Ogłoszenie


#1 2013-05-11 14:58:48

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Miejsce ostatecznej batalii [sonda]

Witajcie ponownie.

Tytułem wstępu, temat powstał po to, żeby raz na zawsze ustalić pewne decyzje, które muszą zostać podjęte, "by żyło się lepiej". W następnych zdaniach dowiecie się pewnych faktów i moim subiektywnych opinii, których zatajenia nie potrafiliście zrozumieć. Szkoda, bo nie lubię udostępniać niezbyt ciekawych informacji do wglądu publicznego, lecz jeśli tak bardzo Wam to przeszkadzam nie mam wyjścia. Mogą paść słowa ostrzejsze, ponieważ nie chcę, jak to mam w zwyczaju, ubierać kupy w ładne kwiatki. O efektach tego posta zadecydujecie Wy, ja się dostosuję. Zaczynamy!

Sprawa odejścia Basaia... No właśnie, zacznijmy od tego, że już samo słowo "odejście" było próbą zatajenia przeze mnie informacji, które uznałem za mało istotne w kontekście przyszłości forum. Jak pewnie wiecie Basai był człowiekiem, który przyczynił się do ożywienia NCW w okresie po odejściu Masaru. Gdyby nie on pewnie nie zdecydowałbym się na samodzielną kontynuację projektu, ponieważ uważałem i uważam dalej, że administracja powinna składać się przynajmniej z dwóch osób, żeby wszystko działało sprawnie. Za to należy mu się ogromny szacunek i każdy może być mu za to wdzięczny - ja jestem. Niestety czas pokazał, że nie możemy zostać stałymi współpracownikami. Nie wiem jak widzi to Basai, jednak dla mnie sprawa jest dość złożona. Po pierwsze, wizja forum. Nie potrafiłem zgodzić się z jego planami, z próbami połączenia Naruto z elementami fantasy oraz średniowiecznymi (jakieś elfy, smoki, zamki i inne, według mnie, pierdoły). Przy okazji wizji warto wspomnieć o tym, że po pewnym czasie nasze rozmowy zaczynały mnie męczyć, głównie dlatego, że nie widziałem z nim partnera do długich dyskusji, które, żeby miały jakikolwiek sens i efekty, muszą być często "na noże". Po kilkunastu wiadomościach dostawałem czasami odpowiedź, że będzie tak jak ja chcę, bo on nie chce się ze mną kłócić. Moim zdaniem własnie o to chodzi, żeby używać wszystkich argumentów, bo jeśli się ich nie posiada to tak na prawdę dane zdanie można o kat rzyci potłuc. Basai zarzucał mi, również niedawno na CB, że nie chce dodawać nowych jutsu, które on opisywał. Omówmy się, że jego sposób pisania nie należy do najlepszych (sam o tym wie), żeby nie owijać w bawełnę - jest tragiczny jeśli ma reprezentować całe forum. Wolę sam opisać jakąś technikę od nowa niż poprawiać całe strony bazgrołów. Dlatego skupiałem się na tym co sam opisywałem (głównie mechanikę) odkładając ciągle wspomniane jutsu. Tak to się toczyło, były zgrzyty, z czasem coraz częstsze, bardziej intensywne, jednak kończyły się zawsze tym samym - niczym. Dosłownie nic z nich nie wynikało, Basai siedział cicho do następnej "awantury".

Przedstawiłem chyba wszystko co sprawiło, że pewnego dnia powiedziałem sobie: "Dosyć, tak dłużej być nie może!". Zdawałem sobie sprawę (w sumie nadal zdaję, dlatego powstaje ten post), że pod względem relacji na poziomie "zawodowym" jestem bardzo trudnym partnerem, ciężko mnie przegadać i przekonać do tego, że nie mam racji. Tak na prawdę nie chodzi o to, że Basai jest zły, niedobry i nie może być adminem. On po prostu nie może być adminem razem ze mną. Mam charakter dominujący i trzeba mi osoby, która temu sprosta, żebym czuł, że mam wsparcie. Jedna jedyna osoba w całych internetach na razie sprostała temu zadaniu - Masaru.

Chciałem odejść, zostawić Basaiowi to nad czym pracowałem tyle lat. Tak się złożyło, że w momencie nagromadzenia tych złych emocji podzieliłem się nimi z... Masaru i Gamattem. Opisałem im sytuację i stwierdziłem, że są dwie opcje: albo on, albo ja. Nie chcąc go wywalać postanowiłem, że odejdę i dam rozwijać to czego ja zaakceptować nie potrafię. Zarówno z Masłem jak i z Gamattem pisałem długo, właściwie to, że temat się zaczął w przypadku tego pierwszego wynikło z przypadku, a nie, tak jak twierdzi Basai, ze spisku. Z Gamattem w tym czasie pisałem bardzo często o sprawach forumowych, zawsze to robiłem i robię nadal gdy trzeba pogadać z kimś innym niż drugi admin - to taka jednoosobowa instytucja dla mnie, do której zawracam się w potrzebie i który mnie nie zawiódł. Nalegał, żeby zmienił zdanie, jednak ja nie wyobrażałem sobie sytuacji, w której zostaję sam z tym wszystkim, dlatego nie byłem przekonany. W końcu sytuację zmienił Masaru, który zaoferował powrót, jeśli zostanę. Przekonał mnie i podjąłem takie decyzje jakie podjąłem. Zaoferowałem Basaiowi funkcję event mastera, którą faktycznie objął dopiero ostatnio. Nie rozeszliśmy się w pokojowej atmosferze. Dlaczego? Dla mnie odpowiedź jest prosta - nie zostałem zrozumiany, znowu. Po prostu nie potrafimy ze sobą pracować, nie nadaje się na kogoś kto będzie stanowił dla mnie przeciwwagę. Tak to wygląda i chyba sam zainteresowany się ze mną zgodzi.

***

Skoro już wyjaśniłem dlaczego Basai nie jest już adminem i poznaliście wszystkie moje przemyślenia na ten temat to przejdźmy do sprawy problemu, który podobno występuje. No własnie, podobno. Ja już słyszałem, że niektórym nie pasuje osoba Masaru, ale ostatnie argumenty jakie zostały podane były, omówmy się, idiotyczne i potwierdzające jedynie, że to Wy macie problemy z komunikacją ze mną, jako tym postawionym najwyżej, jakby nie było. Bo nie wyobrażam sobie, żeby osobnik, któremu zależy na forum i ma na nim problemy, nie zwrócił się do mnie i nie przedstawił sytuacji. Tak się niestety dzieje. Piszecie do niego, on podejmuje decyzje, które uważa za słuszne, Wam one nie pasują i się bulwersujecie, lecz nic z tym nie robicie do momentu, w którym coś pęka i okazuje się, że przez długi czas było źle. Czy kiedykolwiek olałem czyjś problem, który został mi przedstawiony? Nie licząc tych, które pojawiły się w okresie moich matur, a które pamiętam, mam do załatwienia. Również "podobno" ten problem trwa nadal. Ktoś jest w stanie napisać w czym on się przejawia, żebym mógł podjąć jakiekolwiek kroki? Jeśli tak to zapraszam do pisania tutaj, jeśli ktoś nadal będzie miał problemy a tutaj nie napisze w moim odczuciu nie będzie miał prawa do jakichkolwiek zażaleń. Sprawiedliwie, prawda?

***

Ostatnia sprawa, w której wracamy do Basaia. Jeśli na prawdę, według Was, nie spełniam należycie swoich obowiązków i nie chcę widzieć pewnych problemów to proponują rozwiązanie. Wróćmy do opisywanej na początku sytuacji. Teraz to Wy, niczym w audiotele, możecie zagłosować za powrotem Basaia do administracji. Jeśli to ma być najlepsze dla NCW to jestem w stanie go przywrócić, lecz... wtedy ja żegnam się z Wami. Ja nie widzę możliwości dalszej wspólnej współpracy. Jeśli takie będzie Wasze życzenie to przekażę mu wszystko co mam, żeby mógł zarządzać Wami wedle własnego uznania. Brak głosu odnotowuję jako zezwolenie na moje odejście.

To chyba tyle. Mam nadzieję, że ten temat na stałe zakończy wszelkie rozmowy odnośnie składu administracji (myślę, że każdy kto przeczyta dostrzeże również, ten niewidoczny na pierwszy rzut oka, wkład Gamatta w forum). Są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Kto je zrobi, to już zależ od kolejnych postów tutaj.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#2 2013-05-11 15:29:26

 Ichitsu

Uchiha http://i.imgur.com/ehYjjLR.png

Skąd: Zewsząd
Zarejestrowany: 2011-08-21
Posty: 929
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Płeć: Mężczyzna
Multikonta: Koruzonu
WWW

Re: Miejsce ostatecznej batalii [sonda]

Hmhm... Sama kwestia, że podzieliłeś się z nami tą historią sprawia, że raczej nie chcesz ukrywać faktów, które wiążą się w sumie ze wszystkim odnośnie forum.
Tak, tak, wiem, ja też chciałem Basaia na admina spowrotem, bo Masa nie chciał akceptów i odpisów rzucać itede, pamiętam (żeby mi ktoś hipokryzji nie zarzucał, a hipokrytą jestem strasznym). Po jakimś czasie jednak sytuacja się ustatkowała, temat został zamknięty i wszystko było po staremu. Szczerze powiedziawszy pamiętam, że Basai jako admin dobrze się sprawował (choć miałem z nim trochę słabszy kontakt niż z Masaru), nie powiem że nie. Ale wracając do tematu. Według mnie Katsuro wiele serca włożył w PBFa, na którym teraz gramy (głównie też chodzi o fakt założenia całego forum przez te wszystkie wersje) i dla mnie byłoby sporym (i smutnym) zaskoczeniem, gdyby odszedł ktoś kluczowy dla sprawy. Wiele razy tak było, że admini żarli się z graczami, że źle, że niedobrze, admini odchodzili, a kto forum przejmie? No i się zaczęło adminowanie kretynów, połowa wątków pousuwana, a oni nie wiedzieli, co z tym zrobić. I nie przyrównuję naszych graczy do tamtych przypałów, ale czuję, że wraz z odejściem Katsa sprawa potoczyłaby się w podobny sposób. Po prostu brak kogoś, kto by poniósł ideę dalej sprawi, że wszystko pójdzie w pipachę.
Teraz nadchodzi pytanie do wszystkich, którzy wczoraj i kiedyś-tam chcieli powrotu Baśki na fotel admina: chcecie aby forum się rozsypało za jakiś czas, czy żeby trwało nadal?
Ja jestem za tym, aby administracja pozostała taka, jaka jest, ale jak wniósł Akemi, warto by było dołożyć kogoś jako drugiego Event Mastera.
Tyle ode mnie

Offline

 

#3 2013-05-11 15:31:33

 Akemi

Nikushimi http://i.imgur.com/ERi291S.png

6720223
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 898
Klan/Organizacja: Samotnicy/Nikushimi
KG/Umiejętność: Sosa
Ranga: Lider Samotników
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
Multikonta: Miyaguchi, Arashi

Re: Miejsce ostatecznej batalii [sonda]

Na początku mego posta chciałbym podziękować osobom, które w taki sposób wypowiedziały się na temat Katsa i Masaru. Nie wiem, albo te osoby myślały, że ich postacie będą nieśmiertelne i nikt ich nie zabije. Że dostana co chcą od adminów i wszystko będzie cacy.. Nie odpowiadam za nich. I właśnie o to chodzi w byciu w adminem - trzeba potrafić komuś odmówić i powiedzieć własne zdanie. Nie wiem.. Jak na moje rozumowanie chcecie by admini byli potulni, robili co chcecie. A jak wam nie pasuje to zbesztacie takiego i powiecie, że chcecie nowego. Idioci, wszędzie idioci..

Co do dalszej części mego posta. Kats i Masaru są najlepszymi adminami jakichkolwiek mogliśmy mieć. Na żadnym forum nie miałem tak dobrego kontaktu z administracją. Owszem na kontakt z Basaiem nie narzekałem kiedy on do tego składu należał. Ale jakoś za jego kadencji nie zmieniło się tak dużo jak ostatnimi czasy. Dawał akcepty, prowadził eventy.. Coś jeszcze? Bo może ja czegoś nie zauważyłem? Został event masterem i bardzo dobrze. Bo do tego jest stworzony. Ale czy przypadkiem zbyt rzadko mamy te eventy? Tylko ostatnio został wprowadzony nowy, który nawet nie mówi nic o fabule głównej forum. I tego właśnie mi brakuje eventów o wątku głównym. Dlatego powinny być częściej eventy, które będą mówić właśnie o tym. Z drugiej strony też powinniśmy zamiast powołać nowego admina, to event mastera. Dwóch EM zawsze się przyda.

Także tyle od mnie, głosuje za tym by Kats był nadal adminem, a Basai - Event Masterem. Pozdrawiam Akemi/Miya.

Ostatnio edytowany przez Akemi (2013-05-11 15:39:41)

Offline

 

#4 2013-05-11 15:35:10

 Shinsaku

Wyrzutek http://i.imgur.com/pXCGfcW.png

7348301
Zarejestrowany: 2012-08-30
Posty: 1269
Klan/Organizacja: Wyrzutek
KG/Umiejętność: Kibaku Nendo / Jinchūriki
Ranga: Lider Wyrzutków
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
Multikonta: Adatte

Re: Miejsce ostatecznej batalii [sonda]

Jak już wielokrotnie wspominałem, według mnie jest dobrze tak, jak jest. Nie wiem, co więcej powiedzieć. Skoro jednak Ty tak się natrudziłeś, to może i ja coś naskrobię, żeby nie było Jeśli chodzi o Masaru - wg mnie dobrze pełni swoją rolę admina. Jakoś zawsze, jak czegoś od niego potrzebowałem, to się udawało. Czasem się droczył i był złośliwy, ale przecież każdy ma do tego prawo? Ja tam to lubię akurat hahaha ^^ Oczywiście, czasem mnie wkurza, ale to raczej prywatnie, w realnym świecie, bo jest czubkiem! ;d Nie wiem, czy to dobry czas, żeby o tym wspomnieć, no ale już napisałem haha!
Basai wg mnie powinien pozostać Event Masterem. A zatem kolejny raz - bez zmian. To samo Kats - nie widzę jakoś nikogo na jego miejsce. I cieszę się, że wreszcie dane mi było poznać zakres "obowiązków" moderatora To tyle. || Shit, Ichitsu i Akemi mnie uprzedzili, chciałem być pierwszy.

Offline

 

#5 2013-05-11 16:06:58

 Akami

Martwy

42754256
Zarejestrowany: 2012-08-18
Posty: 505
Klan/Organizacja: Wyrzutek
KG/Umiejętność: Fumetsu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
Multikonta: Kazunari

Re: Miejsce ostatecznej batalii [sonda]

Kompletnie nie rozumiem spin o ten różowy dopisek [ADMIN] na ChB... Jak dla mnie zmiana admina tak dużo nie namieszała, Basai dalej robi regularnie eventy, a na akcepty od Masaru nigdy długo nie trzeba czekać. Właściwie nie wiem nawet co tutaj napisać. Jakiś czas mnie nie było, wydarzyło się może coś strasznego? Niech ktoś mi wytłumaczy o co ta cała sprawa, która ciągnie się od jakiegoś już czasu, bo naprawdę przestałem wiedzieć o co niektórym z was chodzi.

W każdym razie nie wyobrażam sobie NCW bez Katsuro, dlatego jestem za tym, żeby zostało tak jak jest.

Ostatnio edytowany przez Akami (2013-05-11 16:08:10)


http://i.imgur.com/TDQuAfP.gif

Offline

 

#6 2013-05-11 16:28:31

Akio

Klan Namikaze http://i.imgur.com/WuFGFc5.png

59691030
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 804
Klan/Organizacja: Namikaze
KG/Umiejętność: kiroji senko
Ranga: Lider klanu
Płeć: Rudy
Wiek: 34

Re: Miejsce ostatecznej batalii [sonda]

Pierwsza sprawa to nie lubię jak takie ważne tematu wrzucasz celowo do działu do którego mało kto zagląda. Umówmy się że jeżeli miejscem tego tematu nie są ogłoszenia to przynajmniej recepcja. Celowa strzelasz sobie w kolano w dodatku traktując że każdy z aktywnych który nic nie napisze w tym temacie oddaje głos na Basaia.
Generalnie jeżeli chodzi o akcepty treningów i zezwolenia to nie uważam żeby to był priorytet administracji a większość graczy chyba głównie z tym ich rolę kojarzy. Miałbym propozycję aby rozszerzyć nieco uprawnienia Event Mastera - Basaia i moderatora - Gamatta, żeby oni też mogli się tym zajmować. Co do forum to chyba każdy widzi że Kats jest dość wymagający i stara się jak najbliżej trzymać realiów Naruto, moim zdaniem dobrze. - smoki,elfy fantasy zostawmy w projekcie z FT gdzie bedą zdecydowanie lepiej pasować, chyba że ktoś chce stworzyć kolejny projekt czysto w tych klimatach. Jest też niezwykle wymagający i w związku z tym faktycznie pojawiło się sporo zaniedbań między innymi brakujące techniki, ale mam nadzieje, że teraz kiedy będzie nieco więcej wolnego ruszy to do przodu. Generalnie wydaję mi się że za wiele osób chce coś mieć, ale nie na tyle aby się za to zabrać. Jestem niemal pewny że wystarczy pogadać z Katsem przedstawić swoje propozycję rozwiązania problemów czy brakujących technik i za jakiś czas pojawi się udoskonalona wersja. Nie wiem jak to jest z wami, ale wydaje mi się że obecnie jeżeli mamy jakieś problemy to nie z administracją, a komunikacją graczy i adminami.
Co do Masaru to faktycznie bywa specyficzny w kontaktach, na początku bywało trudno ale też z mojej winy
(jak mogłem zapomnieć się przywitać :< ), ale z czasem jakoś się udało, ostatnio nawet nie prosiłem o akcept, a on już był! W kwestiach fabularnych też idzie się dogadać, trzeba tylko trafić na moment kiedy nie ciśnie w Dote.
Nie da się ukryć że obaj panowie adminowie odwalili i nadal odwalają kawał dobrej roboty na forum i nie chciałbym zmiany, zwłaszcza teraz. Bo powiem szczerze, że bardzo liczę na tom że po maturach Kats po raz kolejny odwali kawał dobrej roboty.

Edit: Hiyoki - w pierwszej części mojego posta chodzi przede wszystkim o to, że ważne tematy nie powinny  być w offtopie.

Ostatnio edytowany przez Akio (2013-05-11 17:03:59)


http://i.imgur.com/hQencLH.png

Offline

 

#7 2013-05-11 16:49:52

Hiyoki

Gość

Re: Miejsce ostatecznej batalii [sonda]

Nie wiem czemu, ale jakoś trudno mi się nawet na ten temat myśli. Przecież było to poruszane tyle razy, głównie to z Basai'em, no ale spoko, skoro coraz więcej było takich wątków, to nie można tego zignorować. Jeżeli chodzi o wypowiedzi powyżej, to z większością się zgadzam (np ze słowami Miya'i, że większość chcę coś mieć, wymaga od innych, a od siebie nie daje), nie rozumiem niektórych rzeczy (np pierwszej części posta Akio), no ale szczegół. Moje stanowisko w sprawie już przedstawiałem - najpierw sam zgodziłem się z Mats'em, potem zrezygnowałem z jego idei, nastąpiło do w momencie, kiedy poznałem prawdę znajdującą się powyżej. Potem napisał Gisaku, dlatego od razu mu napisałem, żeby usunął wątek, bo sprawa jest bardziej złożona, w końcu to zrobił, chwała mu za to. Teraz znowu, bo rzekomo jest problem. Ja problemu nie widzę jakiegoś nie wiadomo jakiego, jesteśmy na PBF'ie i to stawiającym wysokie wymagania wobec graczy, to, o czym napisał wyżej Namikaze - przykładowo braki w technikach są powodem tego, iż Kats jest konkretny, perfekcyjny, woli najpierw zrobić coś dobrze, napisać dokładnie, a nie wkleić byle jaki opis a potem poprawiać setki razy. Czasem trzeba, ale jest to związane albo z nowościami z A&M, albo ze zmianami w mechanice, to wiadomo. Basai od kiedy miał rangę Event Mastera mógł przecież robić eventy, nie wiem czemu tego nie robił, nie wiem czemu macie pretensje do Kats'a, nie mówmy, że niektórzy nie mają. Basai niech zostanie przy swoim, ja go osobiście nie lubiłem na stanowisku admina, owszem, zatwierdzał wszystko szybko, ale jakoś wkładu w resztę rzeczy jakoś nie widziałem, chociażby w opisy, o tym mowa w pierwszym poście. Napisałem to, teraz pewnie umrę w evencie. Z Masaru jakiegoś większego kontaktu nie mam, ale dogaduję się z nim, nie gadam, ale jak trzeba robi wszystko (raz nie zrobił jak trzeba, ale wtedy dostał za swoje), o pracy Katsuro mówić nie muszę. Zgodzę się, że potrzebny jest drugi Event Master, nie tylko częstotliwość eventów będzie większa, ale także częstotliwość odpisów, kiedy do eventu dojdzie, przecież co dwie głowy to nie jedna, czasem mogą dwie osoby pracować nad jednym eventem jeśli chcą. Coś jeszcze? Nie wiem, chyba napisałem wszystko, co chciałem, może mi coś wyleciało z głowy, jeśli tak, to jeszcze napiszę.

 

#8 2013-05-11 17:59:49

Genki

Martwy

33330312
Zarejestrowany: 2012-08-22
Posty: 133
Klan/Organizacja: Kuran Sen
KG/Umiejętność: Fumetsu [1]
Ranga: Członek Klanu

Re: Miejsce ostatecznej batalii [sonda]

Teraz napiszę coś krótkiego nie chce mi się rozpisywać. Tak więc Katsuro zostań, NCW to twoje dziecko i jak najbardziej jestem za tym abyś został. Nie mogę odebrać Ci całej pracy jaką tutaj włożyłeś. Teraz również rozumiem czemu Basai został "zdegradowany", bardzo szanowałem go jako admina. Miał czas, dawał akcepty. Mam pozytywne wspomnienia z nim. Co zaś tyczy się aktualnych adminów, również do nich nic nie mam. Nie zrozumcie mnie źle. Zarówno Katsa, Basai jak i Masaru wykonali świetną rozmowę. Co zaś tyczy się zarzutów, to teraz lepiej poznałem sprawę i wiem już co i jak. Skoro nie mogliście dogadać się z Baśką (to do Katsa), to ja się już nie mieszam. To są wasze prywatne sprawy.  Popieram jeszcze przedmówców, przydałby się drugi Event Master. Basai działa bez zarzutów, spisuje się dobrze, Ale co dwie głowy to nie jedna . Mam nadzieję, że ten komentarz zostanie dobrze zrozumiany, Peace!

Offline

 

#9 2013-05-11 20:10:16

 Ryo

Kiyoshi http://i.imgur.com/YKPxXWR.png http://i.imgur.com/SpFvgX4.png

37585360
Zarejestrowany: 2012-11-17
Posty: 662
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shouton
Ranga: Lider
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31 lat
Multikonta: Senti

Re: Miejsce ostatecznej batalii [sonda]

Dla mnie sprawa jest prostsza niż cokolwiek. Odchodzi Kats, to odchodzę i ja. Tyle w temacie.

Offline

 

#10 2013-05-12 15:50:52

Masashi

Zaginiony

46847263
Zarejestrowany: 2013-02-08
Posty: 139
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan [3]
Ranga: Członek klanu

Re: Miejsce ostatecznej batalii [sonda]

No to teraz kolej na mnie...
Katsuro, po pierwsze osobiście nie chcę abyś odchodził z forum, moim calem było jedynie przywrócenie Basai'a na stanowisko administracji. Wybacz, jednak mi bardziej odpowiadał system, kiedy ty zajmował się forum zewnętrznie, wyglądem itd. a Basai zajmował się fabułą i sprawami jej dotyczącymi, dlaczego? Sprawa jest prosta, jak już wspomniałeś nie da się ciebie przegadać, wszelkie negocjacje w celu wniesienia "czegoś więcej w fabułę" zakończone były twoją wygraną, bo ty wiesz najlepiej. Druga sprawa jest taka, że ty nie grasz, nie bierzesz udziału w czynnej fabule, nie do końca wiesz jak działają pewne rzeczy, nie potrafisz ocenić sytuacji z perspektywy graczy i przez to według mnie czasem dochodzi do zgrzytów.

Kolejna sprawa jest taka, że ignorujesz wszelką pomoc od graczy, może nie od wszystkich, ale od początku kiedy grałem na NCW lekceważyłeś mnie i olewałeś, więc proszę nie dziw się teraz jak jestem do ciebie nastawiony. Moim przykładem jest stary "System Susanoo" który wymyśliłem, ale nie chcę się tutaj zbytnio o tym rozpisywać. Kiedy usłyszałeś o nim stwierdziłeś, że to dobry pomysł, jednak do dziś się nie doczekaliśmy tego systemu.

Masaru... Wybacz, ale w moim mniemaniu Masaru nie nadaje się, by zastąpić Basai'a, kiedy Basai był jeszcze adminem wiedział co dzieje się w fabule mogliśmy być pewni, że za niedługo będzie event, wtedy eventy były co chwilę, aktualnie nie dziwcie się, że Basai niezbyt aktywny był ostatnimi czasy jako EM, zapewne każdy z was czułby pewną urazę, kiedy wasze prawa zostały ograniczone tylko dlatego, że jeden admin nie potrafi się dostosować do współpracy z drugim. Sorry Kats, jednak gdybyś chciał to mógłbyś zapewne znaleźć jakiś kompromis w dogadywaniu się z Basai'em, to nie jest tak, że musisz znaleźć kogoś innego, kogo będziesz mógł sobie całkowicie podporządkować. Aktualnie Masaru nie można pochwalić za zbytnią aktywność zwłaszcza w fabule, do tego wszelkie pomysły nie akceptuje tak jak  to wspomniałeś tylko olewa bo jak on to mi kiedyś wspomniał "Nie wie co na to Katsuro"... Przepraszam bardzo, ale on chyba jest adminem, żeby podejmować pewne decyzje samemu, tak też nie może być, byś ty miał wkład we wszystko, po prostu nie wyrabiasz... Dlatego mówię, że powinieneś zajmować się wyglądem forum, mechaniką i tak dalej, a Basai powinien zajmować się fabułą i decyzjami, które fabułę kształtują.

Tak według mnie to wygląda. Według mnie najlepiej by było jak by Basai wrócił i było tak jak wspomniałem wyżej, zaś Masaru, powiedzmy wprost zdegradował na stanowisko MODa, mógłby wtedy zajmować się akceptami, byłoby dwóch Adminów tak jak chciałeś Kats, bo jak na razie ranga Masaru jest tylko na pokaz.

To by było chyba tyle, tekst może być chaotyczny... Tak, nie należę do osób, który dobrze piszą takie teksty... Ale myślę, że zrozumiałe to jest dla większości.

Offline

 

#11 2013-05-12 21:31:10

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Re: Miejsce ostatecznej batalii [sonda]

Masashi napisał:

Katsuro, po pierwsze osobiście nie chcę abyś odchodził z forum, moim calem było jedynie przywrócenie Basai'a na stanowisko administracji.

Chyba nie czytałeś tego co napisałem, jedno wyklucza drugie i nie ma na ten temat żadnej dyskusji, powody przedstawiłem.

Masashi napisał:

Sprawa jest prosta, jak już wspomniałeś nie da się ciebie przegadać, wszelkie negocjacje w celu wniesienia "czegoś więcej w fabułę" zakończone były twoją wygraną, bo ty wiesz najlepiej.

Znowu nie czytałeś tego co piszę. Chodzi o relacje pomiędzy administracją. Zresztą... kiedy przedstawiłeś coś konkretnego co odrzuciłbym bez wytłumaczenia powodu i przedstawienia kontrargumentów? Nie przypominam sobie.

Masashi napisał:

Druga sprawa jest taka, że ty nie grasz, nie bierzesz udziału w czynnej fabule, nie do końca wiesz jak działają pewne rzeczy, nie potrafisz ocenić sytuacji z perspektywy graczy i przez to według mnie czasem dochodzi do zgrzytów.

Znowu chciałbym jakiś przykład, bo nie przypominam sobie takiej sytuacji.

Masashi napisał:

Kolejna sprawa jest taka, że ignorujesz wszelką pomoc od graczy, może nie od wszystkich, ale od początku kiedy grałem na NCW lekceważyłeś mnie i olewałeś, więc proszę nie dziw się teraz jak jestem do ciebie nastawiony.

Tutaj przegiąłeś. Jak w ogóle śmiesz pisać coś takiego? Jesteś ostatnią osobą, która może wypowiadać się na temat nastawienia. Nie dziw się, że jesteś przeze mnie lekceważony, bo tak będzie i mówię to z pełną świadomością. Dlaczego? Przypominać? Miałeś głęboko w poważaniu, że wziąłeś na siebie odpowiedzialność (niejednokrotnie) i kiedy tylko coś Ci się odwidziało zniknąłeś bez wytłumaczenia. Dla mnie nie ma na to usprawiedliwienia, bo zaufałem Ci kilka razy, a Ty zrobiłeś z mojego zaufania szmatę do podłogi. Dlatego nasze relacje były, są i będą, delikatnie pisząc, chłodne. Zmarnowałeś więcej szans niż ktokolwiek na tym forum ode mnie dostał.

Masashi napisał:

Moim przykładem jest stary "System Susanoo" który wymyśliłem, ale nie chcę się tutaj zbytnio o tym rozpisywać. Kiedy usłyszałeś o nim stwierdziłeś, że to dobry pomysł, jednak do dziś się nie doczekaliśmy tego systemu.

Tutaj muszę się przyznać do błędu. Właściwie to nie mam pojęcia dlaczego system, który został odpowiednio opisany i czekał na pojawienie się podczas wakacyjnego remontu. Sam zorientowałem się, że coś takiego miało miejsce i zamierzałem to dodać przy najbliższej aktualizacji. Moja wina, ale tak jak pisałem, nie mam pojęcia co sprawiło, że ten system nie pojawił się na forum, po prostu jest to dla mnie dziwne.

Ale tak na marginesie... Zrobiłeś coś w tym kierunku, żeby mi przypomnieć? Czasami dzieją się takie rzeczy jak ta, nie zawsze wszystko się udaje. Wystarczyło się przypomnieć skoro napisałem, że mi się podoba to nie zrobiłem tego, żeby Cię spławić, nigdy tak nie robię.

Masashi napisał:

Sorry Kats, jednak gdybyś chciał to mógłbyś zapewne znaleźć jakiś kompromis w dogadywaniu się z Basai'em, to nie jest tak, że musisz znaleźć kogoś innego, kogo będziesz mógł sobie całkowicie podporządkować.

Ty chyba na prawdę masz problemy z czytaniem lub z tekstu wnioskujesz tylko to co chcesz. Nasza współpraca nie jest możliwa, niech to do Ciebie dotrze raz na zawsze i nic nie jest w stanie mnie przekonać do zmiany zdania. Poza tym... gdzieś wyczytał, że ja potrzebuję kogoś kto mi się podporządkuje? Gdyby tak było to Basai dalej by był tam gdzie był... chyba wyraźnie to opisałem? o.O Potrzebuję kogoś kto nie będzie się bał powiedzieć mi, że źle myślę i, co najważniejsze, będzie potrafił napisać dlaczego tak sądzi, a nie unikać wszelkiej konfrontacji. Kogoś kto ustępuje po kilku minutach już przerabiałem, z marnym skutkiem.

Jeszcze jedno chciałbym napisać, odnośnie Basaia. Zdaje sobie sprawę, że w fabule jest obeznany znacznie bardziej ode mnie i dlatego zaproponowałem mu posadę Event Mastera. Piszesz, że nie dziwisz się, że nie jest chętny do pracy, ale... gdy ją proponowałem mógł nie przyjąć. Tak na prawdę to on może robić z fabułą praktycznie wszystko. Wyjątek stanowią poważniejsze zmiany w fabule, o których muszę wiedzieć. Czyli jak EM jego rola się nie zmienia.

Jeśli nie potrafisz uszanować mojej decyzji i dostosować się do zmiany, która wymaga kontaktu ze mną w sprawach forumowych to... przykro mi, ale nic na to nie poradzę.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.architekturautp.pun.pl www.sa.pun.pl www.alians666.pun.pl www.warzywko.pun.pl www.zakonsokola.pun.pl