Ogłoszenie


#1 2011-12-28 16:01:01

Opis otoczenia

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 343

Informacje o prowincji

HIDARI PO WIELKIEJ REWOLUCJI

     Lord Feudalny Kraju Błyskawicy powiększając terytoria klanu Nara musiał również coś dać klanowi Uchiha, by Ci nie poczuli się urażeni. Do ich terenów zostało przyłączone malownicze Boin, które swoją zabudową cieszy oko każdego przejezdnego. Wiele atrakcji, m.in. gorące źródła, pozwala na przyciągnięcie jeszcze więcej przyjezdnych, którzy zostawiają w "podzięce" jakąś część majątku. Natomiast rdzenne tereny klanu to średnie, jak na światowe standardy, gospodarczo tereny. Nie wyróżniają się ani rolnictwem, ani przemysł, a nawet usługami. Bogactwo kulturowe zdobyte na przestrzeni ostatnich wieków pozwala mieszkańcom tychże ziem patrzeć z optymizmem na swoją przyszłość. Zwierzchnik tych prowincji ma nadzieję, że dzięki wykorzystaniu naturalnego ukształtowania będzie można z łatwością odeprzeć atak wrogów.


STARY PODZIAŁ ADMINISTRACYJNY TERENÓW NALEŻĄCYCH TERAZ DO HIDARI
http://img853.imageshack.us/img853/6996/dawnehidari.png
HISTORIA DAWNEGO HIDARI

     Za czasów gdy mieszkańcy kraju Pioruna byli okupowani przez, jeszcze wtedy, niezwykle potężny kraj Ognia, wojownicy z Uchiha prowadzili wędrowny tryb życia. Dopiero podczas powstania przeprowadzonego przez ludność Pioruna dostali propozycję osiedlenia się w ich krainie. Jako, że klan Senju - największy rywal Uchiha, był już po stronie okupantów, ninja z Sharinganem postanowili opowiedzieć się po stronie buntu. Szybko zostali głównym trzonem powstańczej armii Pioruna i zajęli stanowiska dowódców. Podczas wojen wyróżniali się twardymi strategiami, co niejednokrotnie kończyło się zwycięstwem na polu bitwy, ale i także wielkimi stratami po obu stronach. Gdy wojenna rzeź ustała, Kraj Ognia uznał, po tak wielu latach, niepodległość Kraju Błyskawic. Uchiha zajęli się swoimi ziemiami, które dostali w podzięce za pomoc w wyzwoleńczej walce i mieszkają w Hidari po dzień dzisiejszy. Życie toczyło się powolnym tempem do czasu, gdy lider klanu, posiadający Wiecznego Mangekyou Sharingan’a, Masaru, postanowił wdrożyć w życie swój niecny plan. Wraz z praktycznie całym klanem postanowił zaatakować Ogień, który miał już dużo wewnętrznych problemów. Jednak na ich drodze ponownie stanęli Senju na czele ze swoim liderem - Katsuro. W miejscu gdzie odbyła się bitwa pozostał tylko wielki krater z jednym drzewem, które jest przesączone chakrą obydwu oponentów, którzy zaginęli w niewyjaśnionych do końca okolicznościach, a Uchiha z ogromnymi stratami wrócili z podkulonym ogonem.  W dzisiejszych czasach Uchiha znani są ze swojej nienawiści. Ludzie powiadają, że Sharingan to błogosławieństwo, ale i zarazem przekleństwo, jedno jest pewne – drzemiąca w człowieku nienawiść jest jego siłą. Czerwonoocy są znani na całym świecie, zwłaszcza w Kraju Błyskawicy, ale tak naprawdę mówi się o nich wszędzie. Matsuo, członek potężnego klanu mścicieli, postanowił pewnego dnia zniszczyć świat, począwszy od swojej rodzinnej wioski, a jego towarzyszem był Gitaa, nieznany nikomu człowiek. Razem dokonali czegoś, czego nikt się nie spodziewał. Prawdopodobnie byłby to już koniec, gdyby nie przyjaciel Matsuo – Takashi Nara, który go powstrzymał. Jednak po latach, obecność Matsuo, największego z mścicieli, stoi pod znakiem zapytania. Nikt nie wie, gdzie tak naprawdę jest i co planuje. Możliwe, że coś nikczemnego. A czy kiedykolwiek spór między klanami Uchiha i Senju zakończy się? Są na to nikłe szanse, biorąc pod uwagę nienawiść Uchiha i sprawiedliwość zmieszaną z honorem Senju. Zawsze jednak pozostaje nadzieja…

HISTORIA DAWNEGO BOIN

     Boin przedstawia sobą wysoki poziom kulturowy i technologiczny Kraju Błyskawicy, a na dodatek jest najbardziej zurbanizowaną prowincją w kraju. Praktycznie cała jej powierzchnia zajęta jest przez miasta i pomniejsze miasteczka. Cała aglomeracja tworzy swoiste megalopolis z ogromną ilością dróg i dróżek prowadzących do niemalże każdego zakątka prowincji. Największym z obecnych miast jest Miuryioko - kolebka towarzyska okolicznych prowincji. Miasto zostało wybudowane na cześć wyzwoleńców, którzy oddali swe życie za niepodległość. Po wojnie z Krajem Ognia, Piorun nie miał oficjalnego władcy, więc ze względu na najlepsze umiejscowienie owe miasto zostało wybrane na centrum sprawowania tymczasowej władzy. Wszystkie istotne dla kraju sprawy były omawiane z przedstawicielami poszczególnych krain oraz klanów Nara i Uchiha. Błyskawica przez bardzo długi czas szukała wśród obywateli odpowiedniego człowieka do sprawowania funkcji Daimyō. Po pewnym czasie dwójka kandytatów wybiła się ponad innych. Był to Generał Santeksu, który miał znaczny udział w powstaniu przeciwko krajowi Ognia oraz Yamanakura, który jest głównym kapłanem w Miuryioko. Jednak żaden z nich nie potrafił zdobyć wystarczająco wysokiego poparcia wśród ludności. Przez to ich rywalizacja przerodziła się w istny bój. Skończyło się to tym, że przystąpili do walki między sobą. Po długiej i wyczerpującej bitwie oboje ponieśli śmierć. Władza w kraju została za to oddana w ręcę obywateli i funkcja Daimyō zaczęła powoli ulegać zapomnieniu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forumtira.pun.pl www.klasati94.pun.pl www.czatpsotnik.pun.pl www.rmp.pun.pl www.motolipno.pun.pl