Ogłoszenie


#1 2012-01-29 20:11:38

Opis otoczenia

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 343

Informacje o prowincji

SASHIKAN PO WIELKIEJ REWOLUCJI

     Sashikan to nowa prowincja, która łączy dwa różne światy, na północy ludzie utrzymują się z turystyki i rybołówstwa, natomiast na południu mieszkańcy górzystych terenów zajmują się wydobywaniem drogocennych kruszców. Taki układ podziału administracyjnego pozwolił na uczynienie z tego regionu swoistego buforu, który pozwala kupić czas na zorganizowanie obrony przed najazdem wojsk wroga. Można by się pokusić o stwierdzenie, że ten bufor robi bardziej za mięso armatnie, bo rybacy od pokoleń są pacyfistami, a górnicy nie mają pojęcia o wojaczce. Lord Feudalny Kraju Ziemi nie był za bardzo przychylny takiemu układowi administracyjnemu, bo właśnie te tereny przynosiły największe dochody do jego skarbca, ale gdy doradca wojskowy wspomniał o bezpieczeństwie jej wysokości od razu zmienił zdanie. Dwa skrajne gospodarczo i terenowo tereny tworzą skrajnie piękną krainę, której nie można się oprzeć.


STARY PODZIAŁ ADMINISTRACYJNY TERENÓW NALEŻĄCYCH TERAZ DO SASHIKAN
http://img641.imageshack.us/img641/4616/dawnesashikan.png
HISTORIA DAWNEGO SASHIGAME

     Jest to najspokojniejsza prowincja w całym Kraju Ziemi, o ile nie na całym kontynencie. Obecne pokolenia, a i jeszcze kilka innych wstecz, nie znały pojęcia konfliktu zbrojnego. Głównym zajęciem mieszkańców Sashigame było łowienie ryb, które w tych terenach można było zadziwiająco łatwo złowić. Prowadzili oni spokojne i bezkonfliktowe życie. Byli jedną z nielicznych prowincji Kraju Ziemi, która posiadała tak malowniczy krajobraz nadmorski. Ściągało to rzesze turystów z pobliskich miejscowości, którzy chcieli chodź raz w życiu zobaczyć morze i poczuć jego słony smak. Turystyka była drugim, po rybołówstwie, źródłem dochodów w owej prowincji. Stanowiła znaczą część dochodów, nie małych. Tak oto upływało życie mieszkańcom w spokoju i ciszy, dzień w dzień tak samo. Ci jednak nie narzekali na swój los, wręcz przeciwnie, byli z niego dumni, bo gdzież indziej można było spotkać tak pacyfistyczną prowincję jak Sashigame? Jako nieliczna cieszyli się dostatkiem i nieocenionym w dzisiejszych czasach pokojem. Przez te wszystkie lata jednak nic się nie zmieniło. Jak sprawy miały się na początku tak też mają się obecnie. Nikt nie widzi nic w tym złego. Raz tylko w całych dziejach krainy Sashigame była sytuacja, że był planowany atak na mieszkanców tejże prowincji. Nie doszedł on jednak do skutku, ponieważ inne prowincje z Kraju Ziemi szybko zareagowały i udaremniły atak. Było to spowodowane tym, że kraina ta wzbudza we wszystkich ogromną sympatię. Nigdy nikomo nie zalazła za skórę i nie przeszkodziła w niczym. Widać dobrze na tym przykładzie, że opłaciło się to. Od tamtego czasu nikt już nigdy nie próbował nawet planować ataku na bezbronną Sashigame. Wszyscy wiedzą dobrze, że posiadają oni bardzo liczne grono sojuszników, co jest ich głównym atutem i bardzo skutecznie odstrasza domniemanych agresorów.

HISTORIA DAWNEGO KAKAN

     Na początku tereny te były dosyć słabo zaludnione. Nikt nie garnął się, by tu przybyć. No i, bo po co? Ziemie nie należały do najżyźniejszych, mało też szlaków handlowych przebiegało przez te tereny. Aż pewnego dnia nastąpił przełom. Nie minęło dużo czasu od odkrycia wielkich pokładów różnego rodzaju kruszców w Kakan, a prowincja momentalnie stała się Mekką górników z całego świata, którzy zaczęli lgnąć do niej. Po tym odkryciu stała się bardzo bogatą prowincją, co nie spodobało się innym ludziom, którzy zaczęli planować kolejne ataki w celu przejęcia bogatych złóż surowców. I tak oto po pewnym czasie, duża armia z prowincji Tsundora ruszyła z ofensywą na zupełnie nieuzbrojoną Kakan. Skończyło się to masowymi morderstwami górników i wielką emigracją dużej ilości pozostałych, którym udało się ujść z życiem. Od tego czasu ludzie z Kakan zaczęli planować odwet na Tsundora, by zadośćuczynić za jej atak. Po krótkim czasie prawie cała ludność z prowincji Kakan ruszyła z kontrofensywą na swojego wroga. Zwycięstwo było połowiczne, ponieważ poniosło za sobą wielkie straty po obu stronach. Od tej pory nie nastąpiła żadna większa bitwa między dwiema wrogimi stronami, choć czuć było narastające w powietrzu napięcie. Studzić ją próbowały wojska stacjonujące pod dowództwem Akio, wysłane przez Lorda Feudalnego w celu stabilizacji wrogich zapędów. Nie udało im się niestety. Któregoś dnia nastąpiła ostateczna bitwa na granicy Tsundory i Kakan. Ogromna ilość osób poniosła wtedy śmierć. Wśród nich był niemalże cały oddział władcy ziemskiego. Po tym wydarzeniu na obie strony została nałożona ogromna pieniężna sankcja, którą dopiero niedawno udało im się całkowicie spłacić. Nigdy więcej nie skrzyżowano już mieczy między tymi sąsiadami.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wilkowiecka.pun.pl www.archeologia-ul-2010.pun.pl www.lsdclan.pun.pl www.petz5forum.pun.pl www.klanfreestyle.pun.pl