Ogłoszenie


#1 2013-03-17 20:22:23

 Miri

Martwy

Zarejestrowany: 2012-03-21
Posty: 294

Pożegnanie

http://s4.ifotos.pl/img/themepng_xqasaaw.png
No ciężko zacząć, wiedząc że to jeden z być może ostatnich moich postów na NCW, ale tak bywa. Wiem że wiele razy byłam irytująca, wiele razy odchodziłam z NCW, teraz żal mi tego czasu którego z wami nie spędziłam. Jeszcze godzinę temu snułam plany, i denerwowałam się drętwotą na CB, w końcu atmosfera najbardziej ściągała mnie spowrotem do tego PBF'a. Za każdym razem kiedy miałam dość dnia spędzonego w szkole, kiedy się denerwowałam bo coś nie tak było w realu, wtedy wbijałam na NCW i czułam sie jakbym wracała do domu. Ostatnio nawet przestawiłam się na wracanie ze szkoły do NCW ^^ ciężko trzymać nerwy na wodzy, ale w końcu Uchiha muszą być twardzi, chyba nie jestem najlepszym Uchiha.. Jak pewnie już widzicie wszystko jest w kolorach żywej zieleni, właśnie z tym kojaży mi się NCW, jakbym mogła wybrać zdanie które zapisze się o NCW w mojej pamięci, na pewno machnę je na zielono. Niestety, żeby ten temat nie brzmiał bez sensu, muszę chyba dodać coś więcej. Godzinę temu zadzwonił tata, którego niestety często nie ma w domu, koniec z kursowaniem do domu i pracy co jakiś czas, czeka mnie przeprowadzka do Francji. Kiedy się dowiedziałam, nawet nie dopuszczałam do siebie tej myśli, przecież to nie możliwe. Tutaj jest wszystko co dla mnie ważne i co kocham, przyjaciele, dziewczyna, i wy choć właściwie mogłabym was przypiąć do przyjaciół, i nagle mam odstawić to wszystko.. to pożegnanie jest tylko takie ogólnikowe i nie pewne, wiem że zostaję w polsce do końca roku szkolnego, potem muszę wyjechać. Jak na chwilę obecną, muszę się nauczyć języka perfect, jeśli mam zamiar cokolwiek osiągnąć, a ci co mieli okazję na naukę Francuskiego wiedzą że te kilka miesięcy to bardzo niewiele. Koniec z komputerem, a przynajmniej nie już w tak aktywnym sensie. Ten "ponad rok" wniósł w moje życie o wiele więcej niż zajęcie po szkole, dał mi masę postaci za którymi będę mogła tęsknić, i wiem że i one czasami, kiedy ktoś przeglądając Off - Top wpadnie na ten temat pomyśli o mnie. Chciałabym was wszystkich teraz wymienić i każdego ucałować ale wiem że to nie możliwe, dlatego całuję was wszystkich, nawet tych z których niejednokrotnie szydziłam i odpędzałam kiedy mieli zamiar zgwałcić mi Miri, na pewno gdybym mogła cofnąć czas zastanowiłabym się odrobinę dłużej drogi adminie o wątpliwej reputacji. Miałam nikogo nie wymieniać ale już trudno, pociągnę to ogólnikowo, więc pozdrawiam psa Kajtka Mame z Tatem i resztą NCW których mogę porównać przy adminach do braci z niewielką dozą siostrzyczek.. których Miri nigdy nie zdążyła poznać T_T
Chyba jestem nieco zbyt sentymentalna... Ale ja już chcę wracaaaać!! ;c
Co do linka u szczytu to wydaje mi się nieco wprawiający w przyjemny nastrój, jeśli nie trafiłam to sorki. Nie wiem... nie wyobrażam sobie tego.. na pewno dopuki jeszcze jeste, w stanie będę do was wpadać, jako zaginiona ale zawsze [pauza na moczenie klawiatury] Jeśli kogoś kiedykolwiek i czymkolwiek uraziłam, to z całego serca przepraszam, wybaczcie jeśli gdzieś w tym tekście popełniłam błąd, zraszam monitor. A i jeszcze jedno, mam nadzieję że nawet kiedy wejdę tu za X czasu, trafię do domu.

Offline

 

#2 2013-03-17 20:34:26

 Ryo

Kiyoshi http://i.imgur.com/YKPxXWR.png http://i.imgur.com/SpFvgX4.png

37585360
Zarejestrowany: 2012-11-17
Posty: 662
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shouton
Ranga: Lider
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31 lat
Multikonta: Senti

Re: Pożegnanie

Dostałem tę informację dużo wcześniej, niż pojawił się ten post i zdążyłem już z Miri o tym porozmawiać, ale chętnie napiszę to jeszcze raz.

Wielka, wielka, wielgaśna szkoda, że Miri odchodzi. Pamiętam jeszcze jak tu do nas trafiła, mała wredna dziewczynka () z którą się żarłem na gg niemiłosiernie, kiedy przeprowadzałem jej pierwszą sesję. Nie ogarniała kompletnie, posty też miała kiepskie, no ale została z nami, choć miała kilka przerw.

Teraz wykwitła nam cudownie. Jej posty są bardzo dobre (po za kilkoma ortami, ale ona wie, że się czepiam) zmieniła się zupełnie i teraz po prostu płaczę na myśl, że prawdopodobnie już z nią nie zagram. Ostatnią fabułę ciągnąłem właśnie z nią, był to cudowny moment, bo Miri potrafiła się wczuć jak mało kto i podłapać klimat. Smutno mi straszliwie, że mnie opuści, swojego małego zboczonego skrzata, osobę, która nie odmawiała sobie celowych prowokacji. Koniec końców okazało się, że mnie jednak troszku lubi, to i od razu milej się na sercu robiło.

Podsumowując: Miri to naprawdę cudowna osoba (tak słodzę) i chyba każdy tak stwierdzi, jeśli miał okazję poznać ją bliżej .

Mam nadzieje Iga, że wrócisz do nas, będziesz wpadała i jeszcze zamielesz w świecie NCW.

Cholera chłopaki, dziewczęta nam się wykruszają powoli ;C

Offline

 

#3 2013-03-17 20:40:39

 Ichitsu

Uchiha http://i.imgur.com/ehYjjLR.png

Skąd: Zewsząd
Zarejestrowany: 2011-08-21
Posty: 929
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Płeć: Mężczyzna
Multikonta: Koruzonu
WWW

Re: Pożegnanie

Nieeeeee....
A tak na serio, to zawsze boli mnie jak ktoś, kto kojarzy mi się z forum w pewien sposób odchodzi. Czytając nazwę wątku myślałem, że będzie to coś w stylu "nie chce mi się już grać", ale widzę, że się myliłem.
Będę oczekiwać powrotu twego i pewnie będzie mi brakować twoich docinek

Offline

 

#4 2013-03-17 20:46:39

 Akemi

Nikushimi http://i.imgur.com/ERi291S.png

6720223
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 898
Klan/Organizacja: Samotnicy/Nikushimi
KG/Umiejętność: Sosa
Ranga: Lider Samotników
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
Multikonta: Miyaguchi, Arashi

Re: Pożegnanie

Au revoir! (tak uczę się tego nieszczęsnego języka w swoim Liceum ;_; )

Eeee... ty tak serio? Wiesz, ze jak się od nas odchodzi to i tak się wróci ? Pewnie nie pozwolimy ci się nauczyć języka, a kogo będzie to wina? Zapewne nasza, ale to nie ważne. Nie ma co. Niech ci się tam powodzi i masz czym prędzej do nas wracaj, bo nie masz innego wyjścia!

Pozdrawia Miya, trzymaj się tam! :3

Ostatnio edytowany przez Akemi (2013-03-17 22:54:23)

Offline

 

#5 2013-03-17 20:59:28

Akio

Klan Namikaze http://i.imgur.com/WuFGFc5.png

59691030
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 804
Klan/Organizacja: Namikaze
KG/Umiejętność: kiroji senko
Ranga: Lider klanu
Płeć: Rudy
Wiek: 34

Re: Pożegnanie

blebleble no serio nie wiem co tutaj napisać? Zalała mnie taka fala emocji że prawie się popłakałem Mimo, że nigdy nie byliśmy jakoś blisko ani na fabule ani nie pisaliśmy ze sobą na gg, co najwyżej na cb. To jednak ten post tutaj wywołał u mnie olbrzymie emocje, co ładnie prezentuje jak świetnie rozwinęłaś się pod względem pisania u nas na forum. Nie da się ukryć że jesteś jedną z ciekawszych postaci naszego forumowego społeczenistwa. Tak jak wspominał Senti, też pamiętam czasy jak tutaj przychodziłaś i jak bardzo na Ciebie wtedy narzekał i jaka to irytująca byłaś i w ogóle totalny brak skilla w pierwszej sesji. A teraz proszę taki post i pozostaję tylko żal że to pożegnanie. Po poście na Cb też miałem wrażenie że po raz kolejny chcesz po prostu odejść bo coś się znudziło. A tu taka poważna sprawa, kurde Francja przeprowadzka, generalnie nie łatwa sprawa. Pozostaję mi tylko życzyć aby wiodło ci się jak najlepiej i do następnego spotkania jak nie w Hidari to może we Francji ;)
   ps. Czekamy na foty.


http://i.imgur.com/hQencLH.png

Offline

 

#6 2013-03-17 22:03:43

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Re: Pożegnanie

No i kto będzie chata ożywiał swoimi wiadomościami? Kurcze, szkoda, tym bardziej, że płci pięknej u nas niedobór i to straszny. Cóż ja mogę powiedzieć... niewiele, jako jedna z nielicznych osób na forum niezwykle rzadko nękała mnie na GG, a jeśli już to było pytanie, odpowiedź i tyle. Dlatego "znam" Cię jedynie z CB. Przyznam się, że to niespodzianka dla mnie. Mam nadzieję, że w przerwach między jedzeniem żab odwiedzisz nas czasami NCW zawsze będzie dla Ciebie otwarte.

PS. Akemi, usuń te spacje przed wykrzyknikami i pytajnikami!


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#7 2013-03-18 00:00:07

 Shinsaku

Wyrzutek http://i.imgur.com/pXCGfcW.png

7348301
Zarejestrowany: 2012-08-30
Posty: 1269
Klan/Organizacja: Wyrzutek
KG/Umiejętność: Kibaku Nendo / Jinchūriki
Ranga: Lider Wyrzutków
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
Multikonta: Adatte

Re: Pożegnanie

No i masz. Nie wiem, co napisać. Zdaję sobie sprawę, że może nie opiszę wszystkiego w taki sposób, jakbym sobie tego życzył, ale postaram się, jak tylko potrafię. Może, Miruś, choć trochę zrozumiesz, co w tej chwili dane jest mi czuć i jak się odnajduję w całej tej... sprawie.
Jakoś tak... ciągle nie mogę uwierzyć. Mam wrażenie, jakby to wszystko to było tylko twoje brnięcie w okrutny sen, mydlący nam wszystkim oczy. Że nic takiego w rzeczywistości się nie stanie. Że jutro, gdy zawitam znów na nasze forum,  ciągle będzie się świeciło to czteroliterowe, czerwone imię w rubryce "Aktywni na chacie"... I nie tylko jutro, ale i pojutrze, i za miesiąc... i w wakacje, i jeszcze później. Może po prostu nie mogę się z tym pogodzić?
Gdyby ktoś spytał, co kojarzy mi się z Tobą, bez wątpienia wróciłyby do głowy wszystkie nasze rozmowy, raz bardziej ambitne, kiedy indziej - wręcz przeciwnie. Wiem, że było mi to niesamowicie potrzebne, za co serdeczne, wielkie DZIĘKUJĘ Ci się należy. Wiem, że nie zawsze byłem pożądanym i dobrym rozmówcą, jednak niczego nie żałuję. Chciałbym w przyszłości jeszcze kilka razy mieć możliwość, aby pogawędzić sobie albo popytać, czy wciąż "boli Cię głowa"... Sam wiesz, o co mi chodzi...
Szkoda, że mimo takiej więzi, jaką udało nam się stworzyć, nigdy nie dane było poznać się naszym postaciom. Choć i na tę znajomość było tyle pomysłów! Wiem, że wspólnymi siłami zawojowalibyśmy świat NCW, hahaha!
Poza tym, tak się zastanawiam, kto mnie teraz będzie nagradzał...? Kto będzie na tyle dobry, aby mi podsyłać w nagrodę swoje fotki? W dodatku każda kolejna była ładniejsza! Dobra, koniec słodzenia!
Nie ma co ukrywać, będę tęsknił za nieco czasami infantylnymi rozmowami z Tobą, twoimi drobnymi foszkami, o naprawdę nie wiem co, za ciągłymi propozycjami zeswatania Shina z Miri! Bez cienia wątpliwości - NCW już nie będzie takie same bez PRAWOWITEJ MASKOTKI, która zdecydowanie powinna trafić w twoje ręce...

WIELKIE WIELKIE LOVE OD SHINA! i nie zapomnij czasem o mnie! bo wtedy to ja się obrażę i zobaczysz! <3

Offline

 

#8 2013-03-18 17:59:50

 Akami

Martwy

42754256
Zarejestrowany: 2012-08-18
Posty: 505
Klan/Organizacja: Wyrzutek
KG/Umiejętność: Fumetsu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
Multikonta: Kazunari

Re: Pożegnanie

Późno się obudziłem z napisaniem tego posta i nie wiem czy go jeszcze przeczytasz, ale nie wybaczyłbym sobie gdybym to po prostu olał. Nienawidzę się żegnać, to są dla mnie zawsze najgorsze chwile. ;c Uważam, że jesteś jedną z tych osób bez których NCW się już nie obejdzie. Dlatego powiem krótko, trzymam cię za słowo i masz niedługo wracać. :C :C

O! Przypomniało mi się najlepsze pożegnanie, jakie kiedykolwiek widziałem, przytoczę te same, nieco zmienione słowa...

To są zasady opuszczenia NCW!
Po pierwsze... Nie wolno ci zdradzać obcym poufnych informacji o NCW!
Po drugie... Nie wolno ci grać na żadnym innym PBFie!
Po trzecie... Nawet jeśli nasze drogi będą inne, masz żyć pełnią! Nie wolno ci swojego wkładu w forum uważać za nieistotny! Nigdy w życiu nie wolno ci zapomnieć o swoich przyjaciołach, bo nieważne gdzie pójdziesz, my o tobie nie zapomnimy!



Powodzenia i pamiętaj, że czekamy na ciebie. ;)


http://i.imgur.com/TDQuAfP.gif

Offline

 

#9 2013-03-18 18:08:32

Soh

Zbanowany

18717264
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 140
Klan/Organizacja: Inuzuka
KG/Umiejętność: Ainuken
Ranga: Członek Klanu

Re: Pożegnanie

Miri, przede wszystkim mam do ciebie dwa słowa. Przepraszam i Powodzenia!
Ogółem przykro mi z powodu twojego odejścia. Nieraz jako Senju na SB mówiłem tobie, że z chęcią bym się z tobą zmierzył, nawet na twój stary nr GG pisałem i mieliśmy się umówić na walkę po jakimś tam evencie(ale była masa wydarzeń, poumierały inne postacie i nie wyszło).
Chciałbym ci życzyć wszystkiego najlepszego, no i jak to zawsze twierdzę, mocy serdeczności. Choć patrząc na twoje docinki, nie wiem czy ci się przyda Jednak możliwe, że we Francji uda znaleźć ci się lepsze życie niż tutaj. Nie to, że nie lubię Polski, ale sama pewnie wiesz, że nie zawsze wszystko jest takie jasne. A tam to ponoć "lepsza" Europa. Choć ja nigdy nie wyjadę :P
A przepraszam ciebie za trucie o avatar i sygnę, które są naprawdę świetne. Będą najlepszą forumową pamiątką po tobie, przynajmniej dla mnie. Mówiłaś, że przestajesz grać, ale myślałem, że chodzi o Miri, a zaczniesz, bo ja wiem np. Sosą. Sory z zajmowania czasu, przecież fransua się sam nie opanuje.
A na koniec chciałbym tylko dorzucić jeden z filmików pewnego rapera, który zna się na tym języku najbardziej ze wszystkich Polaków:
Masz z napisami

Wielkie pozdro, propsy*, szacunek. No i DUŻE ELO(to już rap polski, ale warto słuchać SOWY :P!
Trzymaj się bez nas, przez pewien okres

* - nigdy nie używam tego słowa :P


http://s6.ifotos.pl/img/sygnSohpn_xqawxaw.png

Offline

 

#10 2013-03-21 16:55:23

 Miri

Martwy

Zarejestrowany: 2012-03-21
Posty: 294

Re: Pożegnanie

Thx wszystkim, cieszę się że prawie każdy w miarę możliwości machnął coś miłego ^^ wszystko przeczytałam i jestem bardzo szczęśliwa, że nikt nie napisał a że wrednaa, że wkurzająca, ale rozumiem że to tylko taka sytuacja ;/
Ze względu na to że chyba już każdy jeśli chciał coś dodać to tak postąpił, może ja jakoś to zakończę, mam bardzo mało czasu ale akurat na to wyszarpię minutkę.
Faktycznie, mój mały, wredny, uszaty i na dodatek zboczony skrzacie ^^ tak było na początku. I pomyśleć że cała ta przygoda z NCW mogła nigdy nie zaistnieć, że zawdzięczam ją jednemu, przypadkowemu kliknięciu, aż mnie ciary przechodzą jak wyobrażę sobie te wszystkie dni, i żyć jak zwykła nastolatka, spotykać się z ekipą, spacerować czy robić cokolwiek innego poza kompem, to straaaszznee. Ale wracając do tego o czym wspomniałam, jakimś cudem znalazłam się na NCW, (moim pierwszym pbf'em) no zero, nic a nic nie kumałam, oszołomiona całkowicie nie wiedziałam co i jak, kompletna dezorientacja. Naturalnie zdawałam sobie sprawę że to normalne i że już po kilku dniach to obczaję, i tak też było. Odkopałam jakiś tam poradnik, przeczytałam że najpierw to potem tamto i gdzie zaczynać. Żadko potem używałam poradnika, jak zapewne pamięta Senti, który spamił mi przy każdej możliwej okazji linkami do poradników ^^
Nie miałam pojęcia jak zacząć tego pierwszego mojego posta w akademii, ale udało się. Potem poznałam Matsa który po prostu dla mnie, kogoś kto uwarzał siebie za kompletne dno, był dosłownym mistrzem, w ogóle poraził mnie swoją pociągającą osobowością, no a potem poznałam Sentiego, za którym specjalnie nie przepadałam (na początku) i wykłucałam się o każdy ruch który on od tak zamieniał w niepowodzenie, a ja wyłam nad swoim brakiem talentu. Jak już można dostrzec, żadko ingerowałam w społeczność NCW, na początku, nie wiem, czułam kompletną niechęć do CB, a każda konfrontacja z resztą to było dla mnie coś strasznego.. good jak Takashi mi jeździł po głowie *załamka*, to sprawiło że Miri wraz z swoją autorką fabularnie promieniała samotnością. No koniec końców, co by nie wywlekać brudów, przerwałam w końcu widząc że powoli tracę zapał z swoim podejściem do gry. Po jakimś czasie wróciłam, tylko po to by zdać sobie sprawę że to chyba nie dla mnie i zajęłam się własnym projektem, chyba wtedy Kats trochę się zdenerwował moim olewackim zaangażowaniem i znowu *buff* i zniknęłam. Za każdym razem gdy wracała widziałam nowe buzie i tak między nimi Shina, który od początku mnie do siebie przykleił, w końcu jak go nie kochać ;D
No przełamałam się i postanowiłam wprowadzić totalne zmiany w sobie jak i w Miri, udało mi się i szkoda że tylko te kilka/naście tygodni się tym cieszyłam.
Ichitsu, no wiem mnie też strasznie boli, zwłaszcza że to ja jestem znowu tym odchodzącym.
Miya, wiem oczywiście ^^ nie wiem ale mam nadzieję że wrócę i tylko o tym myślę.
Akio, no tym razem to chyba coś powarzniejszego, niestety ;/ ale cieszę się że zostawiam odrobinę pozytywnego wrażenia.
Katsio, no bo szczerze to bałam się ciebie strasznie ^^ nie wiem, taki roztaczałeś wokół siebie, przynajmniej dla mnie, powarzny nurt że aż mi dłonie drgały gdy miałam o coś zapytać. Nawet nie wiedziałam że była taka opcja ^^ kiedyś ci pospamię na GG.
Shin, już mnie głowa nie boli, i też strasznie będę tęsknić.
Kazunari, też powodzonka i dziękuję za ten wierszyk, zapisałam sobie^^
Soh, nie ma za co, to była dla mnie czysta przyjemność i mam nadzieję że to co ci zostawiłam w pamiątce zmotywuje cię do gry i za mnie ^^

No to tyle, każdy w jakimś stopniu zapisał się w mojej pamięci i nawet ci którzy się tu nie dopisali w niej są. I Senti też uważam cię za wspaniałego chłopaka ^^ po raz kolejny, dziękuję.

Offline

 

#11 2013-03-22 20:42:34

 Gamatt

http://i.imgur.com/kKA5eqW.png

11236152
Zarejestrowany: 2009-10-28
Posty: 1727
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shouton
Ranga: Lider klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33 lata

Re: Pożegnanie

Miałem nadzieję, że spłynie na mnie choć trochę weny i uda mi się napisać post na jako takim poziomie, jednak od dłuższego czasu mam kompletny brak mocy twórczej. Nie chcę jednak żeby wątek się przeterminował, więc muszę coś napisać.
   Od zawsze byłaś na naszym forum rodzynkiem i maskotką (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Przez dłuższy czas była jedyną dziewczyną, która grała na NCW. Na pewno zostaniesz zapamiętana przez większość użytkowników. Wprowadzałaś na cb wiele kolorów i różnorodności. Na dodatek chciałaś pomóc mnie zabić na fabule...  Ale zawsze jest żal jak odchodzi ktoś ze społeczności, szczególnie jeżeli ten ktoś jest naprawdę nietuzinkowy. Mam jednak nadzieję, że wrócisz jeszcze do nas, czy to jeszcze w Polsce czy już we Francji. Także bywaj, niech Ci się powodzi w tym mitycznym "prawdziwym życiu".


Ps. Poznanie Twojej postaci na fabule jest w moim pamiętniku pierwszym i jedynym wydarzeniem.


http://i.imgur.com/yRtwNMX.png
[color=SlateBlue] [color=#3366FF]

Offline

 

#12 2013-03-23 18:51:35

 Ryo

Kiyoshi http://i.imgur.com/YKPxXWR.png http://i.imgur.com/SpFvgX4.png

37585360
Zarejestrowany: 2012-11-17
Posty: 662
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shouton
Ranga: Lider
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31 lat
Multikonta: Senti

Re: Pożegnanie

Gamatt napisał:

Na dodatek chciałaś pomóc mnie zabić na fabule...

Plotki, wszędzie plotki... nie wiem kto ci napchał tych banialuków, ale zapewniam Cię, że nikt nie chciał uśmiercić Gamatta. Przynajmniej my z Miri nie chcieliśmy, za resztę graczy nie odpowiadam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naruto-shinobiworld.pun.pl www.konskie.pun.pl www.panfuq.pun.pl www.tirup2010.pun.pl www.pokemon-master-red.pun.pl