Ogłoszenie


#1 2012-01-30 22:13:56

Opis otoczenia

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 343

Grób Narokishi'ego


     Owa tajemnicza lokacja znajduje się w samym sercu prowincji Sashikan. A gdzie dokładniej leży? Pojedynczy nagrobek został umieszczony wśród gór, które można dostrzec w całym Kraju Ziemi. Ta miejscówka jednak odróżnia się od zwykłych szczytów tym, iż znajduje się praktycznie na samym szczycie pasma górskiego. Ciężko orzec, w jaki sposób, a także kto, umieścił grób w takiej okolicy, jednak widok cmentarny na jednej z najwyższych gór daje wiele do myślenia.
     Sam grób nie wygląda spektakularnie. Jest to po prostu płyta, wykonana z marmuru, na której widnieje wygrawerowane imię zmarłego. Pochowaną osobą jest Narokishi. Niestety, nikt już nie pamięta tej osoby, dlatego przytaczanie jej dziejów jest wręcz niewskazane. Cóż ciekawego można rzec o miejscu jego pochówku? Mimo prostoty wykonania grobu, jest on zwyczajnie ładny. Da się na nim zauważyć bardzo dokładnie zrobione linie i krawędzie, wszystko obrobione co do milimetra. Dodatkowo poza imieniem zmarłego, na marmurze znajduje się napis: "Spoczywaj w spokoju".
     Ostatecznym, a zarazem najciekawszym zjawiskiem, które zauważa się przy grobie, to jego czystość. Mimo upływu wielu lat marmur wciąż nie zmienił koloru z szarego na czarny. Świadczy to o tym, że ktoś regularnie odwiedza mogiłę i dba o nią. Kolejnym argumentem, który może potwierdzić tą tezę są świeże kwiaty, zebrane z pobliskich łąk, które również dodają uroku temu kurhanowi.

Opis stworzony przez Ikkyo

Offline

 

#2 2015-12-28 03:23:55

Daiki

Gość

Re: Grób Narokishi'ego

Pobyt w górach kompletnie zmienił mój stosunek postrzegania natury, a doświadczenie na własnej skórze wręcz ekstremalnych warunków atmosferycznych pozwoliło mi wydobyć z siebie nową moc. I choć nigdy bym się nie spodziewał właśnie takiej reakcji własnego organizmu na tak niską temperaturę, to jednak byłem zadowolony z obrotu sprawy i teraz mogłem uczyć się zupełnie nowych rzeczy. Właśnie z tego powodu zmieniłem lokalizację, po przekroczeniu południowej granicy Baigai dotarłem do Sashikan, musiałem się trochę rozejrzeć po okolicy, nie udało mi się dostrzec żadnego punktu charakterystycznego, ani nawet żywej duszy.

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]



Akcept by Masaru.

Dopiero po jakimś czasie udało mi się dostrzec twór znacząco odróżniający się od reszty otoczenia, a mianowicie nagrobek. Zbliżyłem się do niego i przeczytałem, do kogo należy, choć nigdy nie słyszałem o tej osobie, postanowiłem przykucnąć przy grobie i pomodlić się za zmarłego, przy okazji chwilkę odpocząłem. Kiedy wstałem, rozejrzałem się po okolicy, obrałem kierunek i wyruszyłem, w pewnej chwili odwróciłem się jednak jeszcze na moment w stronę grobu i wypowiedziałem specyficzne jak na mnie słowa.
-Spoczywaj w pokoju. - powtórzyłem tekst z kamiennej płyty i ruszyłem w stronę następnego państwa.

[z/t -> Ame no Kuni, Jezioro płaczu]

Ostatnio edytowany przez Masaru (2015-12-28 17:01:49)

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.architekturautp.pun.pl www.warzywko.pun.pl www.pokeswiat.pun.pl www.sa.pun.pl www.alians666.pun.pl