Ogłoszenie


#1 2013-03-29 19:40:59

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Czara goryczy przelana

Witajcie!

Na początku chciałem wyjaśnić temat, który mam zamiar poruszyć poniżej. Wybaczcie mi, jeśli tekst tutaj umieszczony będzie zbyt chaotyczny i nie zawsze spójny, lecz powodują to emocje i, w zdecydowanej większości, moja aktualna choroba. To co tu napiszę jest dla mnie ważne i proszę, potraktujcie to poważnie, jednak wolę wszystko umieścić w offtopie, żeby nie robić zbędnego hałasu. Do rzeczy.

Mało to razy żaliłem się na CB, że nie mogę doprosić się od Was żadnych komentarzy odnośnie tematów, które zakładam w ogłoszeniach, newsach czy recepcji? Było tego sporo, niemalże za każdym razem gdy za odpisanie nie dostawało się żadnej nagrody. Tak było i jest. W odpowiedzi czytałem już, że dla Was komentarze nie są ważne, że jak coś jest dobrze to nawet nie warto komentować lub po prostu nie macie pomysłu. Wybaczcie szczerość, ale to powody są dla mnie tak przekonujące jak wystąpienia polityków. Argumenty, te i inne, których już przytoczyć nie potrafię, są po prostu głupie, szczególnie z perspektywy administracji, a właściwie z mojej perspektywy, nie wypowiadam się za Masaru. Tłumaczyłem to już w temacie Ichuzy na supporcie, ale najwidoczniej do nikogo to nie trafiło, więc zrobię to znowu. Wszyscy zdają sobie sprawę, że rola administratora nie niesie za sobą żadnych większych korzyści, głównie musimy wkładać w forum swój czas i poświęcać się dla rozwoju całości. Ja jednak otrzymuję swego rodzaju zapłatę za to robię i za chwile dowiecie się dlaczego ostatnio moje zarobki spadły znacząco. Chodzi właśnie o te nieszczęsne komentarze. Jeżeli tworzę jakieś ogłoszenie o aktualizacji lub news związany z bardzo ważnym wydarzeniem to robię to z nadzieją, że tuż pod moim postem wypowiedzą się wszyscy aktywni użytkownicy, którzy pochwalą, zganią lub jedno i drugie. To samo tyczy się działów takich jak recepcja, w których Wy - gracze możecie przyczynić się do rozwoju NCW. Tak właśnie mi płacicie, dzięki licznym postom poza fabułą sprawiacie, że widzę sens w tym co robię, że moje poczynania są obserwowane i kogoś obchodzą. Co się jednak dzieje od dłuższego czasu? Muszę spamować linkami na chacie, czasami nawet na GG, żeby w końcu doprosić się tego co, moim zdaniem, powinno być normalnym ciągiem zdarzeń. To tak jakbym żebrał o chleb. Już dawno przestałem czerpać radość z czytania tego co piszecie. Nie dlatego, że to co piszecie mi się nie podoba, a dlatego, że większość wypowiedzi jest wymuszona, pisana tylko dlatego, że admin się czepia i nie da żyć. Senti już doświadczył czegoś podobnego przy pisaniu kolejnych części swojego dzieła. Tak wręcz być nie może. Coś co jest dla mnie siłą napędową do dalszego działania muszę wydzierać "siłą", a co za tym idzie wartość kolejnych postów znacznie maleje. Nie wiem jak wy to postrzegacie, to mój własny punkt widzenia i chciałbym, żebyście postarali się to zrozumieć, bo to się u mnie nie zmieni. Wszystko zależy od Was. Czy proszę o zbyt wiele? Kurcze, wydaje mi się, że to co robimy dla Was jest warte drobnego poświęcenia, zaangażowania, którego najzwyczajniej w świecie obecnie nie mogę zauważyć, chociaż to, że tu jesteście również jest dla mnie istotne.

W kolejnym akapicie postaram się uniknąć nicków, bo nie chcę wywoływać żadnych sporów, a jedynie uzmysłowić co mi leży na sercu. Czepialiście się, że przez kilkanaście minut nie odpisywałem na gg (spamując pytajnikami, odpisując sobie sarkastycznie itp.), macie mi za złe (znowu na gg lub na chacie), że nie odpisałem w jakimś temacie, nie oceniłem treningu, nie dałem akcpeta po kilku minutach, pomimo, że byłem online (co robiłem to już nikogo nie obchodziło) dodając do wiadomości emotki wyrażające zażenowanie. Zawsze staram się robić wszystko jak tylko mam czas, czasami są inne powody, o których nawet nie powinno się pisać. Taka moja parszywa rola, żeby być na każde Wasze skinienie, w końcu gracie na moim forum i muszę to robić, żeby utrzymać graczy. Ja to doskonale rozumiem i nie byłoby w tym nic dziwnego, lecz oczekujecie ode mnie czegoś czego sami nie dajecie. W tym miejscu pozostaje się tylko odnieść do wcześniejszego akapitu. Poza tym tworzyliście tematy, w których wyrokowaliście koniec działalności mojej pracy, chcieliście zmian. Moja reakcja? Natychmiastowa. Byłem wręcz dumny, że moim graczom zależy na NCW. Były wielkie słowa, chęci niesienia pomocy. Co z tego zostało? Dziś jedna tylko jednostka kontynuuje pracę, do której się zdeklarowała. Po reszcie słuch zaginął. Gdzie tu sens? Doładowaliście mi ostro baterie jednym tematem, żeby po kilku dniach rozpocząć gwałtowne ich rozładowywanie. Znowu dał o sobie znać brak głębszego zaangażowania. Zdaję sobie sprawę, że każdy ma życie prywatne, lecz jedynie wyjątki na tyle poważnie podeszły do mojej osoby, żeby poinformować mnie o tym, że czegoś zrobić nie mogą z przyczyn osobistych. Każdy kto to robił zyskiwał w moich oczach i nigdy chyba nie był dzięki temu na straconej pozycji. Przecież PBF to nie jest zwykła gra, którą można wyłączyć w wybranym momencie. Tu pracują i grają ludzie i również nad tym wypadałoby się zastanowić.

Ostatnia chyba sprawa, najmniej ważna, po części skojarzona z poprzednimi akapitami, lecz też chciałbym ją poruszyć. Zgadka: Kiedy gracz NCW zgłasza problem? Kiedy coś dotyczy bezpośrednio jego osoby. Niby to zrozumiałe, lecz jakie smutne dla mnie, osoby, która chciałaby wiedzieć od razu o problemie, by móc go wyeliminować. Jest znacznie większa szansa, że napiszecie o czymś co się nie zgadza dopiero gdy konsekwencje będą dotykać waszych tyłków, zamiast zgłosić dany defekt bezpośrednio po jego wstawieniu na forum. Przykład? Pomijając te z ostatnich dni? Sprawa sesji, która została napomknięta dopiero w temacie Ichuzy. Gdzie był ten problem do tego czasu? Nie wiem... I tak jest często.

Chciałbym, żebyście po przeczytaniu tego co tu naskrobałem uzmysłowili sobie jak ważną rolę odgrywacie w poprawnym działaniu NCW. Będąc aktywnym graczem macie również swego rodzaju obowiązek (czy na prawdę tak wiele to kosztuje?). Nie chodziło mi bynajmniej o to, żeby Wam nawrzucać jacy to nie jesteście źli, po prostu coś we mnie pękło i postanowiłem podzielić się uczuciami oficjalnie, do tej pory robiłem to bardzo ogólnikowo na GG, do Gamatta, Takashiego (nie wiem dlaczego, tak się po prostu składało). Sądzę, że zrobiłem dobrze pisząc o tym co mnie boli. Robię to z nadzieją, że coś się zmieni, że przywrócicie mi zapomnianą radość, którą do tej pory musiałem zastępować substytutami wszelkiej maści.

Niestety, do tego potrzeba czasu i dobrze o tym wiem. Boję się czy w ogóle ten temat zostanie przeczytany, bo nie mam zamiaru informować nikogo o jego powstaniu, jak się to rozejdzie - nie wiem. Jeśli jednak przeczytają to wszyscy, w tym również nowi gracze, to czy ewentualny oczekiwany efekt utrzyma się na stałe czy będzie jedynie chwilowym impulsem? Tego również nie wiem. Czas pokaże.

Tym razem nie namawiam do komentarzy. Wolę, żeby każdy, komu zależy na NCW, wziął sobie do serca te kilka (dziesiąt) zdań. Co tu komentować właściwie? Lepiej, żeby przemówiły czyny, chociaż ustosunkowania się nie zabraniam Kończę, bo plecy zaraz mi pękną, wrócę do aktywnego działania jak odchoruję co moje...


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#2 2013-03-29 20:11:30

 Ryo

Kiyoshi http://i.imgur.com/YKPxXWR.png http://i.imgur.com/SpFvgX4.png

37585360
Zarejestrowany: 2012-11-17
Posty: 662
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shouton
Ranga: Lider
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31 lat
Multikonta: Senti

Re: Czara goryczy przelana

Przeczytałem cały wątek, każdą linijeczkę i czuje, że coś mnie tknęło, bo rzeczywiście - ja sam uważam się za kogoś, kto lenił się straszliwie i nie odpisywał w wielu wątkach, mimo iż sytuacja tego wymagała, a mi się po prostu nie chciało, czy też nie miałem za grosz weny i stworzenie czegoś było cholerną męczarnią. Jednak od kiedy sam zacząłem pisać wątki proszące się o udział innych graczy, zdałem sobie sprawę jak bardzo boli fakt, iż ktoś zlewa twoją ciężką pracę. Na takie rzeczy składa się jedna, najważniejsza rzecz - wiele osób wciąż nie wie jak bardzo boli taka zlewka, dopóki sami tego nie doświadczą.

Od siebie dodam, że (to tylko słowa, no ale) postaram się być aktywny w tematach NCW na tyle ile będę wstanie i na tyle ile pozwoli mi czas, którego ostatnio mam jak na lekarstwo. W każdym razie, na napisanie komentarza w temacie na supporcie, czy też ogłoszenia, lub news'a - coś zawsze naskrobię i pokonał swojego lenia.

Mam nadzieję, że pozostali gracze, także lenie, pójdą w moje ślady i pokażą, że NCW jest dla nich bardzo ważne.

Dziękuje za uwagę.

Offline

 

#3 2013-03-29 21:00:45

Akio

Klan Namikaze http://i.imgur.com/WuFGFc5.png

59691030
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 804
Klan/Organizacja: Namikaze
KG/Umiejętność: kiroji senko
Ranga: Lider klanu
Płeć: Rudy
Wiek: 34

Re: Czara goryczy przelana

Też sądziłem że po tamtym temacie który Ci naładował baterie wszyscy razem wspólnie pomożemy w naprawieniu braków NCW, sam też  miałem wielkie plany co do pomocy choćby przy tych jutsu. Wyszło raczej średnio w porównaniu do tego co sobie założyłem nie zrobiłem za wiele. Z pewnością trochę wpłyneło na to że coraz więcej osób odpadało. Ale trzeba przyznać że w porównaniu z tym co było przed tym postem coś się na forum dzieje. Ostatnio nie miałem czasu zajmować się pracami nad forum którymi się podjąłem bo miałem tyle roboty na fabule,że nie wiedziałem w co ręce włożyć. Czasem faktycznie jest trudno napisać jakiś komentarz do tematów zakładanych przez Ciebie, a tak jak wspomniałeś nie chce się silić na komentarze na siłę, ale zwykle staram się coś napisać głównie w recepcji. Bo newsa dawno nie było, a w temacie z aktualizacjami wszystkim raczej nie wypada pisać (chyba że nie takie było jego założenie), a w twoich ogłoszeniach w ostatnim czasie(może cię to wkurzy) ale nie było nic do komentowania. Po prostu zastosowałem się, a konkursem latarni się nie interesowałem. Mam nadzieje że ten temat przyniesie podobny skutek jak ten Ichuzy tylko nieco dłużej terminowy.
Szkoda że w oftopie bo pewnie mało kto tu zagląda.


http://i.imgur.com/hQencLH.png

Offline

 

#4 2013-03-30 11:34:41

Hiyoki

Gość

Re: Czara goryczy przelana

Przeczytałem temat calutki i czuję porządną skruchę. Jestem jednym z tych, którzy ostatnimi czasy nie udzielają się przy news'ach, recepcji itp. Mógłbym usprawiedliwić to wieloma problemami, a przez to brakiem dostępu do kompa i ograniczonym czasem, ale tego nie zrobię, nie jestem z tych, którzy szukają sobie usprawiedliwień. Nie będę też rzucał słów na wiatr, mówiąc, że się poprawię, bo nie wiem jaka będzie u mnie sytuacja, mam odnośnie jej mieszane uczucia. To przykre, że Ty, Katsuro, który włożyłeś całego siebie w to forum, musisz cierpieć przez, tak naprawdę, naszą głupotę. Często za dużo wymagamy, a sami nie dajemy od siebie nic, szkoda, że tak jest, ale takie zachowanie leży w ludzkiej naturze niestety.

 

#5 2013-03-30 12:04:26

 Shinsaku

Wyrzutek http://i.imgur.com/pXCGfcW.png

7348301
Zarejestrowany: 2012-08-30
Posty: 1269
Klan/Organizacja: Wyrzutek
KG/Umiejętność: Kibaku Nendo / Jinchūriki
Ranga: Lider Wyrzutków
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
Multikonta: Adatte

Re: Czara goryczy przelana

A jestem z tych, co się lubią usprawiedliwiać, no niestety, musicie mi wybaczyć, haha! A tak poważnie: fakt, narzekałem przez chwilę, jak głupi, deklarując przy tym, że również wezmę czynny udział w napędzaniu tego forum. Co z tego wynikło? Wielkie nic. Wstyd mi trochę, to prawda. Mogę się zasłaniać sesją, która rzeczywiście była chyba najbardziej intensywnym okresem w dziejach, no ale potem mogłem coś podziałać. Jakoś jednak nie poczuwałem się do tego tak, jak bym sobie tego mógł życzyć.
Wiem też, że sam często nie komentowałem tematów pozafabularnych, co rzeczywiście było spowodowane wielokrotnie tym, że nie dotyczyły one bezpośrednio mnie (so much egoista) :< A jeśli już gdzieś odpisałem, to nie od razu, co jednak było spowodowane moim zakręconym życiem w tym semestrze, gdzie naprawdę nie mam zbyt wiele czasu dla siebie (przynajmniej w porównaniu z poprzednim).
Co do tematu, to przebrnąłem przez niego od deski do deski. Mam jednak nadzieję, że dawałem jakikolwiek pozytywny odzew, odnośnie twojej działalności, tak samo jak w przypadku powieściopisarstwa Ryo, a przynajmniej starałem się to czynić. Jeśli tego nie odczułeś, to przykro mi, ale starałem się.
Rzeczywiście, gdybym miał Ci coś zarzucić, z pewnością nie byłoby tego wiele, gdyż na chwilę obecną nie przychodzi mi nic do głowy (poza brakiem możliwości odkrystalizowania Miri, ale nie wiem, czy to Ty czy masło podjęliście taką decyzję - wciąż ubolewam :<) haha!
Noo, ode mnie to chyba tyle w temacie! I nie obiecuję, że zmienię swoją frekwencję w odpisywaniu w recepcjach, ogłoszeniach itp. gdyż jestem jednym z tych, których do pracy trzeba pogonić... ale postaram się! ^^

Offline

 

#6 2013-03-30 12:51:09

Soh

Zbanowany

18717264
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 140
Klan/Organizacja: Inuzuka
KG/Umiejętność: Ainuken
Ranga: Członek Klanu

Re: Czara goryczy przelana

Odnośnie tego całego wątku powiem dwuznacznie.
1.Jako Tokity i Akihity w zasadzie pisałem przy ogłoszeniach adminów, jednak byłem mało aktywny w tamtych działach.
2.Jako Soh staram się pisać w recepcji sporo, co widać poprzez propozycje, posty i wątki.
Myślę, że będzie to jeden z krótszych postów w tym temacie, ale nie czuję się specjalnie winny. Twoja uwaga tym bardziej zwraca moją, abym zaczął kampić na tamte działy. Od czasów mojej rejestracji Inuzuką nie pojawiło się ogłoszenie, więc tam nie musiałem się udzielać. Pomimo wszystkiego, dzięki za żal, jak najbardziej na miejscu, bo możesz zwrócić uwagę userów na tamte priorytety. Pozdrawiam.


http://s6.ifotos.pl/img/sygnSohpn_xqawxaw.png

Offline

 

#7 2013-03-30 12:53:39

 Kami

Nikushimi http://i.imgur.com/FXUvzUA.png

35457109
Skąd: Warszawa - Otwock
Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 875
Klan/Organizacja: Nikushimi
Ranga: Przywódca Nikushimi
Płeć: Kobieta
WWW

Re: Czara goryczy przelana

Mój nick padł w całym tekście aż dwa razy i chyba najwięcej ze wszystkich graczy, chociaż nie dziwię się bo ostatnio trochę sobie podpadłem. Może nie padł tak w negatywnym statusie, no ale wiadomo. Na początku chciałbym napisać, może nie czepiając się czy usprawiedliwiając, lecz wspomniałeś o pracy o której większość osób się zdeklarowało. No niby tak, tylko kiedyś jak tworzyłem forum z Sentim wspomniałeś, że potrzebna jest współpraca, czyli dobry kontakt pomiędzy dwoma osobami, które chcą się podjąć wyzwania. No póki co jedna osoba tylko robi nowe jutsu, czy jak to tam urozmaica ten projekt tak ? Bo widzisz, napisałem do ciebie, ale jednak nie odpisałeś i już nie wiem co mam zrobić byś mógł ze mną rozmawiać. A nie mam teraz z tobą żadnego kontaktu, więc nawet nie mam jak do tego wrócić, poza tym każda osoba, która podjęła się pracy na sam koniec powiedziała „Ja się na tym nie znam”. Eh…

Drugą rzeczą to chciałbym byś jeszcze raz skomentował swój post jak dojdziesz do siebie, ponieważ nie za bardzo rozumiem o co chodziło z tą sesją [drugi raz wspomniany mój nick]. To tak tutaj prosiłbym byś bardziej rozpisał o co chodzi, bo naprawdę to trochę chaotyczne i nie mogę sobie nic przypomnieć o jaki mój temat może chodzić. No chyba, że bieżący wątek z Samotnikami, ale ręki sobie uciąć nie dam.

Po trzecie wiadomo, ja tutaj chyba zawsze wychodzę najgorzej, ponieważ prawdopodobnie to ja najmniej udzielam się w Recepcji odpisując na twoje tematy. Lecz jednak twój post dogłębnie przekazał co o tym myślisz i co czujesz wkładając swój trud w NCW. Myślę teraz jednak, że nie tylko ja lecz gracze przemyślą by nie myśleć tylko o sobie. Choć teraz staram się już odpisywać na każdy wątek oraz czytać wszystkie aktualizacje.

Na koniec tylko jeszcze raz chciałbym Cię przeprosić za tamtą rozmowę, właściwie skoro mi po ostatnich przeprosinach nie odpowiedziałeś, to już nie wiem co mam robić. To była tylko przenośnia, żebyś się nie odzywał, nie chciałem się tylko kłócić, przepraszam.

P.S: Też pisałem spontanicznie, więc przepraszam za wszystkie błędy leksykalne, ortograficzne, językowe oraz interpunkcyjne. Blah.

Offline

 

#8 2013-03-30 15:32:11

Tamotsu

http://i.imgur.com/HTjQGqH.png

Zarejestrowany: 2012-11-28
Posty: 588
Klan/Organizacja: Senju
KG/Umiejętność: Mokuton
Ranga: Lider
Wiek: 30

Re: Czara goryczy przelana

Przyznaje się do winy bez bicia, a co. Naprawdę rzadko kiedy odpisywałem w recepcji, off-topie czy jakiś propozycjach. Powodem było moje lenistwo, które działało na takiej oto zasadzie "O, nowy wątek w recepcji/offtopie... W sumie odpisałbym ale zrobię to jutro, będę miał więcej czasu" i tak odkładałem i odkłądałem aż zapominałem, że taki wątek w ogóle powstał. Postaram się teraz powstrzymywac od odkładania odpisow na inny dzień, aby coś takiego się nie powtarzało. Pozostaje mi tylko przeprosic za lekko olewawczy stan zachowania i postanowienie poprawy

Offline

 

#9 2013-03-31 15:57:36

 Gamatt

http://i.imgur.com/kKA5eqW.png

11236152
Zarejestrowany: 2009-10-28
Posty: 1727
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shouton
Ranga: Lider klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33 lata

Re: Czara goryczy przelana

Jak zwykle jestem trochę opóźniony/spóźniony względem pozostałych, ale dodam swoje pięć groszy. Jestem ogromnym leniem, na dodatek mam jeszcze problemy z pamięcią co jest zabójczą kombinacją. Ogłoszenia, recepcje etc. staram się przeglądać regularnie, jednak odpisy odkładam zazwyczaj na później, które zazwyczaj nigdy nie następuje. Jest to spowodowane głównie dwiema wymienionymi wyżej wadami. Nie lubię też powtarzać tego co inni już napisali. Dlatego też często gęsto wolę odpuścić sobie napisanie posta, niż kopiowanie tego co pozostali użytkownicy wcześniej napisali - Usprawiedliwienie check

Postaram się jednak od tego momentu wyrażać swoje zdanie w większości poruszanych wątków. Nie mogę jednak obiecać, że będę odpisywał na niektóre przygłupie tematy. (Nie napisze, o które chodzi, bo autor petycji może poczuć się urażony) - Poprawa check


PS. Też się pochwalę tym, że przeczytałem cały post, bo widzę, że to chyba jest jakieś osiągnięcie. checkMam nadzieję, że dostanę swój order do końca przyszłego tygodnia.


http://i.imgur.com/yRtwNMX.png
[color=SlateBlue] [color=#3366FF]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.alians666.pun.pl www.warzywko.pun.pl www.pokeswiat.pun.pl www.sa.pun.pl www.zakonsokola.pun.pl