Ogłoszenie


 • Index
 •  » Newsy
 •  » Ogłoszenie #50 - "Wakacyjny update cz.2 - informacje"

#1 2013-07-18 19:44:13

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Ogłoszenie #50 - "Wakacyjny update cz.2 - informacje"

     W czasie gdy Wy będziecie się oswajać z pierwszą częścią zmian my zabierzemy się za przygotowywanie drugiej. W tym czasie możecie zgłaszać nie tylko propozycje nowych zmian, ale także przedstawiać swoje wątpliwości odnośnie wcześniejszych (najlepiej w recepcji). Wszystkie uwagi, które nie wymagają debaty wystarczy opisać tutaj, mile widziane szczegółowe opisy. Poniżej zamieszczam bardzo wstępną listę, którą tworzę na razie sam, na podstawie własnych przemyśleń. Później wszystko zweryfikuję wraz z Masaru. Postaram się aktualizować ten post, tak jak robiłem to przy okazji części pierwszej.

PLANOWANE ZMIANY:

  -> Nowy opis KG: Ayatsuri
  -> Nowy opis KG: Byakugan *
  -> Nowa mechanika summonów *
  -> System obrażeń i leczenia
  -> Nowy rodzaj budynków: punkty medyczne
  -> Mechanika przyśpieszania treningów dzięki budynkom specjalnym
  -> Nowa mechanika: Rozwój klanu/organizacji
  -> Nowe jutsu klanowe oraz aktualizacje **
  -> Zmiana wymagań wszystkich KG, dostosowanie do obecnych standardów

* te punkty zależą głównie od graczy, w przypadku summonów potrzebny jest dobry pomysł, którego szukamy, klanem Hyuuga zajmuje się wyznaczona osoba
** jeśli chodzi o jutsu to będę działał w zależności od czasu, myślę, że nie zdążę z aktualizacją wszystkich, więc prawdopodobnie skupię się na nowych, jeśli w ogóle


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#2 2013-07-18 19:52:33

 Ichitsu

Uchiha http://i.imgur.com/ehYjjLR.png

Skąd: Zewsząd
Zarejestrowany: 2011-08-21
Posty: 926
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Płeć: Mężczyzna
Multikonta: Koruzonu
WWW

Re: Ogłoszenie #50 - "Wakacyjny update cz.2 - informacje"

<Klaszcze jak małe dziecko>
Nowe Dżutsu i aktualizacje? Faaajnieee.
Zmiana wymagań KG? Faaajnieee.
System obrażeń i leczenia, punkty medyczne i przyspieszanie treningów? Faaajnieee.
~~~~
A tak na poważnie, to widzę, że szykuje się całkiem spoko update. Czekam

Offline

 

#3 2013-07-18 19:56:09

Akio

Klan Namikaze http://i.imgur.com/WuFGFc5.png

59691030
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 800
Klan/Organizacja: Namikaze
KG/Umiejętność: kiroji senko
Ranga: Lider klanu
Płeć: Rudy
Wiek: 34

Re: Ogłoszenie #50 - "Wakacyjny update cz.2 - informacje"

Wydaje mi się że warto jeszcze dodać nowy system dla statystyki siła NinJutsu bo w związku z pewnymi zmianami w KG mogą po pewnym czasie pojawić się pewne nieścisłości. W obecnym systemie maksymalna moc jutsu zależy od ich rangi i umiejętności postaci. Z tym że mają określone maksimum na poziomie 500, podczas gdy niektóre KG takim limitem nie dysponują i w efekcie stają się praktycznie nie zniszczalne. Z drugiej likwidując to ograniczenie dla wszystkich jutsu przyjmujemy że zwykłe jutsu rang D ma taką samą moc jak jutsu rangi S.
Widzę dwa rozwiązania sytuacji albo zmieniamy, kiedy jutsu osiąga maksymalną moc, albo stosujemy przeliczniki np. Jutsu rangi D 0.1* siła jutsu. Ewentualnie połączyć oba te rozwiązania i dać przeliczniki + ograniczyć moc dla poszczególnych rang jutsu.


http://i.imgur.com/hQencLH.png

Offline

 

#4 2013-07-18 20:56:25

 Igari

Zaginiony

Nie ma już po co pisać.
Zarejestrowany: 2013-06-08
Posty: 78
Ranga: Zbieg
Wiek: 18

Re: Ogłoszenie #50 - "Wakacyjny update cz.2 - informacje"

Nie no super (supcio!) NCW nigdy nie staje w miejscu, i zawdzięczamy to Katsiowi!! thxik że bez przerwy stoisz na tym samym poziomie, i ja się również bardzo cieszę że mogę być jakimś tam, malutkim procencikiem twojego wielkiego dziecka. Chyba oficjalnie nigdzie nie zaznaczyłam swojego powrotu, ale już po przeprowadzce, i korzystając z braku zajęć ajem!! Teraz tylko oczekuję momentu gdy wbiję się w fabułę klinem i osiądę na dobre.  ;)

Offline

 

#5 2013-07-18 22:15:54

Batsu

Zaginiony

47463267
Zarejestrowany: 2013-05-12
Posty: 263
Klan/Organizacja: Kaguya/Samotnicy
KG/Umiejętność: Shikotsumyaku
Ranga: Członek Klanu
Płeć: Wesoły Kostek
Wiek: 17 lat fabularnych

Re: Ogłoszenie #50 - "Wakacyjny update cz.2 - informacje"

Cóż tu rzec? Poprzednia aktualizacja, choć mnie bardzo nie dotknęła, sprawiła, że byłem zadowolony. Teraz również mam nadzieję, że uda się zyskać coś dla Batsu. W każdym razie, powodzenia w pisaniu poprawek, nowych wersji. Cholerka, widzę też, że trzeba szybko wbić wyższy poziom w KG. Póki można... Powodzenia!


http://i.imgur.com/6VdCfSw.png

Offline

 

#6 2013-07-18 23:04:13

 Akami

Martwy

42754256
Zarejestrowany: 2012-08-18
Posty: 505
Klan/Organizacja: Wyrzutek
KG/Umiejętność: Fumetsu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
Multikonta: Kazunari

Re: Ogłoszenie #50 - "Wakacyjny update cz.2 - informacje"

Nie ma co ukrywać, że ta aktualizacja odbije się mniejszym echem niż poprzednia, ale to w żadnym wypadku nie czyni jej gorszą. Część z zapowiedzianych nowości w ogóle mnie nie dotyczy, a co do innych mam nadzieję, że dopiero po tej aktualizacji mnie zainteresują - patrz summony. Trochę nieprecyzyjnie określiłeś nowy rodzaju budynku - punkt medyczny, ale raczej tutaj łatwo się domyśleć, że chodzi o podniesienie jego użyteczności wraz z dodaniem systemu obrażeń i leczenia.
Jeżeli będą w klanach specjalne budynki do przyspieszania treningów, to szczerze współczuje mniej popularnym grupom. Mam tylko nadzieję, że nie ułatwi to zbytnio zdobywania potężniejszych Jutsu... NCW jest unikalne z tego powodu, że oprócz poświecenia dużej ilości czasu, trzeba umieć dobrze pisać żeby mieć dobrą postać i oby tak zostało... ;) Bardzo mnie ciekawi, jak będzie wyglądała nowa mechanika rozwoju klanu/organizacji, spodziewam się czegoś naprawdę dobrego.
No i masz... Przechodzę do Wyrzutków i myślę sobie "No dobra, dużo tych poziomów KG mi nie zostało - przecierpię te nieco wyższe stawki" Jak na złość, akurat w tym momencie informujesz o zmianie wymagań (standardy wyższe, to i wymagania zapewne wyższe). Byś się wstydził! ;c


http://i.imgur.com/TDQuAfP.gif

Offline

 

#7 2013-07-19 17:50:31

 Ryo

Kiyoshi http://i.imgur.com/YKPxXWR.png http://i.imgur.com/SpFvgX4.png

37585360
Zarejestrowany: 2012-11-17
Posty: 662
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shouton
Ranga: Lider
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31 lat
Multikonta: Senti

Re: Ogłoszenie #50 - "Wakacyjny update cz.2 - informacje"

     Naprawdę miło widzieć, że szykuje się nowa porcja nowości, choć te nie będą mnie jakoś szczególnie dotyczyć, bo widzę, że obejmą KG poza moim zasięgiem. Nie mniej, cieszę się, że został uwzględniony Byakugan, a także Ayatsuri, bo najpewniej w którymś z tych klanów ulokuje swoją nową postać.
     Jeśli chodzi o to, co zmienić trzeba, a czego na liście zabrakło, to oczywiście wspomniane przez Akio jutsu, które po ostatnich zmianach w KG wymagają dostosowania siły, bo aktualnie nie wiadomo ile i jakie ma mocy. W przyszłości będzie to prowadzić to wielu kłótni w konfrontacji z Shoutonem, Hyoutonem, albo Mokoutonem.
     Od dłuższego czasu myślałem nad stworzeniem takiego notatnika, gdzie bym opisywał na bieżąco spotkane błędy, ale jak zwykle mi się nie chciało. A szkoda, bo znalazłoby się tam kilka błędów. Aktualnie z pamięci wyrwać mogę tylko dwa - mianowicie:

     Poprawa jednej z umek czyli - Więcej natur chakry. No proszę ja was, przecież takie, jakie tam są wymagania, to aż krew zalewa. Zupełnie nie jest dziwne to, że NIKT tego nie bierze. 300 PU i 400 PU za kolejne poziomy? LOL? Według mnie, to jest do jak najszybszej poprawy.

     Wytrzymałość, trzeba coś z tym koniecznie zrobić. Ja rozumiem, że tutaj ten atrybut był brany głównie pod TaiJutsu, ale jak już wcześniej wspominałem, wytrzymałość działa także wówczas, gdy w naszą stronę leci pędzi wrogie jutsu. Domagałem się i nadal domagam zmiany w tej sprawie.

     I to chyba byłoby na tyle. Nic innego mi nie przychodzi do głowy, choć to może się zmienić podczas luźnego przeglądania poradników.

Offline

 

#8 2013-07-20 00:18:52

Tamotsu

http://i.imgur.com/HTjQGqH.png

Zarejestrowany: 2012-11-28
Posty: 588
Klan/Organizacja: Senju
KG/Umiejętność: Mokuton
Ranga: Lider
Wiek: 30

Re: Ogłoszenie #50 - "Wakacyjny update cz.2 - informacje"

Porcja nowości to coś na co każdy czeka i po części każdy się z tego cieszy. Taką osobą jestem i ja, nie ma co kłamać. Do zmian KG jestem pozytywnie nastawiony, w końcu i tak każde musi przejść zmianę więc nie jest to nic dziwnego. Nie będę miał dostępu do ich opisów więc liczę na to, że gracze którzy znajdują się w tych klanach wyrażą swoją opinię na ich temat.
Tematu mechaniki summonów nie będę poruszał - nadal nie widziałem dobrego sposobu na rozwiązanie tego problemu ale sam postanowiłem nie pozostawać bierny na taką sytuację. Będę próbował się wymyślić jakąś dobrą mechanikę jednak na razie w mojej głowie panuje pustka.
System obrażeń i leczenia jest czymś na co czekam biorąc pod uwagę nowy system walki i sesji. Teraz obrażenia które przejmujemy podczas swoich przygód (nie liczę oczywiście odcinania kończyn itp) tak naprawdę nie wnoszą niczego na fabułę. Muszę przyznać, że spodziewałem się wprowadzenia tego podczas tej aktualizacji kiedy zobaczyłem, że w nowym podsumowaniu sesji trzeba wypisywać obrażenia gracza. Jestem ciekawy też punktów medycznych więc i na to czekam z dużą ciekawością.
Moją uwagę przykuła także nowa mechanika przyspieszania treningu poprzez budynek. Może być to ciekawe rozwiązanie ale pewnie będzie za to jakaś przyzwoita cena. Reszta jest oczywistą oczywistością więc... Po prostu na to czekam

Offline

 

#9 2013-07-23 20:15:23

Akio

Klan Namikaze http://i.imgur.com/WuFGFc5.png

59691030
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 800
Klan/Organizacja: Namikaze
KG/Umiejętność: kiroji senko
Ranga: Lider klanu
Płeć: Rudy
Wiek: 34

Re: Ogłoszenie #50 - "Wakacyjny update cz.2 - informacje"

Kolejna sprawa o której zapomniałem wspomnieć wcześniej, a teraz sobie przypomniałem i wymaga aktualizacji, to system pogodowy. Pomijając już fakt, że aktualnie nie ma praktycznie żadnego odzwierciedlenia w fabule(z tego co patrzyłem po eventach na których byłem) i fakt że pogoda pozostaje niemal nie zmienna i zależy tylko i wyłącznie od kraju w którym się znajdujemy(a nie od losowych wpływów atmosferycznych). To dochodzi fakt, że nawet jak byśmy chcieli wziąć ją na poważnie i chronić się przed jej skutkami to jest to nie możliwe, bo przedmioty które miały to robić wciąż nie zostały wprowadzone do obiegu, co warto by zmienić.


http://i.imgur.com/hQencLH.png

Offline

 

#10 2013-07-31 15:39:03

 Shinsaku

Wyrzutek http://i.imgur.com/pXCGfcW.png

7348301
Zarejestrowany: 2012-08-30
Posty: 1269
Klan/Organizacja: Wyrzutek
KG/Umiejętność: Kibaku Nendo / Jinchūriki
Ranga: Lider Wyrzutków
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
Multikonta: Adatte

Re: Ogłoszenie #50 - "Wakacyjny update cz.2 - informacje"

O części już wspominałem Katsowi na gadu, szczególnie jeden punkt mnie zastanawia - mianowicie budynki specjalne. Mam nadzieję, że odpowiedni system, czy może raczej konkretne miejsca powstaną całkiem sprawnie i szybko, bo nie ukrywam, że oczekuję w tej sferze czegoś ciekawego.
Fajnie, że pojawią się nowe jutsu klanowe, a KG będą uaktualniane. Proszę jednak, aby nie zapomniano o Wyrzutkach, którzy mogą w tej sytuacji poczuć się pokrzywdzeni! No i niecierpliwie czekam na ten system ran! Może otworzę jakąś przychodnię, która za satysfakcjonującą opłatą będzie leczyć rannych? ; p hahaha!
dobra, tyle ode mnie. trwam w oczekiwaniu!

Offline

 
 • Index
 •  » Newsy
 •  » Ogłoszenie #50 - "Wakacyjny update cz.2 - informacje"

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.malow.pun.pl www.scarabeofun.pun.pl www.cs-bezdomni.pun.pl www.juveniaglzy.pun.pl www.granarutoo.pun.pl