Ogłoszenie


  • Index
  •  » Newsy
  •  » Ogłoszenie #62 - "Kolejne zmiany graficzne na NCW"

#1 2015-04-11 22:28:12

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Ogłoszenie #62 - "Kolejne zmiany graficzne na NCW"

Witajcie!

    Dawno nie było ogłoszenia ode mnie... No ale do rzeczy, jak się Wam podoba aktualizacja? ^^ Administracja puna olała zapowiadaną aktualizację forów, więc zabrałem się za robotę. Mam nadzieję, że jest ona całkiem dobrze widoczna, lecz dla tych ze słabszym wzrokiem informuję: pojawiła się "zmieniarka" stylów w prawym, górnym rogu strony. Na dzień dzisiejszy dostępne są dwa layouty: stary, niebieski ze złotymi akcentami oraz nowy, odcienie szarości połączone z czerwienią (wymyślony na poczekaniu, ale jakoś bardzo mi się spodobał). Warto zaznaczyć, że to co widzicie jest początkiem drobnych zmian wizualnych oraz technicznych. Pamiętacie założony przeze mnie temat w recepcji Uwagi odnośnie wyglądu forum)? To jest moja baza, z której będę korzystał już od jutra przy stopniowych zmianach.

    Teraz trochę szczegółów. Strona główna forum została zmodyfikowana z uwagi na nowe potrzeby: jest sporo szersze, grafiki zostały wymienione na inne, również szersze i bardziej uniwersalne (muszą pasować do każdego layoutu). Zmieniarka obecnie jest nieco upośledzona. Każdy kto zostawił szary styl (ja go np. używam, bo stary mi się przejadł ^^) zauważył, że najpierw ładuje się niebieski, to oczywiście postaram się wyeliminować. Usunąłem slider z headerami, teraz każdy styl ma swój własny. Pozbyłem się również opisów w kafelkach - były problematyczne, a chyba nikt nie potrzebował opisów tak oczywistych działów jak "ogłoszenia" czy "jutsu", prawda? Do zrobienia zostały grafiki z subforów (może uda mi się to dokończyć dzisiaj) + moje własne wizje kilku elementów forum. Jeżeli użytkownicy szarego stylu zauważą jakieś niedoróbki/pozostałości po stylu niebieskim (bo był on na jego podstawie tworzony) to prosiłbym o zgłaszanie tego do tematu, do którego link podałem wyżej. Warto dodać, że kolejne style będzie można dodawać przy minimalnym wysiłku, kwestia podmiany kilku linijek kodu.

    Oprócz tego zamierzam zająć się sprawami, o których pisaliście w recepcji, np. screeny z jutsu po najechaniu na nazwę w spisie - pierwszy podgląd macie tutaj. Poza tym postaram się napisać skrypt pogody, żeby zmieniała się samoczynnie, może się uda ^^ Pozostaje mi jedynie w dalszym ciągu prosić o wypowiadanie się w tym temacie, ponieważ będę, tak jak już wspomniałem, korzystał z Waszych uwag przy przeprowadzaniu zmian.

    Na koniec wiadomość nieco mniej przyjemna - to co widzicie zajęło mi cały dzień, nie licząc obiadu i meczu, więc nie miałem czasu na wprowadzenia zapowiadanych zmian. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jutro ukaże się obiecana aktualka. To tyle, komentujcie nowy layout, czekam na Wasze opinie.

PS. wiem o tym, że w niebieskich stylach w dodatkowych stronach widać jeszcze niebieskie elementy, poprawię to.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#2 2015-04-12 08:48:56

Adatte

Zaginiony

7348301
Zarejestrowany: 2014-07-23
Posty: 169
Klan/Organizacja: Uzumaki
KG/Umiejętność: Mokuton
Ranga: Członek klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 17
Multikonta: Shinsaku

Re: Ogłoszenie #62 - "Kolejne zmiany graficzne na NCW"

fajnie to wygląda! więcej będę mógł powiedzieć, kiedy zaloguję się z kompa!

Offline

 

#3 2015-04-12 11:27:19

 Ikkyo

Klan Uchiha http://i.imgur.com/fGrX3h1.png

52378630
Zarejestrowany: 2014-12-20
Posty: 606
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Lider klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 20 lat
WWW

Re: Ogłoszenie #62 - "Kolejne zmiany graficzne na NCW"

     Witamy ;>
 
     Cóż ogółem mogę rzec? Zmiana jak najbardziej pozytywna. Już na gg wyraziłem zachwyt twoimi umiejętnościami, jednak teraz podziwiam je jeszcze bardziej. Co do wszystkich nowości - podobają mi się nowe bajery. Szczególnie belka z linkami, która przesuwa się razem ze stroną. Jest świetna, co z chęcią przyznaję. Zaoszczędza czas i nie muszę przewijać forum z czatu na górę, jak coś chcę (leniuszek xoxo). Nowy styl jest przekozacki. Kolorystycznie bardziej podoba mi się wcześniejszy, jednakże tutaj jakiś taki lepszy header, kolor czerwony fajnie wygląda. Zmieniłbym ew. odcienie szarości, żeby forum wyglądało żwawiej, ale i bez tego cieszy oko. Korzystam z niego, za bardzo przyzwyczajony jestem do wcześniejszego :P Oczywiście powiem też, że przydałyby się nowe, w zupełnie innych odcieniach, żeby każdy wybrał, co go kręci (także jeszcze ciut roboty XD). Z kosmetycznych zmian usunięcie kafelków jest dla mnie jak najbardziej ok. Krótszy czas ładowania strony, a i na tele czasami mi to jakoś wariowało.

      Ofc do roboty trochę zostało. Podmienienie grafik we wszystkich subforach, pokroju technik, przedmiotów, ale i też umek, ogłoszeń, recepcji (tam też jest). Jak zauważę cokolwiek w "złych" odcieniach to dam znać, ba już mam dwa postulaty, ale o nich poniżej. Odnośnie obrazków przy podglądzie Jutsu czy pogodzie - oferuję swoją pomoc (aczkolwiek w kodzie pewnie będę się babrać z jakością przedszkolaczka ;_;), no ale cóż, trzeba dbać o forum.

     No i jeden postulat, który wręcz kazał mi tutaj napisać. Szerszy wygląd forum wygląda świetnie, ale tematów już nie! Wiem, że masz to w planach zmienić, ale błagam, niech to będzie jedna z pierwszych zmian. "Chudsze" forum wyglądało lepiej

     Cóż rzec na koniec? W zasadzie nic ciekawego. Dobra robota, jestem pod ogromnym wrażeniem. Widzę, że prośby i opinie graczy ciebie doskonale motywują, dlatego teraz będę zwracać uwagę na cokolwiek, ofc o ile mnie poruszy. Powiem to jeszcze raz - jesteś prawdziwym magikiem puna. Nie widziałem nigdy lepszego stylu na tych serwerach, NCW porusza i inspiruje. Szczególnie, że test9 wygląda jakoś tak biednie w wersji klasycznej w porównaniu do tego co tutaj. A, no i fajnie się komentuje, wiedząc, że miało się minimalny wpływ na zmiany, gimby niewtajemniczeni nie wiedzo. Pozdro 1600.

Link: click!
Błąd: paski w barwach fioletu
Proponowana zmiana: poprawienie kolorów na pasujące do wybranego, ew. do dwóch stylów.
Dodatkowa prośba: dodanie userbara/bannera do nowych kolorów stylu, obecnie chyba takiego nie ma, a zawsze to poprawi wizerunek :P

Pozdro i podziw,
Ikkyo



PS: te bannery od topek, które wygasły nie da się podmienić? Psuje to wygląd stopki.

@EDIT

PPS: portal też jednostylowy ma być, czy to się z czasem zmieni? ^^

Ostatnio edytowany przez Ikkyo (2015-04-12 13:41:29)

Offline

 

#4 2015-04-13 20:07:27

 Shinsaku

Wyrzutek http://i.imgur.com/pXCGfcW.png

7348301
Zarejestrowany: 2012-08-30
Posty: 1269
Klan/Organizacja: Wyrzutek
KG/Umiejętność: Kibaku Nendo / Jinchūriki
Ranga: Lider Wyrzutków
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
Multikonta: Adatte

Re: Ogłoszenie #62 - "Kolejne zmiany graficzne na NCW"

w nowej wersji kolorystycznej dziwnie rozwija się lista nowych postów (taki szary prostokąt pojawia się na chwilę, nie wiem, czy tak musi być, ale postanowiłem napisać) ;)

EDIT:
aaa, no i przez szerszy widok forum, przy trybie pełnoekranowym chatboxa, lista obecnie aktywnych się przemieszcza piętro niżej, nieładnie :(

Ostatnio edytowany przez Shinsaku (2015-04-13 21:54:17)

Offline

 

#5 2015-04-13 20:17:51

Ayatane

Nikushimi http://i.imgur.com/nQ4N9BM.pnghttp://i.imgur.com/ipBWKhc.png

33401269
Call me!
Zarejestrowany: 2013-06-03
Posty: 653
KG/Umiejętność: Hyouton
Ranga: Elita
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 17 lat

Re: Ogłoszenie #62 - "Kolejne zmiany graficzne na NCW"

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
   Całkiem się jaram. Zmiany w grafice zawsze mnie jarały... w sumie to dużo rzeczy mnie jara, nie ważne.
   Po pierwsze wizja podglądów jutsu przy każdej technice. Tego brakowało mi od momentu wprowadzenia nowego spisu i ba>głupia tylda<rdzo ułatwi to przeglądanie technik.
   Po drugie odświeżona szata graficzna. Podoba mi się wszystko, a w szczególności czerwony chatbox. No i oczywiście to, że można w każdej chwili powrócić do niebieskiego layoutu, kiedy szary się znudzi. Byłoby słodko, gdybyś, Kats, dorzucił jeszcze stary, fioletowy. Zawsze widoczny panel na górze strony też cieszy. (y)
   ALE to co najbardziej mnie cieszy, to fakt, że się uaktywniłeś, Katsuro! W pewnym okresie myślałem, że opuścisz swoje dziecko, a tu bardzo miła niespodzianka. Szkoda, że akurat nie gram... :_______:


http://i.imgur.com/OCIkxGh.png

Offline

 

#6 2015-04-16 18:10:48

 Kimari

Zaginiony

8253161
Zarejestrowany: 2014-12-06
Posty: 153
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shōton
Płeć: Meżczyzna
Wiek: 16

Re: Ogłoszenie #62 - "Kolejne zmiany graficzne na NCW"

~~

      Muszę przyznać, że NCW w szarości podoba mi znacznie bardziej, niż poprzedni kolor. Nie jestem tutaj długo, więc nie mogę się odnieść do poprzedniego wyglądu forum, dlatego zostawię tą kwestię "weteranom". Krótko powiem, wygląd super, w szczególności czerwony chatbox. Jest miodzio. Jednak złapałem pewną nieścisłość (nie wiem, czy ktoś o tym pisał, ale wspomnę). Polskie znaki w "kafelkach" na forum głównym się nie pojawiają. To chyba jakiś błąd, czy coś (lub tylko mi się tak dzieje), ale wolę o tym napisać. Tak więc, pozostało mi pogratulować za podrasowanie wyglądu forum. Z całą pewnością wniesie to jakąś świeżość. Ty akcentem kończę, bye bye!

EDIT: Proszę nie brać pod uwagę, tego co wytknąłem. Okazuje się, że to był problem z moją przeglądarką, a nie forum. Wybaczcie za wprowadzenie w błąd. V_V

Ostatnio edytowany przez Kimari (2015-04-16 18:33:54)




http://i.imgur.com/9r969Mg.png

Offline

 

#7 2015-05-24 12:11:09

 Kuroi Inu

Zaginiony

8260416
Zarejestrowany: 2014-04-07
Posty: 210
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Członek Klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
Multikonta: Setsuna

Re: Ogłoszenie #62 - "Kolejne zmiany graficzne na NCW"

Ja ogólnie jestem pod ogromnym wrażeniem pracy przez Ciebie wykonanej. W szczególności przy spisie jutsu co na pewno ułatwi życie. Uważam, że druga skórka jest strzałem w dziesiątkę, taka stonowana i miła dla oka. Sam używam jej cały czas.


Jam Hermes, własne skrzydła pożerając oswojon zostałem.




Karta postaci


Theme

Seiyuu

Offline

 

#8 2015-08-15 19:14:47

 Ryo

Kiyoshi http://i.imgur.com/YKPxXWR.png http://i.imgur.com/SpFvgX4.png

37585360
Zarejestrowany: 2012-11-17
Posty: 662
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shouton
Ranga: Lider
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31 lat
Multikonta: Senti

Re: Ogłoszenie #62 - "Kolejne zmiany graficzne na NCW"

Pomysł z możliwością zmiany kolorystyki layoutu uważam za strzał w dziesiątkę. Doskonałe rozwiązanie na długi czas, kiedy nie będzie trzeba się martwić nad kolejnym urozmaiceniem designu. Kiedy ktoś się znudzi, po prostu przełączy kolor i nawet jeśli ten mu nie będzie do końca odpowiadać to cóż, na pewno się chociaż ucieszy z możliwości jego zobaczenia (tak było ze mną i fioletem), wracając do ciekawych wspomnień z rozgrywki, kiedy ten przeżywał swój renesans.

Czerwone elementy z szarego layoutu kupiły mnie. Chatbox wygląda bosko. Jedynie irytują mnie zbyt jasne bordery, przyciemnił je bym chętnie, but guess it's just only my weirdness.

GG WP, Katsuro-san.

Aha, z kwestii irytujących jest jeszcze moment przeładowania, po którym zawsze wczytuje się na początku niebieski. Wątpię, czy da się z tym coś zrobić, ale zgłaszam, coby nie było.

Offline

 
  • Index
  •  » Newsy
  •  » Ogłoszenie #62 - "Kolejne zmiany graficzne na NCW"

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sa.pun.pl www.pokeswiat.pun.pl www.zakonsokola.pun.pl www.warzywko.pun.pl www.alians666.pun.pl