Ogłoszenie


  • Index
  •  » Newsy
  •  » Ogłoszenie #52 - "Informacje o kolejnej aktualizacji"

#1 2013-11-25 16:57:12

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Ogłoszenie #52 - "Informacje o kolejnej aktualizacji"

     Temat, który jakiś czas temu stworzyłem w recepcji, właśnie zamknąłem, tak jak obiecywałem. Może nie dowiedziałem się w nim zbyt wielu rzeczy, ba, nie przeczytałem nawet nic co by mnie zaskoczyło, ale jestem zadowolony, umiarkowanie Cieszy mnie wysoka frekwencja w temacie i jednocześnie zastanawiam się czy nie była spowodowana dość mocnymi słowami i przeciekami od osób, z którymi się komunikuję (tak, szukam dziury w całym). Nie zmienia to faktu, że zamierzam zrobić to co obiecywałem, czyli zabrać się do roboty. Dlatego poniżej chciałbym przedstawić, bardzo ogólnie, moje zamierzenia odnośnie aktualizacji, która prawdopodobnie otrzyma miano Świątecznej.

     Chyba każdy napisał coś o wydarzeniach fabularnych. Wspominaliście, że eventów jest mało (chociaż jak już są to większości zwyczajnie nie chce się zaangażować), że nie dzieje się nic ważnego (ale w przerwie pomiędzy nimi nie trenujecie swoich postaci, by wytrzymywały naprawdę ważne wydarzenia) itp. Wychodzimy z założenia, że widocznie eventy znane graczom PBF-ów nie są odpowiednie dla graczy NCW. Tak więc darujemy sobie formę znaną większości, czyli zapisy, podziały i inne pierdoły, które, jakby nie było, wymagają wspólnego zaangażowania. Nie mogę zbyt wiele napisać, ponieważ akcjami fabularnymi zajmują się Masaru i Senti, ale mogę wspomnieć, że przerzucamy się na nieco inny system. Wydarzenia po prostu będą się pojawiać i to od Was zależy czy coś z tym zrobicie, czy przejdziecie obojętnie. Nie wiem co dokładnie wspomniana dwójka planuje (może sami o tym napiszą), ale zdradzę Wam, że header na naszej stronie nie bierze się znikąd. Także trenujcie, pracujcie, a będzie Wam dane... spróbować.

     Teraz coś co zależy ode mnie, aktualizacje. Niestety, plan obgadania dzisiaj wszystkiego z Masaru nie wypalił, dlatego też napiszę o tym co mam zamiar robić, a o szczegółach dowiecie się standardowo - w newsie podsumowującym. Przed rozpoczęciem pisania sporządziłem sobie pierwsza listę. Stworzyłem ją na podstawie głównie recepcji. Dlaczego o tym piszę? Żeby podkreślić, że cokolwiek sobie myślicie o jej działania, jest ona na prawdę niezwykle istotna i ma największy wpływ na zmiany, niezależnie od tego jak szybko odpisujemy. Także nie zrażać się i tworzyć te tematy, odpowiadać w tematach innych graczy, bo od Was zależy co zrobimy, a co odstawimy na boczny tor.

     Wprowadzimy coś co uczyni walkę przy pomocy specjalizacji taijutsu znacznie lepszą niż do tej pory. Ta dziedzina nie będzie już tylko martwym wyborem, który jest, ale nie posiada swojej siły. Już niedługo ktoś kto korzysta z technik taijutsu będzie miał na prawdę coś do powiedzenia w tym świecie i będzie mógł bez przeszkód rozwijać się bez pomocy technik z innych specjalizacji. Udało mi się wpaść na genialny i banalny system, dzięki któremu używanie tai nie będzie już na tym samym poziomie u każdego ninja. Udoskonalimy nie tylko mechanikę, ale też kilka aspektów z zakresu zdolności opartych o walkę przy użyciu siły mięśni. Osobiście uważam, że będzie to najważniejszy dodatek tej aktualizacji, ze względu na konsekwencje i możliwości jakie za sobą niesie.

     Cóż, jeśli chodzi o pewniaki z kategorii "nowości" to będzie na tyle. Jest jeszcze kilka ciekawych planów, ale ich realizacja zależy w głównej mierze od czasu. Jeśli nam się uda to dowiecie się o tym w newsie. Pozostałe zmiany to poprawki, edycje i zmiany w tym co już jest i co czeka na aktualizację. Można wymieniać długo, summony, kg, jutsu, sesje, umki itd. Nie będę się tutaj rozpisywał, bo większość została już napisana - w recepcji. Zrobimy to co zostało zgłoszone w tym świętym miejscu i co uważamy za na prawdę konieczne. Pewnie jeszcze dzisiaj zrobię tam porządek, więc jeśli jakiś temat został zamknięty to oznacza, że został przeczytany i zbadany.

     Została jeszcze jedna (a właściwie dwie) kwestia, o której warto napisać. Chodzi o działania toplist i o Waszą pomoc w rozwoju forum. Ta pierwsza jest mniej skomplikowana, ponieważ mam już ustalony plan i wiem co zrobię. Mianowicie, pojawi się konkurs (o ile można to tak nazwać), dzięki któremu każdy gracz będzie mógł co jakiś czas odbierać skromne nagrody za wysokie pozycje NCW w toplistach. Im więcej głosów będziecie oddawać tym więcej możecie zyskać. Będzie warto, nawet jeśli upominki będą skromne. Będą miały jednak ogromną zaletę - powtarzalność. Jeżeli będziecie poświęcać regularnie klika minut dziennie...

     Druga kwestia jest skomplikowana, bo łatwo będzie kogoś urazić. Przewinęło się wiele osób, które chciały pomagać i to robiły. Każdy pisał co chciał i jak umiał. Odejmował mi roboty, krótko mówiąc. Rzadko jednak nagradzałem takich ludzi. Po prostu uważałem, że wystarczającą nagrodą (może to wydawać się śmieszne) będzie sam fakt mojej wdzięczności, która w przyszłości może zaprocentować podczas kluczowych dla postaci sytuacji. Nie mówiąc już o tym, że NCW staje się lepsze z każdym nowym opisem. Jednak pisaliście o tym, że warto bonusy przyznawać. Tu pojawia się problem. Co zrobić z tymi co już dawali mi swoje opisy jedynie dla dobra forum? Mam ich rozliczać z przeszłości? Jeśli wprowadzę te bonusy teraz, pomijając wcześniejszych pomocników, to co z tymi, którzy opisy wysłali wczoraj lub jeszcze dzisiaj? To sprawiedliwe? Sądzę, że w żadnym wypadku nie. Czego bym nie zrobił zawsze ktoś będzie mógł czuć się oszukany. Te bonusy się pojawią, na pewno, tylko nie wiem jeszcze na jakiej zasadzie. Również to nie będą wielkie kwoty, ale doceniające pracę.

     To chyba tyle. Pogubiłem się w połowie, bo w trakcie jestem nękany na gg. Zaraz wszystkim będę musiał odpisać. Tekst wyszedł jak zwykle - długi i pokręcony. Może jednak da Wam pogląd na sytuację. Ostatnie co muszę napisać to przybliżony termin zakończenia prac. Przez najbliższy tydzień muszę skopić się bardzo na sobie, ponieważ czeka mnie egzamin dużo ważniejszy niż jakaś matura, bo, w przeciwieństwie do niej, ten na prawdę może zadecydować o mojej przyszłości. Do niedzieli będę więc przygotowywał fundamenty pod aktualizację, tylko. Jeżeli mi się uda to będę miał dodatkowego kopa do działania! ^^

PS Jeśli ktoś chce bezinteresownie pomóc przy aktualizacjach technik lub zdolności to proszę dać mi znać, omówimy wszystko dokładnie.

PPS Wczoraj napisałem to na CB, ale widać mało kto czytał i dzisiaj dostałem ponowną (niejedną) porcję czegoś czego zrozumieć nie potrafię. Chciałbym zaznaczyć, że od wczoraj kategorycznie ucinam wszelkie dyskusje (na forum, gg, pw) odnośnie zmian w zdolnościach, jeżeli argumentem w sprawie będą rzekome informacje odnośnie przewagi innych KG/umek. To co piszecie jest dla mnie wręcz momentami idiotyczne. Inna sprawa, że to nie bierze się znikąd. To dzięki Wam, starzy wyjadacze, co jakiś czas słyszę, że KG "x" lub "y" jest nieporównywalnie szybsze od KG "z" (kij z tym, że większość ma przeliczniki, a jak nie ma to będzie je miała i wszystko sprowadza się do siły postaci), że większość graczy ma 400 szybkości (do czego potrzeba byłoby ok. 1500PU), że dana umiejętność jest zbyt potężna i inne odstają (a jeszcze nikt jej nie opanował i mało kto wie jakie konsekwencje posiada). To tylko przykłady z ostatniego tygodnia, a jest ich od groma więcej. Ja potem muszę się tłumaczyć, że wcale nie jest tak jak to się wydaje, że koszty opanowania Shikotsumyaku wcale nie są większe niż te na Sharingana itp. To mnie męczy, czasami doprowadza do tego, że zaczynam się wściekać, bo ktoś, na podstawie zasłyszanych bredni, stwierdza, że skupiam się nad czymś bardziej. Dlatego proszę starszych, silniejszych graczy, o niewprowadzanie innych w błąd, bo to odpija się tylko i wyłącznie na mnie. Będę zobowiązany

PPPS Dłuuuugi ten post...


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#2 2013-11-25 17:24:38

 Kami

Nikushimi http://i.imgur.com/FXUvzUA.png

35457109
Skąd: Warszawa - Otwock
Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 875
Klan/Organizacja: Nikushimi
Ranga: Przywódca Nikushimi
Płeć: Kobieta
WWW

Re: Ogłoszenie #52 - "Informacje o kolejnej aktualizacji"

       To że tak dużo osób napisało, oznacza, że staramy się o życie NCW! Wcale nie dlatego, iż wszystko brzmiało poważnie, jakbyś chciał zamknąć forum :x Wcale nie żyliśmy przepełnieni strachem pod ciągłym stresem, hehe. Chcę skomentować to, ale nie będę szedł po kolei :P

     Pierwsza rzecz! Taijutsu! Na drugiej postaci nie mam ani jednego punktu rozdanego w kontrolę chakry, wszystko idzie pod tai, a wydaje mi się, iż Yoshi i tak na swój poziom postów i ogólnej długości rozgrywki jest bardzo dobry. Jeżeli system walki wręcz zostanie jeszcze bardziej urozmaicony, to jestem za za za! ^^ Drugą jak dla mnie najważniejszą sprawą są sumonny, każdy czeka na to od dawna, więc chciałbym, by Administracja nie kładła tego na boczny plan. Z tego co pamiętam pojedyncze propozycje na temat nowych stworzeń czekają już dobre kilka miesięcy. Event został zaplanowany? Mam nadzieję, że nowy system jego zapowiadania będzie bardzo ciekawy i przede wszystkim wypali. Skoro Kyuubi pojawił się na headerze to zakładam, że niedługo w fabule także pojawi się jakiś demon ^^ Do tematu z nagrodami się nawet nie wypowiadam, nie odkopywałbym swoich prac, by upominać się o nagrody. Takie jest moje myślenie, nie mówię, że coś tworzyłem, lecz ogólnie, tematycznie. Zdanie - "Jeżeli będziecie poświęcać regularnie klika minut dziennie..." mnie najbardziej powaliło. Za kilka minut dziennie będzie można zgarniać łatwe nagrody! Jak tu się po prostu nie cieszyć ^^ W końcu NCW to rodzina sępów czyhająca, by zdobyć upragnione PU <3 Czy coś jeszcze zostało napisane w tym jakże długim poście? Wydaje mi się, iż to co chciałem powiedzieć od siebie zostało napisane. Może to nie jest dla świata NCW tak ważne, jednak pragnąłbym by summony zostały wzięte pod szczególną uwagę. No to tyle chyba ode mnie. Liczę na ciężką pracę i jak najszybsze dojście aktualizacji! ^^

Offline

 

#3 2013-11-25 23:34:41

 Igari

Zaginiony

Nie ma już po co pisać.
Zarejestrowany: 2013-06-08
Posty: 78
Ranga: Zbieg
Wiek: 18

Re: Ogłoszenie #52 - "Informacje o kolejnej aktualizacji"

   Ostatnio rzadko udzielam się na NCW pod tym względem, mam niewiele czasu na fabułę a co dopiero.. cóż, obiecuję poprawę. Nie wiem co by tu wyodrębnić, bo choć się nie udzielam to staram śledzić wszelkie poczynania. Całokształt tego wszystkiego co ująłeś w tym poście Kats, wygląda super, i nie posiadam się z radości czekając na wejście w życie twych niecnych sztuczek.
   Postanowiłam wypełznąć z jaskini, by napomknąć o czymś co może co nieco (być może) dodatkowo wzbogacić, i rozwiązać sprawę nagród, zwykle wijących się wokół PU. Była już o tym mowa, prawdopodobnie wpadł na ten pomysł któryś z nadal aktywnych graczy, jeszcze za Supportowych czasów, ale możliwe że wyleciało mu to z pamięci. Chodzi mi o achievementy, moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie twojego dylematu Kats, a przy tym można się mieć czym pochwalić, choć zależy to od pomysłu, jak to ująć.
   Tyle z mojej strony, choć możliwe że nie na temat.

Offline

 

#4 2013-11-26 00:01:39

 Masaru

http://i.imgur.com/Fp8cR3a.png

status gambi91pl@jabber.atm
6274071
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 1747

Re: Ogłoszenie #52 - "Informacje o kolejnej aktualizacji"

Wtrącę się krótko, ale jakże treściwie. Achivki miały być głównie czymś w rodzaju rzeczy do zbierania dla czystej i niczym nie skażonej zabawy. Można by dać jakieś wypierdkowe PU za to, ale ogólnie każde osiągnięcie miało być warte jakąś tam ilość punktów. Projekt tego pomysłu został jak na razie zamrożony, ponieważ gracz, który to rozwijał prawdopodobnie przestał grać i jak na razie zajmuje(my) się innymi ważniejszymi sprawami. Może ktoś inny jest chętny zająć się tym? ;>

Offline

 

#5 2013-11-26 20:43:11

 Ichitsu

Uchiha http://i.imgur.com/ehYjjLR.png

Skąd: Zewsząd
Zarejestrowany: 2011-08-21
Posty: 929
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Płeć: Mężczyzna
Multikonta: Koruzonu
WWW

Re: Ogłoszenie #52 - "Informacje o kolejnej aktualizacji"

Dobrze wiedzieć, że odzew był taki, że Kats znów postanowił wywołać u mnie z początku syndrom tl;dr, ale doczytałem do końca i powiem tak...

Co do aktualizacji technik itd, to postanowiłem nie ubiegać się o żadne PU, PW i inne shity, gdyż usprawniałem własny klan i robiłem w zasadzie to na własną korzyść. Chcę coś zostawić po sobie na forum, a nie tylko klepać PU. Zwłaszcza, że bardziej przyda mi się jakiś ciekawy, korzystny dla mnie zwrot akcji w ważnej fabule niż nowe jutsu czy wyższe staty. Taka prawda.

Co do Taijutsu to czekam z niecierpliwością (a w zasadzie Koruzonu czeka ).

A co do acziwmentów... Ciekawy pomysł, ale brak chęci niestety (smuteg żal).

Tyle ode mnie jak na razie, jak sobie przypomnę to dam znać

Offline

 

#6 2013-11-26 20:57:35

Taii

Zaginiony

25590177
Zarejestrowany: 2011-07-27
Posty: 423
Klan/Organizacja: Namikaze
Ranga: Elita
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 19
Multikonta: brak

Re: Ogłoszenie #52 - "Informacje o kolejnej aktualizacji"

Czytając to wszystko, jestem zadowolony, że wreszcie jakiś niewielki ślad po sobie można w fabu zostawić to jest największy plus, no i może to Taijutsu też. Zaciekawiło mnie to darmowe PU, na pewno nowe osoby na forum dzięki temu szybko będą nadrabiać starty do starych wyjadaczy. No i może zachęci to nowych do grania Namikaze a nie tylko czerwonkami ^^

Offline

 

#7 2013-11-27 11:49:53

 Shinsaku

Wyrzutek http://i.imgur.com/pXCGfcW.png

7348301
Zarejestrowany: 2012-08-30
Posty: 1269
Klan/Organizacja: Wyrzutek
KG/Umiejętność: Kibaku Nendo / Jinchūriki
Ranga: Lider Wyrzutków
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
Multikonta: Adatte

Re: Ogłoszenie #52 - "Informacje o kolejnej aktualizacji"

Nie wiem za bardzo, co miałbym tu komentować, jednak kilka rzeczy ciśnie mi się na myśl. Po pierwsze sprawa statystyk. Przecież logicznym jest, że takich rozmów w ogóle nie powinno być, choć sam się na tym łapię. Nie powinniśmy jednak wykorzystywać wiadomości o atrybutach innych graczy do argumentacji swojego, jakkolwiek dziwnego, stanowiska. Poza tym, takie dane to może być najzwyklejsza ściema, wyolbrzymione cechy tylko po to, by trochę przestraszyć rozmówcę, który drogą pantoflową rozgłosi wszem i wobec, jaki to inny gracz jest rzekomo silny.
Po drugie, sprawa TaiJutsu. Cieszy mnie taki obrót spraw, bo może w końcu sięgnie po tę specjalizację również ktoś, kto nie buduje swojej postaci jedynie pod walkę wręcz. Z pewnością będzie to spore urozmaicenie w grze, które przypuszczalnie sprawi wiele trudności użytkownikom NinJutsu.
Jeśli zaś chodzi o uaktualnianie technik, to rzeczywiście przydałaby się jakaś pomoc. Sam ostatnio trochę nad kilkoma siedziałem i nie da się ukryć, iż jest to niesamowicie czasochłonne zajęcie. Dlatego dobrze by było, jeśli każdy z nas wziął się za uaktualnienie choćby tych jutsu, które w jakikolwiek sposób dotyczą naszej postaci, czy to ze względu na rodzaj (np. GenJutsu), czy też na żywioł, jakim posługuje się nasz bohater. Nie tylko zaoszczędzi to wszystkim czasu, ale również opisywać je będą osoby, które same używają danych technik, a zatem wiedzą, co należy uaktualnić.
Ostatnia sprawa - header. Tak, tak, już spoilowałeś wielokrotnie - nie bierze się znikąd. Czekamy z niecierpliwością na jakieś głośne wydarzenie!

Offline

 

#8 2013-11-27 18:17:14

 Sabaku no Hakai

Zaginiony

28379221
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-01-29
Posty: 143
Klan/Organizacja: Sabaku
KG/Umiejętność: Suna Kontorōru
Ranga: Członek
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 13

Re: Ogłoszenie #52 - "Informacje o kolejnej aktualizacji"

Co do statystyk to ode mnie tyle,że rzeczywiście łątwo je się tutaj zdobywa, przez co rzeczywiście potężne jutsu rangi A czy S bądx inne umiejętności wydają się być śmieszne przy zwykłych atrybutach.


Mowa...Mysli
ThemelBattle ThemelEpic Theme
http://s21.postimg.org/i6mkz254n/Bez_tytu_u.png
Chętnie podejmuję się prowadzenia sesji.

Offline

 

#9 2013-12-01 11:51:18

Tamotsu

http://i.imgur.com/HTjQGqH.png

Zarejestrowany: 2012-11-28
Posty: 588
Klan/Organizacja: Senju
KG/Umiejętność: Mokuton
Ranga: Lider
Wiek: 30

Re: Ogłoszenie #52 - "Informacje o kolejnej aktualizacji"

   Spojlery odnośnie eventu... Tak dawno o nich słyszałem i mniej więcej mogę się domyślać co nas będzie tam czekać więc powoli moje nerwy przestają być takie mocne i chcę by to wszystko już się zaczęło dziać. Jednak każdy wie, że cierpliwość popłaca więc próbuję cały ten czas spokojnie czekać.
   TaiJutsu to coś co chyba najbardziej mnie zaciekawiło. Na NCW mam już spory staż, a żadna z moich postaci nie specjalizowała się w TaiJutsu. Dlaczego? Sam nie wiem, chyba zbyt duże przyzwyczajenie do NinJutsu nie pozwalało mi stworzyć czegoś innego. Jednak teraz wszystko się zmienia, bo kiedy Tamotsu osiągnie mistrzowski poziom to... z wielką chęcią zobaczyłbym tą aktualizację. Jeżeli wszystko będzie wyglądało tak jak Katsuro tutaj opisał - to jestem na tak.
   Reszta to po prostu zbieranina chyba wszystkich tematów, które ostatnio się przewinęły przez naszą recepcję. Każdy oczekuje na summony jednak wiemy, że nie jest to łatwa sprawa bo ile już z tym wszystkim się męczymy? Co do aktualizacji, wiadomo że są ważne bo widać teraz zmiany które powstały przez cały ten czas istnienia NCW. Dlatego radziłbym zrobić tak jak napisał Shinsaku - jeżeli coś jest związane z Twoją postacią to postaraj się to zmienić, poprawić. W końcu pomożesz swojej postaci i wszystko będzie ok. No, to by było chyba na tyle. Odmeldowuję się!

Offline

 
  • Index
  •  » Newsy
  •  » Ogłoszenie #52 - "Informacje o kolejnej aktualizacji"

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.alians666.pun.pl www.sa.pun.pl www.zakonsokola.pun.pl www.pokeswiat.pun.pl www.architekturautp.pun.pl