Ogłoszenie


#1 2013-03-01 16:46:32

 Ryo

Kiyoshi http://i.imgur.com/YKPxXWR.png http://i.imgur.com/SpFvgX4.png

37585360
Zarejestrowany: 2012-11-17
Posty: 662
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shouton
Ranga: Lider
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31 lat
Multikonta: Senti

Manga [Aktualna akcja]

Ciekawy temat, którego nie może zabraknąć na PBF Naruto.

Jak dla mnie, to teraz trwa najlepszy z możliwych okresów Naruto, a mówię tu konkretnie o retrosach. Zobaczenie okresu Madary i Hashiramy, gdy ci byli jeszcze dziećmi, to niezwykle ciekawa sprawa, szczególnie, gdy NCW operuje mniej więcej w tych właśnie czasach. Możemy zobaczyć jak to wszystko kiedyś wyglądało i nie wiem jak wy, ale ja jestem wniebowzięty.

Charakter małego Madary wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Spodziewałem się raczej kogoś ala Sasek, czyli skryty w sobie mściciel. Tu widzimy kogoś, kto przynajmniej mi - przypomina do złudzenia Naruto. Zdziwiłem się bardzo, kiedy okazało się, że nasz Uchiha miał czterech braci, a wielki Senju dwóch, przy czym jeden umarł w niesamowicue młodym wieku, zabity przez klan czerwonookich.

No i właśnie, do czego to dąży? Jak myślicie, w jaki sposób Madara wejdzie na tę złą ścieżkę? No i czy was także, zafascynowała przekoksiarski fragment walki dwóch legend? Bo mnie zwalił z nóg.

Dzielcie się opiniami!

Offline

 

#2 2013-03-01 17:16:32

 Akami

Martwy

42754256
Zarejestrowany: 2012-08-18
Posty: 505
Klan/Organizacja: Wyrzutek
KG/Umiejętność: Fumetsu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
Multikonta: Kazunari

Re: Manga [Aktualna akcja]

Zgodzę się, że bardzo ciekawe te retrosepkcje, jednak moim zdaniem zostały umieszone w kompletnie beznadziejnym momencie, strasznie spowalniając akcję. Moim zdaniem Kishimoto sam chyba nie za bardzo wiedział jak Pierwszy odpowie na pytanie Sasuke lub po prostu nie ma chwilowo weny, więc tradycyjnie obdarza nas retrospekcjami, które nie do końca przypadają mi do gustu. Oczywiście nie mówię, że są złe ale wszystko zaczynało nabierać dobrego tempa, szykowało się wiele ciekawych wydarzeń związanych z przywołanymi Hokage, a tu nagle otrzymujemy historie z dzieciństwa dwóch prosów wśród shinobi (i okazuję się, że jednak termin "shinobi" istniał na długo przed założeniem wiosek, z czym oczywiście nie zgadzało się wielu graczy, piętnując nieustatnnie to słowo u nowych ;P). Co prawda wykonane są ciekawie, ale mnie osobiście zupełnie nie interesują i szczerze nie wiem po co był pokazany ten drugi brat Hasiramy... Można mówić, że to pokazuję nieugiętość Hashiramy, jego chęć dążenia do pokoju, itd. itd.

I tutaj zacząłem mówić o rzeczy, przyprawiającej mnie już o mdłości. Od dobrych kilkuset chapków, co chwilę słyszymy właściwie to samo z ust różnych osób! Już wszyscy chyba doskonale zrozumieliśmy to przesłanie o pokoju, a mimo to wciągle jest nam wciskane na siłe. Nie wiem czy to tylko moje zdanie, ale gdzieś od momentu walki z Kakuzu, każda inna skłania się koniec, końców do identycznych rozmów o pokoju i przyjaźni, a także tworzenia materiału na kolejne retrospekcje... mi wystarczyłaby rozmowa Naruto z Nagato... Jednak chyba muszę przywyknąć do dalszego powtarzania tych samych linijek, z tym samym przesłaniem, ciągnących się w nieskończonść... Naprawdę, po raz pierwszy cieszyłem się, że akcja przerzuca się z Naruto do Sasuke, bo te rozmowy między dresem a Obito były zwykłym zapychaniem stron mangi...


http://i.imgur.com/TDQuAfP.gif

Offline

 

#3 2013-03-02 19:51:49

Akio

Klan Namikaze http://i.imgur.com/WuFGFc5.png

59691030
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 804
Klan/Organizacja: Namikaze
KG/Umiejętność: kiroji senko
Ranga: Lider klanu
Płeć: Rudy
Wiek: 34

Re: Manga [Aktualna akcja]

Ten zabieg spowalniający jest od jakiegoś czasu stosowany co wypowiedzi Sentiergo owszem wydarzenia w retrospekcji(która jest w drugiej retrospekcji...) mają spory potencjał i myślę że mogą wywrzeć spory wpływ na nasze forum. Aczkolwiek nie powiedziałbym że wojna nie miała podobnego potencjały  który delikatnie mówiąc został zniszczony. Co do Madary czy on kiedykolwiek był po złej stronie? Chcę stworzyć idealny świat bez wojen przemocy gdzie nie należy obawiać się śmierci bliskich. To że wymaga to odrobiny poświęcenia to chyba w społeczeństwie shinobi nie powinno bardzo dziwić. Kilka ogoniastych bestii które przez ludzką chytrość zostały zamknięte w ludziach aby stworzyć masową broń. Swoją drogą ciekawe że wiecznie zły i niedobry Kurama nagle staję się najlepszym przyjacielem swojego własnego więzienia.


http://i.imgur.com/hQencLH.png

Offline

 

#4 2013-03-06 20:01:33

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Re: Manga [Aktualna akcja]

Ja jestem bezgranicznym fanem Naruciaka i rzadko mogę powiedzieć/napisać, że coś mi się nie podoba. Niestety ostatnimi czasy zaczynają mnie irytować utarte schematy, tak jakby Kisiel kierował swoje dzieło tylko do dzieci, którym ciągle trzeba coś przypominać. Co chwila jakaś postać przypomina Naruto lub, tak jak w ostatnich chapterach, dwie postaci są wręcz lustrzanym odbiciem Naruto i Sasuke. Poza tym o czym pisał Akami - słabe dialogi o wojnie i pokoju, miłości i nienawiści, tak w słabej telenoweli.

Retrospekcje są fajne, jeśli tylko są tworzone przez Kisiela, co w przypadku mangi jest oczywiste. Zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego, lepsze to niż reklamy podczas oglądania filmu. Można jedynie mieć pretensje do momentów, w których są pokazywane. Fajnie by było czytać o różnych wydarzeniach z przeszłości np. po walce lub tuż przed, a nie w środku lub kulminacyjnym momencie, a to jest nagminne.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#5 2014-01-26 23:11:32

 Senti

Zaginiony

37585360
Zarejestrowany: 2011-12-11
Posty: 539

Re: Manga [Aktualna akcja]

Pozwolę sobie na mały rifresz. Z góry uprzedzam wszystkich nieczytających mangi, o możliwych spoilerach, dlatego jeśli jeszcze temat cię nie zniechęcił, drogi animowcu, bierz nogi za pas po tym właśnie przeczytanym akapicie.

Wydaje mi się, że Naruto nareszcie odbiło się od dna. Nareszcie. Okres wojny, tych mających być swoistą wojną charakterów, retrospekcją wobec z dawna zapomnianych, a ożywionych przez wroga bohaterów, minął. Pojedynki z Edo umarlakami na polach bitwy, jak i sam przebieg taktyczny - wypadł blado i mizernie, momentami chciało się bowiem płakać. Potyczki z zetsu były nudne do granic możliwości, człowiek z zażenowania usypiał przed monitorem.

Konfrontacja Obito i reszty też niewiele lepiej prezentowała się od reszty wspomnianej wyżej. Prawdę mówiąc, w anime zostało to ujęte dużo lepiej, jakby te wszystkie chaptery udało się skompresować do kilku, naprawdę cekawych odcinków. I z o wiele większym zainteresowaniem oglądałem anime, niż mangę, co do tej pory było u mnie rzadkością, główne przez tragiczną animację tego pierwszego.

Światełkiem w tunelu okazał się być Madara. Mówcie co chcecie, ale jak dla mnie, ta postać odegrała oskarową rolę w świecie Naruto i mówię to o chwili, gdy ten odzyskał swoje żywe ciało. Tak bardzo evil popieprzonego bohatera brakowało straszliwie. Szczególnie bohatera, który nie rozkleja się słysząc imię dziewczynki, w której zadurzył się za małolata. Bohatera, który z zimną krwią morduje i po trupach dąży do celu. Bardzo mi się to podobało!

Zawiodłem się za to straszliwie na pierwszym Hokage Konohy. Zawiodłem się w ogóle na Kage i sojuszu, który potrafił tylko ginąć, ale sam Hashirama edo umarlak sprawił, że straciłem nieco szacunku do tej postaci. Od jego słynnych retrospekcji miałem go zawsze za kogoś, kto wchodzi z bombą i nawet jeśli jest źle, to zaskoczy nas genialną zagrywką - tu jednak pokazał niewiele, jak na swoje możliwości. Bardzo niewiele. I chyba mam to mu za złe. Za złe mam także Kishimoto za to, co zrobił z Minato! Jejku, postać o tak ciekawych umiejętnościach, stała się połączeniem Naruto i Tobiramy. Naprawdę, nie potrafię uwierzyć, dlaczego Minato dostał skill zmieniania się w tryb bestii Kyuubiego. Klapa na całej linii!

Sam zaś Tobirama - pokazał się nam jako kawał solidnej postaci, z krwi i kości. Prawdziwy ninja, który podobnie jak Madara - idzie po trupach do celu. Wszystko dla dobra wioski.

Jego wejście w ostatnich chapterach i krótka walka z Madarą zrobiła na mnie nieliche wrażenie. Nawet jeśli Tobirama został w niej zmiażdżony do cna, tak jednak pokazał nam kawał niezłego fechtunku i zwykłej, żołnierskiej chytrości - zupełnie jak Kyouraku z Bleacha. Żadne zasady Fair Play nie istnieją!

Co myślicie o pseudo śmierciach Naruto i Sasuke? To że przeżyją uważam za oczywiste. Wątpię szczerze w to, by Kishimoto zdobył się na uśmiercenie któregokolwiek z nich. Zbyt długo śledzę historię tej mangi, by w to uwierzyć, aczkolwiek zgaszenie dwóch największych bohaterów, uważam za całkiem dobre posunięcie i możliwości ruszenia akcji.

Boosty zdobędą obaj - to jest pewne. I o ile u Naruto nie wiem, co to będzie, tak myślę, że Sasuke dostanie nowe oczy. Nie Rinnegana, ale coś zupełnie innego. Transformację, która obejmuję Uchihę, posiadającego EMS, ale nie geny Senju. I myślę, że to będą oczy protoplasty Uchha:

http://i.imgur.com/2rVGDG5.jpg

Wygląda ciekawie? No właśnie.

Offline

 

#6 2014-01-28 20:19:49

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Re: Manga [Aktualna akcja]

Nikt się nie udziela, a to ciekawy temat.

Owszem, manga podniosła się z kolan, ale Masashi zabił zajebistość, wydawałoby się, najciekawszych postaci, jakie stworzył. Minato? Żałosny. Hashirama? Również. Tak jak pisał Senti, to co się z nimi stało jest żałosne. Potężni wojownicy są teraz pachołkami, które nie potrafią nic innego poza już przedstawione zdolności.

Trzeba jednak przyznać, że Madara, Tobirama oraz Oro są świetni. Teraz to ten pierwszy i ostatni będą tworzyć dalszą fabułę, tak sądzę. Nie można zapomnieć o Trzecim, który przecież zatrzymał legendarną technikę Mokutona, w końcu jakiś Kage pokazał, że jest czymś więcej niż zwykłym chłopcem do bicia.

W dalszym ciągu nie podoba mi się prostota prowadzonej akcji. Wystarczy kilka wyniosłych słów, żeby zmienić człowieka (Obito), który przez lata szykował się na unicestwienie świata. To samo w przypadku Sasuke, chociaż tutaj wszystko odbywa się nieco lepiej, jednak trzeba sobie sporo dopowiedzieć, żeby zauważyć, że Emosiem wstrząsnęły słowa brata itp. Nie wiem jakbym to zniósł, jakby Uczipek na prawdę został Hokage, dla mnie to to samo co kandydatura Sakury - dno i trzy metry mułu.

Ta śmierć Naruto i Saska nie może nikogo zaniepokoić. Również zgadzam się, że jak tylko się ogarną to dostaną power upy i będą się bić o wszystko, siła przyjaźni i tym podobne pierdoły - na prawdę, niedobrze mi się robi jak czytam po raz enty te same teksty.

Ja osobiście czekam na śmierć Sakury, wielkie wejście Oro i coś co rzeczywiście będzie mogło pokonać Madarę. Oby nie było tak jak zawsze - magiczna moc przyjaciół, wola zostania Kage i złożona obietnica nagle okazują się być silniejsze niż najpotężniejszy wojownik świata (niestety Hashirama z tym co pokazal może mu buty czyścić - o to mam ogromny żal do Kisiela), zaraz po M6Ś. Niech ta akcja będzie co najmniej tak zaskakująca co obecnie i powinno być dobrze. Mam jednak dziwne przeczucie, że się rozczaruję.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#7 2014-01-28 21:31:48

 Kazunari

Uchiha http://i.imgur.com/lUSRkiz.png

42754256
Zarejestrowany: 2012-04-06
Posty: 478
Klan/Organizacja: Uchiha/Yūgure
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Założyciel Yūgure
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37

Re: Manga [Aktualna akcja]

Chciałem odpisać wcześniej, ale przy takim temacie należałoby trochę dłużej pomyśleć. ;P

Osobiście mam trochę mieszane odczucia, choć rzeczywiście manga staje się coraz lepsza. Jednak będę tutaj bardziej marudził. Przez odbicie jakie nastąpiło w Bleachu, Naruto jak dla mnie ciągle zostaje w tyle (po kilku chapterach z tym zapaśnikiem miałem inne zdanie, ale na szczęście mój ulubiony Shounen znowu wraca na dobre tory :P).

Madara. Aktualnie jedna z najciekawszych postaci - jeżeli nie najciekawsza. Choć myśląc o nim, odczuwam wielki strach przed nadchodzącymi wydarzeniami fabularnymi. Dlaczego? Nie wiem czy Kishimoto w niedawnym wywiadzie mówił na poważnie, ale sam stwierdził, że nie wie jak pokonać Madarę. Spoglądając wstecz modlę się, by nie stał się on kolejną postacią, która pod wpływem Friend no Jutsu w niesamowity sposób poświęci się, by ratować świat. Jak tylko usłyszałem słowa Hashiramy skierowane do Sasuke, apropo jego podobieństwa do Izuny, przeraziłem się. Już przed moimi oczyma rozgrywała się ta koszmarna scena...

Na logikę nie potrafię wymyślić żadnego logicznego sposobu na załatwienie legendarnego Uchihy. Nie dość, że wszystkie Bijuu nie są dla niego problemem, to jeszcze cały czas staje się coraz to silniejszy. Kolejne power-upy dla Naruto i Sasuke wydają mi się trochę naciągane i sądzę, że to wszystko skończy się w nieco inny sposób. Nic mi nie przychodzi do głowy, ale pokonanie teraz Madary byłoby trochę naciągane oraz banalne. Dość ciekawe moim zdaniem byłoby użycie Mugen Tsukuyomi. Użytkownicy Sharingana są w stanie wyjść ze zwykłego Tsukuyomi, być może i z tego będą mogli się wydostać? Nie wiadomo jak ta technika wygląda od strony technicznej, lecz iluzja na taką skale musi wymagać ogromnego skupienia oraz dużych nakładów siły. Być może Sasuke lub Kakashi (ew. Obito, ale oby nie ;d) wykorzystają to, by jak przystało na ninja pokonać go sposobem, nie potężnymi technikami. Jest to tylko spekulacja wymyślona na szybko. Jednak zważając na to, że to Naruto jest głównym bohaterem, to na sto procent on wystrzeli decydującego Rasengana. :x

Co do mał... bezużyteczności Hashiramy, to zapewne związane jest to z Edo Tensei. Podczas ataku na Konohę na samym początku serii, nie wykazywał się on siłą proporcjonalną do legend. Kabuto twierdził natomiast, że udoskonalił tą technikę, więc musiała ona być wówczas niedopracowana i pewnie wciąż jest. Madara natomiast był zawiedziony faktem, że użyto właśnie tego jutsu. Mogę tylko snuć przypuszczenia, ale Edo Tensei prawdopodobnie obniża zdolności bojowe wskrzeszonej osoby. To moim zdaniem tłumaczyłoby, dlaczego Madara nagle stał się jeszcze silniejszy (takie odnoszę wrażenie), a Pierwszy zszedł tak szybko.

Ja natomiast czekam na śmierć Hinaty. :3 Denerwuje mnie niemiłosiernie! W tej wojnie zamieniła się chyba rolą z Sakurą, która z kolei wykazuje się o wiele bardziej, niż do tej pory. (Sakura to medyk, czego Wy ludzie od niej zawsze oczekiwaliście ) Nigdy nie przepadałem za postaciami, których jedynym celem jest budowanie innych. Ta cała jej nieśmiałość i propsowanie przez nią Naruto, tylko mnie coraz bardziej zrażają. Nie podoba mi się także to, co dzieje się z Sasuke. Jako emo był jedną z najlepszych postaci! - znowu, jak dla mnie. :P Cały czas wierzę, że cała ta zmiana jest tylko przykrywką. Choć jak wiadomo z wywiadu wspomnianego wcześniej, jego cel jest moim zdaniem bez sensu... (Sasuke nagle chce zostać Kage?)


/ Theme /
http://i.imgur.com/nrBWFve.png

Offline

 

#8 2014-04-03 21:29:23

Nante

Klan Sabaku

50333430
Zarejestrowany: 2014-04-01
Posty: 15

Re: Manga [Aktualna akcja]

Odkop, aczkolwiek mały.

Jeśli chodzi o obecną akcję to w zasadzie zaskoczył mnie jeden fakt. Sam Kisiel mówił, że sposób na ubicie Madary jest dla niego trudny, w wywiadach zaprzeczał konkretnym sposobom, nawet rzekł, iż po prostu nie wie jak zabić tą postać (?!), co wywołało u wszystkich zdziwko [ja tak uważam.]

Jednak sposób z jaki tego wybrnął, jest dla mnie wprost genialny!

Wprowadzenie drugiego syna księżniczki Kaguyi. Cóż, bałem się bardzo, że Madara stanie się taki sam jak Tobi. Zadziała na niego Friend no Jutsu, kilka słów, 1-2 chaptery pieprzenia o gimnazjalnej miłości, wspominaniu dawnych lat, a tutaj nagle z dupy zachodzi wewnętrzna odmiana. No tak, to prawdopodobnie najgorsza strona "Naruto", ale tutaj już nie mam obaw co do tej możliwej wersji wydarzeń.

Księżniczka miała kilka(naście?) KG, co wiemy z ostatniego chapka. Wszczepiła sobie Byakugana, miała Rinnegana, na czole Shara, ogółem, wbijała wszystko co możliwe, żeby tylko przejąć kontrolę nad ludźmi. No i tutaj jest dosyć oczywiste, że albo zamieniła się w drzewo, albo zaczęła atakować swoich synków, albo po prostu jej dziatki powiedziały "nie". Liczę, że Kisiel zrobi epicką retrospekcję, w której pokaże jak dwóch Sanninów zabija mamusię, chociaż moim zdaniem po prostu rozdzielą jej chakrę na 9 części, jak to było z Bijuu.

Zakończenie ostatniego chapka również jest interesujące. Obito przekazał chakrę demonów Naruto, w dodatku "ciemna" strona Kuramy również się w nim znalazła. To dosyć prawdopodobne, że stanie się on nowym Rikudo, albo uzyska specjalnego boosta. Pytanie na jak długo? Bo gdyby naprawdę go dostał, powinien jak Madara i Kaguya pragnąć całej chakry na świecie.

No i coś, co jest dla mnie motywacją do ćwiczeń! ÓSMA BRAMA! Lel, po prostu nie chcę w to wierzyć, że Gai umrze, krzaczastobrwisty jest epickim bohaterem, który miał grube wejścia, zaskakiwał mnie swoim charakterem, słabą pamięcią, power-upami, a także durną rywalizacją z Kakashim. Z jednej strony uważam, że w tej mandze zginęło za mało bohaterów [dobrych], ale wszyscy, tylko nie on ;<

A wy co myślicie?

Offline

 

#9 2014-04-09 15:06:27

 Yocharu

Klan Uchiha http://i.imgur.com/p2qZr4s.pnghttp://i.imgur.com/bRrcMpK.png

50499111
Skąd: Hidari
Zarejestrowany: 2014-04-03
Posty: 996
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Lider/ Weteran
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 26

Re: Manga [Aktualna akcja]

Dzisiaj niewątpliwie trochę wątków powinno się rozwinąć w mandze ale szczerze mówiąc nie wiem co myśleć o Naruto i Sasuke. Dostaną Boosta? Czy może zyskają jakąś zdolność na dobre po czym historia, po walce z Madarą, zatoczy koło jak było w przypadku Hashiramy i Madary? Wiem jednak że co do śmierci to zdecydowanie kisiel za mało postaci uśmiercił. Z jednej strony nie dziwię się że zabija bohaterów najbardziej lubianych, gdyż wtedy człowieka łapie za serce i zdaje sobie sprawę że anime już nie będzie takie samo jak wcześniej. Najbardziej mnie jednak boli że postacie, których nie trawię , które według mnie są totalnie bezużyteczne (nie będę pisał jakie żeby nie ktoś nie obraził się jeżeli je lubi z jakiegoś powodu) nadal żyją. Niemniej jednak jestem mega ciekaw co dzisiaj się wydarzy.

Offline

 

#10 2014-04-09 17:20:25

Ayatane

Nikushimi http://i.imgur.com/nQ4N9BM.pnghttp://i.imgur.com/ipBWKhc.png

33401269
Call me!
Zarejestrowany: 2013-06-03
Posty: 653
KG/Umiejętność: Hyouton
Ranga: Elita
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 17 lat

Re: Manga [Aktualna akcja]

   Ja również życzę Sakurze długiej i bolesnej śmierci. "Ona nie jest bezużyteczna, w końcu uleczyła wszystkich ninja itp." nope, dla mnie to zawsze pozostanie postać, stworzona by irytować swoją bezużytecznością, a robienie z niej nie wiadomo czego na sam koniec opowieści jest według mnie słabe.
   A co do tego, że "łapie ludzi za serce i człowiek zdaje sobie sprawę, że anime nie będzie już takie samo"... Nie będzie takie samo bo się skończy. ^^ Ale akurat Neji'ego to mógł nie ubijać. :<


http://i.imgur.com/OCIkxGh.png

Offline

 

#11 2014-04-16 18:02:46

Akio

Klan Namikaze http://i.imgur.com/WuFGFc5.png

59691030
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 804
Klan/Organizacja: Namikaze
KG/Umiejętność: kiroji senko
Ranga: Lider klanu
Płeć: Rudy
Wiek: 34

Re: Manga [Aktualna akcja]

Nie mogę się zgodzić z tym, że sakura jest bez użytyczna. Zobaczcie sobie wielkich generałów i sławnych ninja z innych wiosek po za konohą, cóż nie zobaczycie bo to oni są bezużyteczni. Kisiel kompletnie nie umie tworzyć postaci drugo czy trzecio planowych przez co nawet te pierwsze wypadają słabo. Sorry, ale taki Naruto nawet przed senjutsu(tego zwyczajnego) był silniejszy niż 95% tej wielotysięcznej armii. Spodziewałem się po wojnie głownie popisu sił zjednoczonej armii shinobi, a to leszcze nie potrafiące sobie poradzić z klonem zetsu. Swoją drogą samego klona zetsu też za dużo nie było. W gruncie rzeczy mamy Madara show vs Naruto powerup show i Sasuke zmieniam stronę show.


http://i.imgur.com/hQencLH.png

Offline

 

#12 2014-09-26 12:17:30

 Kuroi Inu

Zaginiony

8260416
Zarejestrowany: 2014-04-07
Posty: 210
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Członek Klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
Multikonta: Setsuna

Re: Manga [Aktualna akcja]

Ja akurat popieram w 100% Akio w sprawie Sakury, z resztą z Yocharu też dzieliłem się parę razy swoją opinią na gruncie prywatnym. Osobiście uważam, że jest to chyba najbardziej ludzka postać z całego tego tasiemca. Borykająca się z najbardziej ludzkimi problemami.
   Jedni toczą pianę z pyska i grożą światu zemstą,  drudzy niosą niczym atlas ciężar jego ratowania, zgrywają szeregowca Rayana, a wszystko to jest tak patetyczne do bólu, że aż mdłe. Nie powiem bo sam lubię patos, ale w tym anime występuje jego takie natężenie, że się wręcz wylewa z tego ekranu i kuje mnie w oczy jak bym się na jeża przewrócił. Tych trzecich co są dnem konstrukcji postaci już pominę.
  W tym samym czasie ona boryka się jak większość osobników na tym łez padole z własnymi słabościami i rozterkami sercowymi co czyni ją wyjątkową w tym całym rozgardiaszu i jest postacią o wiele wartościowszą niż chociażby taki Darui [w, którym nie ma nic ciekawego prócz tego, że mówi cały czas przepraszam], czy taka Karin [w której nie ma nic ciekawego]
  Jak dla mnie patrząc jedynie przez spektrum posiadanych op superhiperwyjebanychjutsu i położonych przeciwników na metr kwadratowy, nie jest się w stanie w pełni docenić danej postaci. Przecież to głównie charakterologia je tworzy. Mimo swojej melancholijnej natury [co przecież też nie jest w życiu rzadkością] Sakura w mojej subiektywnej opinii jest bohaterem bardzo wartościowym po przez kontrast, który tworzy z otoczeniem.

Jeżeli ktoś ma sensowne kontrargumenty to możemy nadal dyskutować ;D

Ostatnio edytowany przez Kuroi Inu (2014-09-26 12:21:07)


Jam Hermes, własne skrzydła pożerając oswojon zostałem.




Karta postaci


Theme

Seiyuu

Offline

 

#13 2014-09-26 14:11:40

 Kazunari

Uchiha http://i.imgur.com/lUSRkiz.png

42754256
Zarejestrowany: 2012-04-06
Posty: 478
Klan/Organizacja: Uchiha/Yūgure
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Założyciel Yūgure
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37

Re: Manga [Aktualna akcja]

     Sakura wypada o wiele lepiej nawet od Tsunade - przy różnicy wieku większej, niż trzydzieści lat - ale przestanę już ciągnąć ten temat. Przejdę wobec tego do bardziej aktualnych wydarzeń. Kishimoto jest mistrzem, żeby w jednym chapterze wyrzucić do śmietnika absolutnie wszystkie morały z najlepszych czasów dla serii. O co chodzi? Spieszę z wytłumaczeniem. Naruto od pierwszego chaptera był beztalenciem. Od pierwszego odcinka/chaptera ciężko trenował by udowodnić, że ciężką pracą można osiągnąć wszystko. Nawet jeśli nie jest się urodzonym geniuszem. Idealnym przykładem jest walka z Nejim, gdzie widać to było szczególnie. Harując jak wół opanował w końcu SenJutsu i uratował Konohę przed Painem. Został zaakceptowany przez ludzi, więc osiągnął właściwie swój główny cel. Zaczyna się wojna, a co się w końcu okazuje? Naruto jest reinkarnacją syna Mędrca i Hashiramy. I co teraz z przesłaniem całej serii? Kishimoto zapomniał? Aż nie mam słów żeby to skomentować...

     O ile teraz znowu czekam z niecierpliwością na kolejny chapter (a kto nie? ), to niestety zły posmak po tej całej "wojnie" cały czas zostaje i mocna zaniży końcową notę. Nie pamiętam nawet co się działo dokładnie w walce z Kaguyą czy Jin. Madarą. To było już tak słabe, że czytałem tylko z sentymentu.. Z łzami w oczach. Moim zdaniem finałowa walka powinna mieć miejsce zaraz po Szczycie Kage. To był ostatni arc, z którego czytania/oglądania można było czerpać satysfakcję. Cała seria natomiast nie zdążyłaby się tak zeszmacić za przeproszeniem...


/ Theme /
http://i.imgur.com/nrBWFve.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sa.pun.pl www.warzywko.pun.pl www.pokeswiat.pun.pl www.zakonsokola.pun.pl www.alians666.pun.pl