Ogłoszenie


  • Index
  •  » Newsy
  •  » Ogłoszenie #48 - "Kroniki NCW"

#1 2013-07-08 21:08:18

 Senti

Zaginiony

37585360
Zarejestrowany: 2011-12-11
Posty: 539

Ogłoszenie #48 - "Kroniki NCW"

Witam!
     
     Jak już pewnie większość z was zauważyła po tytule wątku, temat dzisiejszego ogłoszenia jest dość specyficzny, a i bardzo skromny zarazem. Będzie on dotyczył pewnej innowacyjności, którą wspólnie z Masaru stworzyliśmy, tak aby nasza fabuła na NinjaClanWars stała się stokroć mocniej interesująca niż dotychczas. Ale cóż to za nowość, zapytacie? Spieszę tłumaczyć.
     Od jakiegoś czasu ciągle myślimy nad tym, jak by was jeszcze bardziej wciągnąć w świat, jak sprawić, abyście poczuli z nim magnetyczną więź. Co zrobić, aby każdy gracz mógł odczuć choćby najmniejszy dreszczyk emocji, zarówno jako postać w grze, czy znerdziały człowieczyna przed komputerem. W pewnym momencie doszliśmy do wniosku, że samo wprowadzenie czegoś jako sam jedyny post w fabule napisany przez Event Mastera czy Administratora komunikujący wam, że tu i tu coś wybuchło, a tam spaliło,  może okazać się bardzo mylący, rodząc przy tym mnóstwo nieścisłości i niedomówień. Tego typu wiadomość może przecież zostać zakopana przez inne, a odnalezienie jej przez randomowego gracza - graniczy z łutem szczęścia, jeśli wcześniej nie dostanie od nikogo linku. Wielu z was nie wie wówczas, co w danej krainie na dobrą sprawę się dzieje. W skrajnych sytuacjach dochodzi nawet do tego, że w spalonej i zniszczonej prowincji, ktoś chodzi sobie jakby nigdy nic i zbiera grzyby na sesji, bo po prostu nie wie, że w otoczeniu zaszły jakieś zmiany.
     Należałoby by więc to wszystko jakoś  ogarnąć i zapisać w miejscu, gdzie każdy mógłby to na spokojnie przeczytać i wyciągnąć jak najwięcej niezbędnych informacji.
     W ten sposób narodził się pomysł, aby stworzyć Kroniki NCW. Kroniki NCW, to nic innego jak dział, gdzie osoby odpowiedzialne za fabułę będą zapisywały, co i gdzie dzieje się aktualnie w naszym świecie. Wszelkie rewolucje, wojny, ruchawki, śmierci ważniejszych osobistości, czy inne, równie prestiżowe wydarzenia - będą tam upamiętniane i w wysokiej szczegółowości opisywane. Jeśli pojawi się jakaś wojna, dowiecie się z kroniki jej podłoża, daty wybuchu, a także tego jakie osoby miały wpływ na jej losy. Każde wydarzenie będzie niczym rozdział w książce, posiadając swój własny, indywidualny i nader tajemniczy tytuł!
     Kronika dostępna pod tym linkiem. Już wkrótce pojawią się pierwsze wydarzenia i wszystko nabierze większej jasności.

Offline

 

#2 2013-07-08 21:18:33

 Ichitsu

Uchiha http://i.imgur.com/ehYjjLR.png

Skąd: Zewsząd
Zarejestrowany: 2011-08-21
Posty: 928
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Płeć: Mężczyzna
Multikonta: Koruzonu
WWW

Re: Ogłoszenie #48 - "Kroniki NCW"

Bajer. Wreszcie się dowiem czy Hidari zostało odbudowane do końca czy nadal w większości to 3/4 zgliszcz... XD

Offline

 

#3 2013-07-08 21:20:31

 Akami

Martwy

42754256
Zarejestrowany: 2012-08-18
Posty: 505
Klan/Organizacja: Wyrzutek
KG/Umiejętność: Fumetsu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
Multikonta: Kazunari

Re: Ogłoszenie #48 - "Kroniki NCW"

Genialny pomysł! Bardzo dobre rozwiązanie tego wstrętnego problemu, a zarazem doskonały materiał na sesje. Nie mówiąc o tym, że poszczególne miejsca przestaną być tylko tematem na forum, a bardziej będą przypominać regiony z własną historią. Dobrze też zażegna to kłopot polegający na tym, że zaraz po jakiejś większej bitwie ktoś przychodzi i opisuje w poście piękny krajobraz nieskalany wojnami.
Oczywiście będzie to działać tylko wtedy, kiedy gracze zajrzą do tego działu od czasu do czasu i mam nadzieję, że będzie on aktualizowany na bieżąco.
Tyle ode mnie. ;)


http://i.imgur.com/TDQuAfP.gif

Offline

 

#4 2013-07-08 21:24:22

Batsu

Zaginiony

47463267
Zarejestrowany: 2013-05-12
Posty: 263
Klan/Organizacja: Kaguya/Samotnicy
KG/Umiejętność: Shikotsumyaku
Ranga: Członek Klanu
Płeć: Wesoły Kostek
Wiek: 17 lat fabularnych

Re: Ogłoszenie #48 - "Kroniki NCW"

Ja się cieszę z tego pomysłu, bo z pewnością osoba robiąca komuś sesję zajrzy w jedno miejsce, nawet jeśli jest świeża i zobaczy - "Wiocha zabita dechami". Dzięki temu nie zrobi tam miasta, albo większych mas ludnościowych. Dobry plan, GJ Senti & Masarnia.


http://i.imgur.com/6VdCfSw.png

Offline

 

#5 2013-07-08 21:42:18

Gishi

Zaginiony

Zarejestrowany: 2013-06-08
Posty: 52
Klan/Organizacja: Kuran Sen
KG/Umiejętność: Fumetsu
Ranga: Członek Klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 17 lat

Re: Ogłoszenie #48 - "Kroniki NCW"

Bardzo pozytywna zmiana mająca na celu wprowadzić jeszcze większą dozę realizmu do świata NCW. Jak najbardziej dobry pomysł, który pomoże nam graczom wczuć się w dane wydarzenie. Teraz będziemy musieli myśleć przed napisaniem posta. I jak już wspomniałeś, zbieranie grzybów w miejscu, gdzie wybuchł pożar, będzie po prostu głupie :P

Offline

 
  • Index
  •  » Newsy
  •  » Ogłoszenie #48 - "Kroniki NCW"

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutoxninja.pun.pl www.rastafari.pun.pl www.kultura.pun.pl www.tibiaservgm.pun.pl www.spis-ots.pun.pl