Ogłoszenie


#1 2013-02-22 16:49:21

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Poradnik dla nowych

PORADNIK DLA NOWYCH     Z racji tego, że jesteś nowym użytkownikiem, a raczej graczem, to to co widzisz, uważasz za czarną magię i myślisz, że nie podołasz. Nic bardziej mylnego! Każdy kiedyś zaczynał i każdy potrzebował przewodnika taki jak ten. Postępuj zgodnie z poniższymi poradami, a szybko zrozumiesz jak to wszystko wygląda od podszewki.

NCW? Co to jest i z czym to się je?


     Otóż NCW - Ninja Clan Wars - jest to PBF o tematyce Naruto, co raczej już powinieneś wiedzieć, skoro tutaj trafiłeś. Fabuła odbywa się w czasach przed ukrytymi wioskami (patrząc na realia M&A), w których każdy klan posiada swoją siedzibę, która znajduje się "gdzieś" w świecie. Skoro już o tym mowa, to nasze cztery kąty i kilka progów zostało skromnie ukazanych na mapach. To, jak będzie wyglądał nasz świat, zależy także od Ciebie! Bowiem to gracze mają decydujący wpływ na swój rozwój i losy miejsca, w którym przebywają.

*************************************************Rejestracja


     Skoro już wiesz, jak prezentuje się nasz dom i zamierzasz zostać członkiem naszej rodziny, powinieneś przede wszystkim się zarejestrować - jest to pierwszy krok, bez którego ani rusz.

Ninja Clan Wars - to jest nasze główne i na dzień dzisiejszy jedyne forum, na którym gracz powinien się zarejestrować. W tym miejscu toczy się cała rozgrywka, gdzie prócz świata fabularnego, znajdziesz także wszelakie zasady, które pozwolą Ci się wtajemniczyć w nasz niecodzienny klimat dawnych ninja. Ninja Clan Wars daje nie tylko ogromne możliwości w kreowaniu własnej, niepowtarzalnej postaci, ale oddaje również w twoje ręce ogromny świat, w którym własny kąt znajdzie nawet największy odludek.

     Pamiętaj, że twój nick musi mieć japońskie brzmienie! Dzięki temu bardziej pasuje do fabuły gry. Nie możesz nic wymyślić? Zajrzyj tutaj. Nim jeszcze założysz swe konto, radzę zapoznać się z regulaminem. Do niego dostęp ma każdy, o każdej porze dnia i nocy, bezzwłocznie na wszelakie okoliczności, które mogą temu sprzyjać.

*************************************************Wybór przynależności


     Kiedy będziesz mieć już swoje piękne konto, z równie pięknym nickiem, czas abyś dokonał ważnego wyboru  - wybrania klanu! Możliwe, że przyszedłeś do nas już z gotowym pomysłem na postać, którą pragniesz jak najszybciej stworzyć, nie mniej, lepiej abyś zaznajomił się z innymi, równie ciekawymi propozycjami klanów, czy organizacji, do których twój twór mógłby przynależeć. Bez znaczenia co wybierzesz, wraz z wyborem spadnie na Ciebie garść profitów, ale także i wymagań. Jakich? Zobacz sam.

- Samotnicy - zbiór wymarłych klanów, które niestety nie dały rady w ciężkim świecie ninja. Ich linia krwi jest naprawdę wyjątkowa i zasługuje na chwilę uwagi. Samotnicy zebrali się razem, tworząc dość silną organizację, potrafiącą zaszkodzić nawet najsilniejszym klanom, dzięki bardzo dobremu porozumieniu gwarantowanemu przez demokrację. Samotnicy mają możliwość, by odbudować swoje klany, dzięki czemu na nowo zabłysną w świecie ninja. Jako, że jesteś nowy, to z pewnością będzie Ci trudno rozszyfrować nazwy KG, toteż podanie Ci przykładu z przedstawicielem, będzie naprawdę pomocne.
* Kaguya, Yuki, Futago, Akimichi, Kuran Sen (Jashin), Kakukoro, Kikiou, Inuzuka

- Wyrzutki - ninja bez zaawansowanej linii krwi i klanu są często lekceważeni przez swoich przeciwników, a i również rzadko wybierani przez graczy. Błąd! Organizacja wyrzutków, choć może wydawać się mało atrakcyjna, to jednak ma możliwość nauki potężnych umiejętności specjalnych, często bardziej groźnych niż samo Kekkei-Genkai. Pomyśl dwa razy zanim pominiesz ich podczas wyboru! U wyrzutków, podobnie jak w przypadku samotników, panuje demokracja, lecz w odróżnieniu od nich - posiadają własnego lidera.

- Klany - najczęściej wybierana opcja przez graczy. Każdy klan ma Kekkei-Genkai oraz własną oddzielną siedzibę, gdzie na spokojne może przedyskutować swoje sprawy. Całym dobytkiem rządzi lider, który ma ostateczne zdanie. Do klanu warto przystąpić, jeżeli lubi się rodzinną atmosferę. Wiadomo, każdy członek jest tej samej linii krwi, a pracując razem, możecie odkrywać ciekawe jej możliwości. Wspólną pracą w grupie można osiągnąć naprawdę wiele. Tak jak w przypadku samotników, tak i tutaj pokażę Ci znanych przedstawicieli klanów.
* Uchiha, Hyuuga, Nara, Senju, Sabaku, Namikaze, Kiyoshi, Ayatsuri

     Chcesz więcej? Koniecznie zajrzyj do opisu klanów, gdzie zapoznasz się z krótkim opisem specyfikacji każdego KG. Jeśli swój wybór opierasz na sposobie walki ten temat powinien być niezwykle pomocny.

*************************************************W końcu jestem w klanie! Super! Ale co dalej?


     Śpieszę wyjaśnić. Skoro udało Ci się podjąć wybór, który wpłynie na całą Twoją grę u nas, a administracja go potwierdziła, przypisując Cię do odpowiedniej grupy, powinieneś zainteresować się poradnikami, które wyjaśniają bardzo wiele o naszym świecie. Nie musisz przecież od razu czytać wszystkiego, bowiem informacje o organizacjach czy przeszczepach to daleka przyszłość, na którą będziesz miał jeszcze spooooro czasu. Najważniejszymi rozdziałami poradników są:

PODSTAWY - musisz wiedzieć na czym polegają niektóre zagadnienia i jak one wyglądają w praniu. Poznanie definicji atrybutów, rang, specjalizacji, żywiołów itd. jest obowiązkowe.

WALKI - zasady tego, jak możesz poturbować innego gracza u nas również istnieją. Musisz wiedzieć co możesz robić podczas walki, a czego nie możesz. Jak się zachować podczas niektórych starć, powie Ci zbiór zasad z tego poradnika.

SESJE - kiedy będziesz chciał rozpocząć jakąś przygodę, a zarazem trochę zarobić, będziesz zmuszony wykonać sesję. Ta polega na wykonaniu misji, którą przeprowadzi Ci któryś z graczy przy użyciu konta Strażnika. Sesję mają różny poziom trudności, a ten rośnie wraz z wynagrodzeniem. Także im bardziej się natrudzisz, tym więcej zdobędziesz. Ten rodzaj rozgrywki jest kluczowym elementem NCW.

TRENINGI - przyjdzie czas, gdy zaczniesz rozwijać swoją postać. Wtedy musisz odbyć trening. Rodzajów treningu jest wiele, a odbyć możesz tylko jeden dziennie. Im większe jutsu chcesz opanować, tym więcej napisać musisz. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, dostaniesz wpis administratora, akceptujący trening. Dopiero po tym, możesz dodać nowy nabytek do swojej KP. Nigdy wcześniej!

PODRÓŻE - wiedza na temat przemieszczania się między lokacjami także należy do grona tych obowiązkowych. Najlepszym kompanem będzie mapa, do której odnośnik dostałeś kilka akapitów wyżej.

INNE, oraz wszystkim znany regulamin pisania postów. Co prawda to prawda, jest tego dużo, aczkolwiek nic innego nie wyjaśni Ci w tak perfekcyjny sposób o co chodzi na naszym PBF'ie.

*************************************************Gdy już znam zasady panujące w świecie...


     Jeżeli naprawdę już dzierżysz taką wiedzą to możesz się poszczycić, ponieważ właśnie teraz rozpocznie się przygoda Twojej postaci, w akademii, zwanej też szkołą ninja. Są tam nie tylko sale, z którymi Ci, jako graczowi, przyjdzie się zmagać, ale także liczne porady, które na tym etapie są dla Was kluczowe, jak i sposób kontaktu z nauczycielami w akademii. Znajdują się w tych tematach wszystkie potrzebne informacje, które będą Wam, graczom, potrzebne podczas przechodzenia akademii. Jako jeden z nauczycieli, wspomnę, że patrzymy na jakość postów - jeżeli masz pisać długie węże, powtarzając dziesięć razy to samo zdanie - daruj sobie. Najbardziej cenione są posty ściśle, ale dokładnie określające czynności, które wykonuje nasza postać i te, w które gracz włożył część swojego serca, kreując swoją postać. Nim jednak skończysz akademię będziesz musiał założyć swoją Kartę Postaci według określonego wzoru. Tutaj także wszystko jest podane jak na tacy, dlatego nie widzę sensu tłumaczenia tego jeszcze raz i niepotrzebnego przedłużania tego poradnika.

*************************************************Jestem pełnoprawnym członkiem klanu!


     Pozostało Ci więc już tylko grać. Od siebie mogę ci jedynie poradzić, że najlepiej jest się uzbroić w trochę PU. Idź na sesję lub jeżeli czujesz się na siłach - sam zrób komuś. Pamiętaj, aby nie bać się pytać albowiem tutejsi gracze to naprawdę mili ludzie, którzy pomogą Ci o każdej porze nocy i dnia! Zapewniam Cię, że tu nikt nie gryzie, wręcz przeciwnie, chętnie przyjmą Cię pod swoje skrzydła.

     Ważne jest, aby być cały czas na bieżąco! Na NCW co i rusz pojawiają się przeróżne konkursy, które trafiają do naprawdę różnych dziedzin zainteresowań. W ten sposób łatwo zarobisz PU. Wiedzę na te tematy zapewnią Ci działy Ogłoszenia i Newsy. Nie zapomnij odwiedzić Recepcji, gdy zacznie cię nużyć jakieś pytanie lub Ty sam będziesz wstanie pomóc komuś, kto tej pomocy w tym miejscu oczekuje. Równie ważne są zezwolenia. Kiedy będziesz chciał trenować, zgłoś swoją prośbę w temacie o zezwolenie na jutsu lub umiejętności/KG. Dopiero po otrzymaniu takowego, możesz zacząć trening.
Statystyki też mają swój temat, do którego zgłaszać się ma obowiązek każdy, kto zmienił coś w swoich cyferkach.
     Twoja gra na pewno nie obchodzi się bez echa w świecie ninja, gdzie w każdy weekend dostajesz tego dowód w postaci wypłaty o wysokości 1.000 Ryo (wypłaty mogą być wyższe w przypadku zakupienia przez klan specjalnych budowli).
     No i ostatnia rzecz - gdy skończysz jakąś sesję, nie dodawaj sobie nagrody, dopóki strażnik przeprowadzający Ci misję nie napiszę w podsumowaniu! To samo tyczy się Ciebie, gdy to Ty będziesz w roli strażnika.

     To tyle co powinieneś wiedzieć obowiązkowo. Rzeczą jasną jest, aby być dobrze poinformowanym, należy "ogarnąć" wszystkie poradniki, jakie znajdziecie w dziale "Poradniki". Z czasem będziesz szybko nabywać wiedzę, co może potwierdzić każdy gracz na swoim przykładzie. Wszystko z początku zdaje się skomplikowane, lecz jak się okazuje, to tylko kwestia czasu, chęci i ambicji. 

     Pamiętaj, iż najważniejsza jest dobra zabawa i poczucie dystansu do siebie i otoczenia. Dopiero wtedy poczujesz prawdziwą radość z gry.

Poradnik stworzony przez Sentiego i Seikiego
edytowany przez Katsuro i Masaru


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hakimetin2.pun.pl www.w4tweaks.pun.pl www.bdsm.pun.pl www.xiaolinpbf.pun.pl www.devilmaycry.pun.pl