie nikomu nie udało się powrócić. Lord Feudalny tłumaczy, iż przestępcy dokonywali kradzieży żywności bądź innych dóbr w miejscach pracy przez co ich wyroki są przedłużane. Na pytanie o samo wprowadzenie ów systemu odpowiada, że kraj znajduje się w finansowym dołku i aby znów stanąć na nogi, potrzebuje więcej kruszców i rąk do pracy aby odbudować gospodarkę. Klan Senju rzekomo nie wtrąca się w ów sytuację, ściśle współpracując i wspierając lorda dla dobra kraju.

       Klan Uchiha po wielu latach biedy i cierpienia, ponownie zakotwiczył się w Hidari, powoli odbudowując wioskę. Według raportów, ich mała społeczność pomimo ogromnego przerzedzenia, kontynuuje dziedzictwo a budynek mający dla nich status religijny, ponownie powstał w centrum osady. Niestety nie wiadomo co stało się z liderem Ikkyo Uchiha, który wyparował pod koniec roku 179. Następcą tego tytułu ma być rzekomo Yocharu Uchiha, lecz nie wypowiedział się oficjalnie na ten temat. W obecnej chwili klan nie posiada oficjalnego władcy lecz starzeć imieniem Gerechi, jako osoba o największym doświadczeniu, prowadzi lud ku lepszemu. Lord Feudalny kraju błyskawic po wcześniejszych namowach, postanowił oficjalnie wesprzeć Uchiha w ich rozwoju oraz zapłacić częściowe odszkodowanie Yu no Kuni za bitwę stoczoną na ich terenie w geście podziękowania za stworzenie schronu dla klanu z Hidari. Uchiha oficjalnie zobowiązali się pomagać ów kraju w przypadkach gdy będą potrzebni wyszkoleni ninja.

        Klan Nara nie jest z tego powodu szczególnie zadowolony. Utrata statusu Uchiha miała być dla nich szansą na pokazanie się w świecie i zdobycie większego szacunku wśród shinobi lecz utrata uwagi na rzecz czerwono-białych wachlarzy, rozgniewała lidera Nara doprowadzając do białej gorączki. Chodzą słuchy o mobilizacji wojsk w ich wiosce, jednakże nikt oficjalnie nie może tego potwierdzić. Mogą to być jedynie plotki związane z obserwacji sceny politycznej.

        Przechodząc na wyspy - Ronin no Kuni nadal dobrze prosperuje, chodź przez wydarzenia w Enko, doszło do spadku zainteresowania ich krajem i zmniejszeniu się liczby odwiedzających. Powodem jest również zniknięcie Lidera czyli Shinsaku, który w obecnej chwili jest jedynym znanym posiadaczem legendarnej ogoniastej bestii. Wielu boi się, że demon może wydostać się z ciała i rozpocząć masakrę na nieznaną dotąd skale. Na szczęście dla Ronin, wielu uważa to jedynie za swego rodzaju bajkę, rozpowiadaną przez wrogów wyrzutków, co nie zmienia faktu, iż kraj na tym traci. Mimo to Szpital im. Naokiego Namikaze jest nadal najlepszym na świecie, werbując dobrze zapowiadających się studentów medycyny a także trzymając swoją renomę dzięki tym aktualnym. Szpital odczuł bardzo mocno zniknięcie Shinsaku jednakże personel robi wszystko aby utrzymać dobre warunki oraz świetną opiekę medyczną.

       Mniejsze Nacje - Nowy lord feudalny Tsuki no Kuni okazał się być idealnym kandydatem. W obecnej chwili jest to najlepiej prosperujące miejsce pod względem turystycznym i wypoczynkowym. Można by rzec, iż miejsce to staje się swego rodzaju sercem hazardu, turniejów oraz wszelkiej rozrywki a sam lord zapowiada, iż w budowie jest najwspanialszy Dom Gejsz na świece z bardzo rygorystyczną selekcją co do pracowników i rzekomo w całkiem przystępnej cenie lecz nie ukrywajmy, że wejść tam będą mogli Ci zamożniejsi. Lord zachwala, iż Okyia będzie przy ich nowym domu jak tawerna po środku niczego.
W Oni no Kuni zazwyczaj nic się nie dzieje a przynajmniej nie ma na ten temat żadnych danych. Kraj ten jest porównywany do czarnej dziury, gdyż od zawsze tylko co wybitniejsze jednostki potrafiły opuścić ów teren bez utraty życia. Tym razem coś się jednak zmieniło. Kilka osób przekazało informację do publicznych mediów jakoby dziwna energia zaczęła otaczać część kraju. Ponoć samo jej odczucie jest przytłaczające i powoduje osłabienie. Póki co nikt nie odważył się zanurzyć w lasach Oni no Kuni i sprawdzić źródło owej energii.

Sytuacje na temat Samotników, Klanu Namiakze oraz klanu Kiyoshi przedstawią liderzy w poście poniżej.

A teraz garść przydatnych informacji.
1) Jak widzieliście wyżej, mamy przeskok czasowy o rok. Wiele rzeczy się wydarzyło a nasze postacie w tym czasie stały. No własnie nie do końca. Pozwalam wam jednorazowo dokonać teleportacji do miejsca, w którym chcecie się znaleźć (oczywiście sensownego z punktu widzenia waszej postaci) abyście nie musieli zgadywać gdzie jesteście i co robiliście. Minął rok, zajmujecie się teraz innymi rzeczami.
2) Jeżeli wasze postacie są aktualnie na jakiejś misji to macie dwie opcje. Możecie z niej po prostu zrezygnować i otrzymacie rekompensatę w wysokości 20 PU albo ją dokończyć w jednorazowej formie retrospekcji. To znaczy, że możecie grać w dwóch miejscach na raz lecz po ukończeniu sesji niezwłocznie kończynie wątek i prowadzicie już tylko aktualne wydarzenia.
3) Wielu z was mogło się znudzić starą postacią albo nie pamięta kompletnie jak ona funkcjonuje - normalna kolej rzeczy. Możecie stworzyć nową postać bez uśmiercania starej! Ta stanie się postacią NPC, której działania będziecie mogli od czasu do czasu kontrolować wraz z Event Masterem bądź specjalnie przygotowanym strażnikiem.
4) Standardowo w razie pytań bądź problemów pisać do mnie na discordzie.

www.pes6ligaonline.pun.pl www.zjawiska-paranormalne.pun.pl www.yumyum.pun.pl www.dbwars.pun.pl www.fifaworld.pun.pl