Ogłoszenie


#1 2013-02-24 18:58:12

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Treningi

OGÓLNE ZASADY TRENINGÓW
     Treningi większości zdolności wyglądają następująco: np. Po uzyskaniu odpowiedniej ilości PU i spełnieniu wymagań na wybraną zdolność możemy przystąpić do treningu. Tym razem postawiliśmy na krótkie opisy treningów, żeby nie zamęczać wszystkich pisaniem długich i męczących wypracowań. Trening każdej zdolności (jutsu, umiejętności, kekkei-genkai) wymaga 10 złożonych zdań na każdy dzień tzn:

Jutsu rangi x
czas treningu: 3 dni


     Oznacza to, że musimy napisać 3 posty, niekoniecznie co jeden dzień. Akceptujemy sytuację gdy gracz rozpocznie pierwszy dzień treningu w poniedziałek, a dokończy w piątek i sobotę. Jednak w czasie przerwy nie może trenować niczego innego.
     Jeżeli nie chcemy czekać mamy alternatywne wyjście. Pisząc trening składający się z 45 zdań złożonych jeden dzień treningu przemija nam bez konieczności czekania. Czyli dokładnie rzecz ujmując jeśli przyspieszamy trening to każdy dzień kosztuje 15 zdań opisu (analogicznie, przyśpieszony trening zdolności ustalonej na 5 dni musimy napisać 75 zdań).
     To, że czas treningu nie obowiązuje nie oznacza, że po napisaniu opisu i wysłaniu go możemy dopisać sobie wybraną zdolność do KP. Należy poczekać, aż ktoś uprawniony (admin, moderator) zatwierdzi go.


SKRACANIE DŁUGOŚCI OPISÓW     Dla graczy, którzy są zaangażowani w życie forumowe i, dzięki swojej aktywności, mają spory zapas Punktów Umiejętności, powstał specjalny system pozwalający na skracanie długości opisów. Wystarczy jedynie, że wyda nieco więcej PU niż normalnie. Skrócenie długości zdań treningu o 10% kosztuje połowę ceny danej zdolności. Poniżej prezentujemy przykład, dla tych, którzy po przeczytaniu opisu nie są pewni o co chodzi:

NORMALNIE:

Jutsu rangi C - 10PU + 45 zdań treningu

SKRÓCENIE O 10%:

Jutsu rangi C - 15PU + 40 zdań treningu

SKRÓCENIE O 20%:

Jutsu rangi C - 20PU + 36 zdań treningu

SKRÓCENIE O 30%:

Jutsu rangi C - 25PU + 31 zdań treningu

..itd.

Uwaga!

  -> System ten nie dotyczy jutsu rangi D, pierwszych poziomów KG oraz umiejętności, które trenuje się krócej niż 3 dni.
  -> Obliczenia zaokrąglamy w górę, jeżeli są równe bądź większe niż 0,5.
  -> Dany trening można skrócić maksymalnie o 50%!

http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#2 2013-02-24 18:58:22

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Re: Treningi

REGULAMIN TRENINGÓW
TRENINGI ZWYKŁE     Do treningów zwykłych zaliczają się standardowe treningi jutsu, kekkei-genkai, umiejętności oraz specjalizacji i żywiołów. Po zakończonym treningu zdolność zostaje oficjalnie opanowana.

ZASADY DOTYCZĄCE TRENINGÓW:1. Należy pisać fabularnie, długie oraz dobre jakościowo teksty, jeżeli opis będzie krótki, niesystematyczny i bezsensowny, trening będzie nieuznany przez administrację.

2. Treningi są w systemie dniowym, czyli można wykonać tylko jeden dzień treningu na dzień, czyli trenując w np. w środę, to trenujemy cały jeden dzień, nawet wstawiając opis trening godzinę przed północą. Jeżeli trening trwa trzy dni to zaczynając we wtorek musimy napisać odpowiednio potem jeden post w środę i jeden z czwartek o dowolnej godzinie. Rzecz jasna nie trzeba 3 dni z rzędu trenować, więc nie trzeba w jednym ciągu trenować.

3. Trening zostaje uznany za ważny dopiero po akceptacji przez administrację - post zostaje edytowany i specjalnie oznaczony np. Akcept by Katsuro lub Akcept by Ichuza. Wykrycie jakiegokolwiek oszustwa oraz edycja posta po akcepcie są surowo karane.

4. Każdy trening musi być podpisany tzn. przed opisem musi być info czego dotyczy trening oraz czy opis jest na trening przyśpieszony czy zwykły.

5. Trening można przeprowadzić wszędzie, gdzie to jest możliwe (cały stworzony przez nas świat jest do Waszej dyspozycji). Nie można oczywiście trenować w miejscu, w którym nie przebywamy lub nie umożliwia ono nam na dogodnego trenowania.

6. Link do treningów, zarówno tych zwykłych jak i specjalnych należy zamieszczać w kartach postaci, w poście do tego przeznaczonym. Linki powinny być zamieszczane w tagach:

Kod:

[url=link do treningu]Co trenowaliśmy i jakiego rodzaju był to trening[/url]

7. Całkowity zakaz wklejania postów bez opisu w celu późniejszego dokończenia treningu (data edycji posta będzie również brana pod uwagę). Wykrycie takich zabiegów nagradzane jest warnem oraz utratą możliwości ponownego treningu danej zdolności.

8. Treningi można ukrywać przed innymi użytkownikami tagiem hide:

Kod:

[hide=999999]treść treningu[/hide]

9. Opis poprawnego treningu powinien zawierać co najmniej 50% zdań przedstawiających trening zdolności. Ogromne wstępy i zakończenia przy nieznacznych zdaniach opisujących szkolenie będą traktowane jako niepoprawny trening i nie zostaną zaliczone.

10. Dozwolona jest forma retrospekcji treningu (wspomnienia) w sytuacji, kiedy bierzemy czynny udział w akcji fabularnej, jednak zdolności możemy używać dopiero po skończonej sesji, walce, evencie lub turnieju.

11. W przypadku ukrywania swoich treningów za pomocą hide] gracz jest zobowiązany do poprzedzenia opisu krótkim, kilku zdaniowym wstępem oraz zakończeniem. Sytuacja, gdy w poście widnieć będzie jedynie liczba cyfr symbolizująca tag hide jest niedopuszczalna, a trening nie będzie uznawany. Wstęp i zakończenie nie są wliczane do długości opisu treningu.


TRENINGI NIESTANDARDOWE     Niektórych zdolności nie możemy opanować poprzez długi, żmudny trening. Są przypadki, w których należy spełnić odpowiednie warunki, żeby dana umiejętność się przebudziła, czasami nawet nie musimy wykonać żadnego ruchu, "coś" po prostu się dzieje i fabularnie nie mamy na "to" wpływu. Jeżeli w wymaganiach wybranej zdolności nieumieszczony został czas treningu ani żadna wzmianka o innych wymaganiach to znaczy, że wystarczy zgłosić się w zezwoleniach i zapłacić odpowiednią ilość PU, żeby móc ją dopisać. Brak czasu treningu jest równoznaczny ze zwiększonym kosztem PU.


TRENINGI SPECJALNE     Treningi specjalne to takie treningi, które mają na celu polepszenie właściwości opanowanych już przez nas zdolności, można np. zwiększyć możliwości defensywne/ofensywne KG, poprawić bonusy danej umiejętności itp. Żeby móc to zrobić trzeba opracować dokładny opis zdolności i przedstawić go administracji w odpowiednim dziale. Po sprawdzeniu, poprawieniu ewentualnych błędów oraz ostatecznym zatwierdzeniu użytkownik może rozpocząć trening na identycznych zasadach jak treningi pozostałych zdolności.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#3 2013-02-24 18:58:32

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Re: Treningi

MISTRZ I UCZEŃRODZAJE MISTRZÓW

     Nie każdy jest perfekcyjny i tak uzdolniony, żeby doskonalić się samemu od początku do końca swojego ziemskiego żywotu. Nierzadko potrzebna jest osoba starsza, bardziej doświadczona w technikach wojennych, która swoją mądrość może i potrafi przekazać dalej, następnym pokoleniom ninja. Taki osobnik, pragnący dzielić się tym co sam potrafi z innymi nazywany jest sensei'em. Na NCW wyróżniamy dwa rodzaje takich ludzi:

1. Mistrz-opiekun - ninja, który bierze pod opiekę wybranego młodzieńca na długi okres czasu. Takowy sensei traktowany jest przez swojego wychowanka niczym ojciec. Może uczyć go tego co sam potrafi lub pomagać w nauce nowych zdolności, dalszym rozwoju fizycznym oraz psychicznym.

PRAKTYKA:
     Opiekun może uczyć wszystkich technik oraz umiejętności jakie sam posiada. Ponadto może pomagać w treningu nowej zdolności, której sam nie opanował (doradzać, kontrolować postępy). W przypadku nauki własnych zdolności koszt dla ucznia jest równy 50% kosztu standardowego (jeżeli technika kosztowała 10PU to nauka przez sensei'a zmniejsza koszt do 5PU). Nagroda dla mistrza to PW, których ilość jest opisana poniżej. Jeżeli o pomoc w nauce... koszt danej zdolności się nie zmienia i wynosi 100%, ale mistrz otrzymuje bonus w postaci PW. Mistrz musi być starszy od ucznia oraz posiadać przynajmniej 300PW!

Uwaga!
-> Tego typu mistrz może mieć pod opieką tylko jednego ucznia.
-> Mistrz może zostać zmieniony, jeżeli uczeń zrezygnował z dalszej współpracy, jest już (zdaniem sensei'a) gotowy do samodzielnej pracy, na swojego ucznia lub jeżeli mistrz zginął lub zaginął.


2. Jednorazowy mistrz - wojownik chcący przekazać dalszym pokoleniom opanowaną przez siebie zdolność określany jest mianem tymczasowego mistrza. Nie odciska się specjalnym piętnem na życiu wybranego przez siebie ucznia, jego jedynym celem jest przekazanie określonej zdolności.

PRAKTYKA:
     Taki mistrz może uczyć jedynie tych jutsu oraz umiejętności, które sam opanował. W tym przypadku nie wchodzi w grę żadna pomoc w nauce technik. Koszt opanowania danej zdolności spada do 75% zwykłego kosztu (jeżeli technika kosztowała 10PU to nauka przez sensei'a zmniejsza koszt do 7PU - zaokrąglamy w dół). Nagrodą dla mistrza, oprócz poczucia dumy oczywiście, jest bonus w postaci PW (rozpiska poniżej). Mistrz musi posiadać przynajmniej 300PW!


SPOSÓB TRENINGÓW

     Praca z mistrzem jest dużo prostsza niż, momentami nieudolne, próby samodzielnej nauki, bez żadnej pomocy z zewnątrz, opierając się na suchych faktach zawartych w zwojach. Od strony praktycznej wygląda to tak, że fabularnie należy spotkać się ze swoim sensei'em i ustalić co będzie przedmiotem treningu. Po tej czynności mistrz rozpoczyna trening, krótkim wstępem i ustala pierwszy etap treningu, potem uczeń wykonuje polecenie i tak aż do momentu opanowania zdolności. W bardzo dużym skrócie wygląda to tak:

Mistrz - Dzisiaj opanujesz Kage Bunshin. Zacznij od skupienia chakry oraz uwolnienia jej w celu stworzenia klonów.
Uczeń - Zrozumiałem! Skupiam swoją chakrę i próbują stworzyć klony.
Mistrz - Prawie dobrze, lecz klony są niedoskonałe, próbuj dalej.
Uczeń - Ponawiam czynności, skupiam chakre i próbuję utworzyć z niej moje podobizny.
Mistrz - Udało się! Opanowałeś technikę Kage Bunshin.

     Jest to tylko przykład, a posty tej długości będą karane, chodzi tu tylko o teorię ^^ Jak widzicie mistrz jest czymś w rodzaju mistrza gry, który decyduje o powodzeniu nauki. Może on również kreować sytuacje, które przeszkadzają lub utrudniają zadanie uczniowi, lecz nie mogą tworzyć nowych postaci lub zmian w terenie.

Uwaga!
-> Te treningi, jak każde na naszym forum, muszą zostać sprawdzone i odpowiednio oznaczone przez administrację!


Minimalna ilość postów ucznia podczas nauki
(jeżeli tylko jest taka potrzeba można zwiększyć tą wartość)UMIEJĘTNOŚCI:
-> zwykłe - 5
-> dodatkowe - 8
-> specjalne/KG - 10

JUTSU:
-> D - 2
-> C - 3
-> B - 5
-> A - 6
-> S - 7

Bonusy PW dla mistrzów
(dla każdego rodzaju wartości są takie same)UMIEJĘTNOŚCI:
-> zwykłe - 10PW
-> dodatkowe - 15PW
-> specjalne/KG - 40PW

JUTSU:
-> D - 5PW
-> C - 10PW
-> B - 15PW
-> A - 40PW
-> S - 60PW

Uwaga!
-> Mistrz posiadający 2 lub 3 uczniów otrzymuje dwukrotnie mniejsze wynagrodzenie w postaci PW.

KRÓTKI REGULAMIN
(dodatek do regulaminu treningów)

1. Mistrzem może być tylko gracz NCW ze swoją fabularną postacią lub NPC prowadzony przez administrację (bardzo rzadko). Zabronione jest używanie kont strażników lub innych tego typu do trenowania sam ze sobą.

2. Zabrania się stosowania retrospekcji w tym systemie, trening musi być prowadzony w czasie rzeczywistym.

3. Treningi mogą być przerwane przez nagły zwrot akcji w fabule. Niedokończony trening nie może zostać uznany za skończony, a tym samym ninja nie może korzystać z danej zdolności.

4. Za poprawny post, w systemie mistrz-uczeń, uważany jest post, który zawiera przynajmniej 6 zdań złożonych o treści bogatej w opis treningu. Posty, które mają na celu wypełnienie limitu poprzez bezproduktywny tekst będą traktowane jako nieważne.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#4 2013-02-24 18:58:43

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Re: Treningi

NAUKA JUTSU     Żeby móc opanować jutsu konkretnej rangi należy posiadać odpowiednią ilość tak zwanych Punktów Umiejętności [PU] i trenować odpowiednią ilość dni:

  Jutsu rangi D - 5PU + 1 dzień treningu
  Jutsu rangi C - 10PU + 3 dni treningu
  Jutsu rangi B - 15PU + 5 dni treningu
  Jutsu rangi A - 20PU + 7 dni treningu
  Jutsu rangi S - 30PU + odpowiednia ilość PW ("jutsu rangi S") + 10 dni treningu


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wwe-game.pun.pl www.dzieciaczkowo.pun.pl www.phantomlegion.pun.pl www.ksmkrosno.pun.pl www.kfcrumia.pun.pl