Ogłoszenie


  • Index
  •  » Newsy
  •  » News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

#1 2013-02-22 21:56:21

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Witajcie, tym razem w nieco innych okolicznościach

     Podoba Wam się to co widzicie? Mam nadzieję, ale zdaje sobie sprawę z tego jak radykalna zmiana Was zastała i spodziewam się, że nie wszystkim przypadnie do gustu. Niektórzy napiszą, że znowu zająłem się wyglądem zamiast aktualizacjami. Nic bardziej mylnego. Po pierwsze, część zasług przypada Sentiemu, który był pomysłodawcą nowego layoutu. To z jego pomocą udało nam się stworzyć coś innowacyjnego i estetycznego. Po drugie, nowy styl to także nowe możliwości, szczególnie jeśli chodzi o reklamy i inne dodatki, które stopniowo pojawiają się, chcąc nie chcąc, na NCW. Takimi dodatkami są systemy pogody oraz kalendarza, które proponowaliście już bardzo dawno temu. Zostaną one dokończone jeszcze w tym tygodniu.

     Kończąc temat nowej szaty graficznej chciałbym prosić wszystkich nie tylko o opinie w stylu "podoba mi się" lub "nie podoba mi się" (oczywiście to tylko skróty myślowe, których wolałbym nie czytać). Zależy mi na tym, żebyście informowali mnie o wszystkich błędach, które zauważyliście. Nie wszyscy mamy przed oczami to samo, zawsze znajdzie się coś co różni się w zależności od monitora, rozdzielczości, przeglądarki itp. Jeszcze przez kilka dni będę poprawiał pewne elementy. Chciałbym zaznaczyć, że jeśli większość uzna to co zrobiliśmy za totalną porażkę to wrócimy do starego wyglądu.

     Cóż... chcąc szybko otworzyć forum nie przeniosłem praktycznie nic z supportu, dlatego do tego czasu będzie dalej aktywny, szczególnie jeśli chodzi o spisy jutsu, umiejętności, przedmiotów. Nowi użytkownicy mogą zapisywać się już na forum głównym oraz tutaj też zakładać karty postaci! Na supporcie nie trzeba się rejestrować od tego momentu. Powoli przestaniemy go używać. Mam szczerą nadzieję, że ten zabieg spowoduje większą chęć do udzielania się niefabularnego, czyli komentowania naszych ogłoszeń (to w szczególności), zabawy w offtopie i konkursach. Nowi również nie będą tak zagubieni. Tyle teoria, zobaczymy co z tego wyjdzie

     Podsumowując, te kilka godzin remontu zmieni nieco życie naszej społeczności, zmieni, tak sądzę, na lepsze. Trzeba się będzie oczywiście przyzwyczaić, ale wierzę, że Wam się to z łatwością uda. To tyle, czekam teraz, wraz z Sentim, na Wasze odczucia, które z pewnością przekażecie nam w formie postów.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#2 2013-02-22 23:11:56

 Miri

Martwy

Zarejestrowany: 2012-03-21
Posty: 294

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Hę hę hemm.. jak by tu zacząć.. może jeśli ma to być coś więcej niż kilka dennych linijek wychwalających to co jest przecież namacalnie oczywiste, opiszę swoje odczucia, wrażenia względem nowej twarzy NCW. Miałam dziś zakończyć wieczór z netem a co za tym idzie NCW o 20:00, ale świadomość tego że mogłabym przegapić taki przełom była dość ciężka do przyjęcia. Olałam więc ciepło rodzinnego ogniska i zabarykadowałam się (lol) w pokoju. z 3 godziny przed zakończeniem prac kursowałam od monitora do telewizora, i mojej rodzinki przed nim. Moje oczekiwania były kolosalne, szczerze mówiąc strasznie bałam się zawodu, nie robiłam więc sobie wielkich nadziei, choć te urosły że huhu. A teraz koniec niepotrzebnego wstępu i moje uczucia do nowej, pięknej buźki kochanej NCW. Pierwszy rzut okiem i powiem szczerze poczucie nijakości zakręciło się w moim brzuchu widząc te ciemne kontrasty, przeplatane wszechobecną "fioletowością" Kiyoshi ;c naturalnie od razu kliknęłam screena poprzedniczki. Tamta miała dość przejżystą naturę i te nadające epicki klimat niebieskie barwy. Obecna, choć początkowo totalnie mnie oszołomiła i nie wiedziałam co o niej myśleć, przekonała mnie do siebie swoją przystępnością, mechanika i po głębszej znajomości nawet wciągająca forma to zdecydowany plus. Myślę że mój jeden głos w tej beczce jest niewiele znaczący, ale jeśli mam wybrać między tymi dwiema laskami, to obecna ma u mnie zdecydowane Tak, i nie piszę tego by nie robić komuś przykrości, włazić w tyłek lub inne fisiowanie, jestem w pełni szczera, nowa odsłona jest warta uwagi, i zapewniam że ją przykuwa.

Offline

 

#3 2013-02-22 23:17:28

 Akemi

Nikushimi http://i.imgur.com/ERi291S.png

6720223
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 898
Klan/Organizacja: Samotnicy/Nikushimi
KG/Umiejętność: Sosa
Ranga: Lider Samotników
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
Multikonta: Miyaguchi, Arashi

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Szczerze powiedziawszy to wielki krok na przód ze strony NCW, chociaż wiele aspektów się zmieniło to wydaję mi się, że na lepsze. Będzie oczywiście brakowało tego niebieskiego kolorku, który tak bardzo kochaliśmy. Między innymi logo jak dla mnie już nie będzie tak samo się uzupełniało z resztą layoutu (:c) jak przedtem. Co do przeniesienia supporta na forum główne, to dobry pomysł, ponieważ nie trzeba za każdym razem teraz przelogowywać się z konta na konto, bo chcieliśmy coś dodać KP naszej drugiej postaci. Mówię oczywiście o swoim przypadku. Wszystko współgra ze sobą, jest lepiej niż myślałem. Po paru dniach lub tygodniach raczej kolorki nie będą takie już męczące dla oka. Choć powtórzę to jeszcze raz, brak mi będzie niebieskiego koloru ale trzeba przyzwyczajać się do nowych zmian i się z nimi zaprzyjaźnić.

Offline

 

#4 2013-02-23 00:54:27

 Gamatt

http://i.imgur.com/kKA5eqW.png

11236152
Zarejestrowany: 2009-10-28
Posty: 1727
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shouton
Ranga: Lider klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33 lata

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Dostrzegam wyraźnie zarysowaną symbolikę, która zawarta jest w nowej kolorystyce forum. Co bystrzejsi na pewno domyślają się, co obecne kolory mają symbolizować. Senti na pewno maczał w tym palce.
   Moim skromnym zdaniem (człowieka, który z grafiką i pochodnymi ma niewiele wspólnego) wszystko ładnie się komponuje i pasuje do siebie. Nie bije mocno po oczach i wygląda schludnie. Ludzie z puna znowu nam będą zazdrościć Potrafię jednak zrozumieć ludzi, którym ta zmiana mogła nie przypaść do gustu. Również wolę ciemnoniebieską kolorystykę do "różowej" :P Mimo wszystko bardziej interesują mnie kolejne zmiany, które nadchodzą wraz z tym remontem. Tj. przeniesienie supporta na główne forum oraz wprowadzenie kalendarza i w przyszłości systemu pogody, który wyczekiwałem od bardzo, bardzo dawna. 
   Przeniesienie wszystkich formalności tj. kp, zezwoleń etc. na główne forum na pewno ułatwi poruszanie się użytkownikom i będzie bardziej przyjazne dla nowych graczy. Jest to wyraźnie kolejny ukłon w stronę przyszłych NCW-owiczów po ostatnich usprawnieniach akademii. Jestem pewien, że da to wymierne korzyści w postaci napływu nowego narybku i w konsekwencji ożywienia ruchu na forum oraz fabule naszego pbfa.
   Wprowadzenie kalendarza oraz upływu czasu na forum skończy raz na zawsze z wiecznie młodymi postaciami lub starzeniem się o 6 lat w ciągu 2 tygodni. Na dodatek będzie można dokładniej rozmieścić w czasie ważniejsze wydarzenia, który wydarzyły się w fabule i nawet przed nią.
   Na koniec trzeba trochę połechtać ego Katsa oraz Sentiego i pogratulować, że udało mi się stworzyć taką szatę graficzna czy jakkolwiek się to zwie fachowo.



Dominacja Kiyoshich coraz bliższa!


http://i.imgur.com/yRtwNMX.png
[color=SlateBlue] [color=#3366FF]

Offline

 

#5 2013-02-23 01:08:53

 Ryo

Kiyoshi http://i.imgur.com/YKPxXWR.png http://i.imgur.com/SpFvgX4.png

37585360
Zarejestrowany: 2012-11-17
Posty: 662
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shouton
Ranga: Lider
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31 lat
Multikonta: Senti

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Oj coś widzę, że nie palicie się do komentarzy, na które tak uporczywie czekałem przez najbliższe kilka dni z niebywale wysokim tętnem. No cóż, mam nadzieję, że jest to spowodowane piątkową porą, podczas której normalni ludzi się bawią, a nie jak my - siedzą przed komputerami . Myślę, że fajnie będzie jak powiem co nie co, jak to się działo od kuchni.
Od razu z góry chce zaznaczyć, że współpraca z Katsem do lekkich nie należy, a przynajmniej w moim wypadku, kiedy oboje mamy zupełnie inne gusta. Kilka razy przez głowę mi przeszło, że stworzenie czegoś wspólnego przy  tak potężnej skazie nie może dojść do skutku, a jednak, powstało to co widzicie. A co widzicie? Na pewno fiolet. Tak, to był mój pomysł, którego się początkowo bałem, albowiem doskonale zdawałem sobie sprawę, że NCW to zawsze kolor niebieski. I było tak chyba odkąd pamiętam... No, ale z drugiej strony, czemu by nie spróbować czegoś nowego, hm? Zawsze można dać krok w tył i przywrócić dawny design, ale za nim o tym zdecydujecie, chce coś powiedzieć.
Nie wiem jak dla was, ale dla mnie i zgaduje, że dla Katsa także, ten projekt to coś więcej. Jeśli się nie mylę, to dokonaliśmy czegoś, czego na punie do tej pory nie zrobił nikt. To naprawdę fajne uczucie, że można było pokazać pewnym osobom, jak bardzo się mylą gardząc tym hostingiem. Owszem, ma mnóstwo minusów, ale na pewno nie można powiedzieć, iż punbb to sztywny silnik i ogólny shit. Jak się chce się do się da się!
Kafelki to zupełnie coś świeżego i mam głęboką nadzieję, że przyjmiecie tą świeżość ciepło. Kafelki mają służyć jako support, który wcześniej był na oddzielnym hostingu. Oddzielone wyraźnie od części fabularnej i naprawdę przyjemne w użyciu. Nie wiem czy wizualnie wam odpowiadają, ale starałem się z graficzkami jak mogłem ;f.
Jeżeli ktoś się nie interesuje skryptami, to może od razu ten akapit ominąć . Tutaj chciałbym pogratulować Katsuro za jego naprawdę niesamowite zdolności do skryptów. Nawet sobie nie zdajecie sprawy, ile to trzeba kodować, żeby było to co było. Mieć w ogóle pomysł jak to zrobić... naprawdę podziwiam naszego administratora, bo jego umiejętności stoją na wybitnym poziomie - żadna wazelina, sama prawda.

Z sentymentu zostawiłem sobie screeny, aby jakoś uwiecznić kilka momentów z placu budowy.

Obrazek #1
To jest pierwsza, najpierwotniejsza wersja w PS, którą stworzyłem i wysłałem naszemu administratorowi. Właśnie wtedy pomyślałem o fiolecie (tak, tym którym się nie podoba, mogą tę chwilę uznać za przeklętą ).

Obrazek #2
Minęło dość sporo czasu, za nim powstało to coś. To jest właśnie pierwszy zarys już tego co tu widzicie. Szybki szkic w PS i podesłanie Katsowi, który zareagował dość nietęgo kiedy zobaczył fiolet. Zupełnie jak Wy. Dostałem wtedy dokładnie taką odpowiedź: "Noo... powiem Ci, że ciekawie to wygląda, ale jest jedna rzecz, kolor jest świetny, jednak chyba do NCW średnio pasuje".
Sami więc widzicie...

Obrazek #3
A tu macie jak początkowo sobie wyobrażałem kafelki. One miały być od początku i to one były inspiracją do całego stylu Nie możecie więc ich hejtować .

Obrazek #4
Taak, przyjmowana była opcja niebieskiego odcienia, ale nasz wódz ją odrzucił, więc proszę go bić a nie mnie ;/

I to chyba na tyle tych skriniaczy. Jak widzicie, Naruto miał być wcześniej cały fioletowy, ale uznano, że będzie już całkiem za fioletowo i terefefefe.

Podsumowując - jest to solidny kawał wspólnej roboty, rozumiem, że może się nie podobać, ale proszę o jedno: konstruktywna krytyka. Tyle.

Ostatnio edytowany przez Ryo (2013-02-23 01:12:52)

Offline

 

#6 2013-02-23 10:21:07

Akio

Klan Namikaze http://i.imgur.com/WuFGFc5.png

59691030
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 804
Klan/Organizacja: Namikaze
KG/Umiejętność: kiroji senko
Ranga: Lider klanu
Płeć: Rudy
Wiek: 34

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Ok, pisze na szybko bo  mam mało czasu, ale osobiście średnio mi się podobają zmiany. Dlaczego? Forum fabularne wydaję się dziwnie skromne  i nie pasujące do reszty. Na początku myślałem, że zmiana będzie dotyczyć tylko dodania kolejnej "kulki" oznaczającej support. Widać mieliście inny pomysł i nawet fajnie on wygląda ale wydaję mi się że trochę za dużo tego. Na początek góra forum header czy jak to się zwie bardzo fajny , fajne animacje jednak nie pasuje mi to umieszczenie statystyk ogólnie przyjęty zwyczaj umieszcza je na dole ekranu, rozumiem oryginalność ale chyba nie w tym przypadku, co innego jakby ta statystyki nie były domyślnym polem wtedy by tak nie przeszkadzały(tak jak w ostatnim stylu). Dalej przejdźmy do działu informację, wydaję mi się że za dużo tego w takich miejscach w takiej formie zazwyczaj umieszcza się najważniejsze rzeczy na forum więc 3 podfora byłyby jak dla mnie o wiele lepszym rozwiązaniem. Na screenach Sentiego wygląda to lepiej z mniejszą ilość. Forum fabularne fajna czcionka nazw krain ale wygląda dziwnie ubogo w porównaniu do tego co powyżej i poniżej myślę że dodanie napisów z nazwą kraju w stylu tych co są w informacjach czy "Baza opisów" może nieco zmniejszyć ten efekt. Skoro już przy bazie opisów jesteśmy i hydparku to również zajmują strasznie dużo miejsca o ile przy "starcie" to nie przeszkadza to po zalogowaniu i pojawieniu  się CB nie podoba mi się. O ile chcecie to zostawić w obecnej formie to konieczne jest dodanie możliwości hidowania. Skupiłem się na krytyce bo mało czasu nie oznacza to jednak że nie dostrzegam też pozytywnych stron.
ps. fiotetowe logo ncw wygląda brzydko
ps..2 rózowe chciałem powiedzieć:P


http://i.imgur.com/hQencLH.png

Offline

 

#7 2013-02-23 14:31:37

 Akane

Wyrzutek

6251996
Zarejestrowany: 2013-01-20
Posty: 167
Klan/Organizacja: Wyrzutki
Płeć: Kobieta
Wiek: 18

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

skoro zostałam już tutaj wysłana, to piszę. ; 3
Podoba mi się i to bardzo, zwłaszcza to, że wszystko będzie w jednym miejscu. Jest bardziej przejrzyście i no przytulnie. Ogółem kolor no cudeńko. (nie żebym miała jakieś upodobania w nim..) Ogółem jest lepiej niż wcześniej. Mi się bardzo podoba, zero zastrzeżeń i czekam na uzupełnione. ^^

Offline

 

#8 2013-02-23 14:37:14

Masashi

Zaginiony

46847263
Zarejestrowany: 2013-02-08
Posty: 139
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan [3]
Ranga: Członek klanu

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Może też dodam coś od siebie, a żeby nie było, że niczym się nie interesuje

IMO ładnie teraz wszystko wygląda, podoba mi się przejście na inny kolor, z początku miałem mieszane uczucia jak to zobaczyłem, ale spodobało mi się.
Zaszły pewne zmiany, do których będzie trzeba się przyzwyczaić, no ale nie mam żadnych zastrzeżeń, wsio zrobione fajnie i przejrzyście.

No, to by było na tyle, bo nie lubię się rozpisywać

Offline

 

#9 2013-02-23 15:17:56

 Ichitsu

Uchiha http://i.imgur.com/ehYjjLR.png

Skąd: Zewsząd
Zarejestrowany: 2011-08-21
Posty: 929
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Płeć: Mężczyzna
Multikonta: Koruzonu
WWW

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Dobra, leżę i kwiczę.
Fioletowe NCW może i nie razi w oczy, ale czuję się tak, jakbym grał w LoLa, albo wpadł całym sobą do mojego zeszytu od chemii. Nie wygląda to źle, ale jednak znacznie lepiej by raczej wyglądała ta propozycja błękitu (mhroczniej by było) - gdybym miał kontakt z Katsem bliższy niż AQQ, to by dostał za to ode mnie po łbie xDDD
A jeśli chodzi o resztę forum, przeniesienie Supportu na główną stronę po raz kolejny pokazuje, że nie trzeba pipcyć się z dwoma kontami
Wracając do koloru layoutu - jeśli byłaby taka możliwość, to na pewno złym pomysłem nie byłaby zmiana adekwatna do forumowych wydarzeń (to tylko luźna propozycja propozycja, graficy nie spinać się ).

PS. Poprawcie tego faila z opisu Insygni na stronie głównej - jak można przekazywać coś z dziada na PRAdziada?

Ostatnio edytowany przez Ichitsu (2013-02-23 15:19:59)

Offline

 

#10 2013-02-23 15:43:06

 Shinsaku

Wyrzutek http://i.imgur.com/pXCGfcW.png

7348301
Zarejestrowany: 2012-08-30
Posty: 1269
Klan/Organizacja: Wyrzutek
KG/Umiejętność: Kibaku Nendo / Jinchūriki
Ranga: Lider Wyrzutków
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
Multikonta: Adatte

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Jeeee i wreszcie ja tu przywędrowałem. Zgodnie z prawami, jakimi rządzi się choćby pisanie rozprawek, ogólną moją opinię zamieszczę dopiero na sam koniec, by zaskoczyć ewentualnego czytelnika (tak tak, Senti i Kats i tak wiedzą, czego się spodziewać, no ale już ch.).
   No więc, pierwsze wrażenie bardzo ciekawe. Oczywiście najpierw rzuciło mi się w oczy... WSZYSTKO, tj. kolor panujący w naszej kochanej grze, który o dziwo nie jest już w odcieniu błękitu czy niebieskiego. Choć z początku fiolet spodobał mi się, to czytając komentarze w tym temacie, nawet nie dotarłem do połowy, gdyż zaczęły mnie boleć oczy. Literki się zaczęły nieco zlewać, jednak po kilku chwilach odpoczynku i powrocie do nieukończonego wcześniej zajęcia, wszystko poszło już zdecydowanie sprawniej. Zatem sprawę koloru uważam za kwestię przyzwyczajenia.
   Po drugie - kafelki. Nie można przy zdrowych zmysłach powiedzieć, że wyglądają one źle czy tandetnie, bo najzwyczajniej w świecie tak nie jest. Wyglądają bardzo przyzwoicie, widać w nich kreatywne podejście do zadania naszych layout'owych twórców. Jednak i Akio zwrócił uwagę na coś istotnego, czego wcześniej jednak nie zauważyłem. Rzeczywiście - wyglądają one na nieco zbyt wykoksane w porównaniu z częścią, w której odbywa się główna rozgrywka, gubi się gdzieś.
   Jednak wszyscy zdajemy sobie dobrze sprawę również z tego, iż forumowa glazura to nie tylko sprawa upiększenia, ale przede wszystkim funkcjonalność. Pozwalają nam one na zapomnienie o wszelkich zabawach w podwójne konta, zmianę avatarów na bądź co bądź dwóch osobnych forach, przełączaniem forów w celu odnalezienia techniki. Bez cienia wątpliwości skróci to nasze cierpienia (ach ta dramaturgia!), związane z wędrówkami międzyforumowymi.
   Znika również konieczność zakładania konta o tym samym nicku w dwóch miejscach. Pamiętam ciągle, jakie problemy miałem z dobraniem takiego imienia dla swojej postaci, które byłoby wolne zarówno na Supprocie, jak i na forum głównym. Poza tym, nieco przerażało mnie to wtedy, z perspektywy nowego gracza, miałem wrażenie totalnego zagubienia. Miejmy nadzieję, iż to rozwiązanie pozwoli uniknąć nowym graczom znalezienia się w takiej sytuacji.
   Kolejny raz nawiążę do argumentu Akio, dotyczącego statystyk. Nie będę się tu rozwodził zbyt długo, po prostu przyznam mu rację. Rzeczywiście lepszym rozwiązaniem byłoby może ukrycie statystyk i pojawianie się ich tylko po uprzednim kliknięciu albo faktycznie przeniesienie ich na dół strony.
   Oooo! I coś, co mi się nie podoba, NIE NIE NIE. Długo nie zdawałem sobie z tego sprawy, aż do przeczytania komentarza Ryo, w którym emoty pojawiły się po raz kolejny. Co się z nimi stało? ;< Wyglądają na upośledzone (nie ubliżam przy tym chorym osobom - dop. aut.)
   No i nieszczęsna reklama w środku strony, jednak zdaję sobie sprawę z tego, iż jest ona konieczna. Po prostu - luźne spostrzeżenie ^^
   Tak więc, przechodząc już do konkluzji... Ogólnie zmiany na plus, jak najbardziej widać zaangażowanie w sprawę zarówno ze strony Katsa, jak i Sentiego. Należą im się gromkie brawa (a niech mnie! macie mieć!). Miejmy nadzieję, że wszelkie zastosowane podczas remontu działania przyniosą forum same korzyści w postaci większego zainteresowania ze strony nowych, potencjalnych graczy, które wynagrodzą trudy prac tych dwóch "panów", wspomnianych chwilę temu.
   Tyle ode mnie, dzięki wielkie! A teraz wszyscy do pracy przy evencie i poza nim!

Offline

 

#11 2013-02-23 20:52:54

Tamotsu

http://i.imgur.com/HTjQGqH.png

Zarejestrowany: 2012-11-28
Posty: 588
Klan/Organizacja: Senju
KG/Umiejętność: Mokuton
Ranga: Lider
Wiek: 30

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Ja na ten temat mówiłem już wczoraj na TS'sie ale żeby Gamatt mi nie wypominał, że nie dotrzymałem słowa to oto piszę posta.
Pierwszym - ale za to małym - problemem dla mnie jest kolorystyka. Przyzwyczaiłem się do tamtej i trochę szkoda, że zmieniła się na fiolet... (z czego wredni Kiyoshi cieszą się pewnie jak dzieci :c). Sam style forum wydaje mi się o wiele bardziej czytelny i milszy dla oka. Lekkim potknięciem, którego chyba nie dało się ominąć są błędy czcionki przy znakach polskich. Nie jestem pewny czy dało się to jakoś naprawic , bo nigdy w życiu nie zajmowałem się czcionkami, więc po prostu uważam, że są to małe błędy, którymi nie należy się przejmować. Co do przeniesienia support'u na forum główne - jak najbardziej za. Po prostu będzie to łatwiejsze, milsze i w pewnym sensie szybsze. Napisałem chyba wszystko co chodziło mi po głowie na temat tych zmian, a teraz przepraszam idę przyzwyczajac się do fioletu...

Offline

 

#12 2013-02-23 21:37:41

 Yosuke

Zaginiony

10879839
Skąd: Kwidzyn
Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 165
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Członek Klanu

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Żeby nie było, to zacznę od tego, że wypowiedzi przeczytałem pobieżnie :d
Co zaś do zmian, zacytuję siebie samego - "[Uchiha] -Yosuke - Dzisiaj 21:06:15 - [ 156 ChatBox Postów ]
swoją drogą nowy layout jest zaje-kurde-bisty :d". Co tu dużo mówić? Kolor mógłby być czerwony, wszak wszyscy wiemy, że potęga Kiyoshich jest tylko przejściowa, a docelowymi hegemonami będą Uchiha, ale niech mają swoje pięć minutek, niech mają.
Samo przejście na jedno forum i odejście od idei supportu jako osobnego bytu jest moim zdaniem kluczem do naszego sukcesu. Jako nowy członek mogę poświadczyć, że ciężko się w tym wszystkim połapać na samym początku, a nie wszyscy są na tyle cierpliwi, żeby szukać gdzie co jest. Z drugiej zaś strony sposób, w jaki support został umiejscowiony na forum oddziela go od części fabularnej na tyle, że wiadomo co jest co - a zakładam że taka była idea przy tworzeniu go na osobnym forum.
I ważna rzecz - stary layout rozłaził się na moim monitorze (1920x1080), grafika w tle się "klonowała" co mnie osobiście, jako detalistę i osobę czepialską, drażniło na tyle mocno, że chciałem przenieść się na laptopa, albo tableta.


Ekwipunek:
- Miecz-tasak [na plecach]
- Torba x2 [prawy i lewy pośladek]
- Pochwa na katanę x2 [przy pasie po obu stronach | puste x2]
Aktualny wygląd: KLIK! [UPDATE!]
Aktualny ubiór: KLIK! [UPDATE!]
https://imagizer.imageshack.us/v2/410x190q90/34/zml8.jpg
Mowa | Myśli | Szept
Seiyuu

Offline

 

#13 2013-02-23 23:50:22

Taii

Zaginiony

25590177
Zarejestrowany: 2011-07-27
Posty: 423
Klan/Organizacja: Namikaze
Ranga: Elita
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 19
Multikonta: brak

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Gratuluje grafika poprostu rewelacyjna. Napewno forum jest bardziej przejrzyste co daje duzy +. Sądze że ta grafika przyciągnie wielu graczy.

Offline

 

#14 2013-02-24 14:22:30

Chi

Zaginiony

46330455
Zarejestrowany: 2013-02-15
Posty: 18
Klan/Organizacja: Kakukoro
KG/Umiejętność: Sosa [poziom 0]
Ranga: Członek Klanu

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Zacznę od pozytywów. Bardzo podoba mi się ujednolicenie i pozbycie się supportu. Forum jest przejrzyste i dużo łatwiej teraz się odnaleźć. Także brak podwójnej rejestracji na pewno wyjdzie wszystkim na dobre. Generalnie od strony bardziej mechanicznej - cud, miód i orzeszki. Chylę czoła i gratuluję. Bardzo dobry pomysł.

Aczkolwiek, no właśnie. Zawsze znajdzie się jakieś "ale". W tym wypadku to sama szata graficzna. Powiem szczerze, że gdy tylko zobaczyłam zmiany łezka zakręciła mi się w ślepych oczkach. Brakuje mi teraz tego idealnie dobranego obrazka w tle i ładnego logo, które razem tworzyły bardzo przyjemny klimat. Także obecna wielka reklama wyświetlająca się na samym środku jest lekko mówiąc drażniąca. Oczywiście wszystko jest kwestią przyzwyczajenia a i nowa szata graficzna jest bardzo ładna, więc trochę głupio narzekać. Choć muszę powiedzieć, że będę trochę tęsknić za starym wyglądem forum. Miał w sobie "to coś".

Zbierając do kupy nie mam zdania, gdyż plusy i minusy się nawzajem redukują. Jednak zmiany idą w dobrym kierunku a przecież nie jest to ostatnia modyfikacja. Przyznam się, że po cichu liczę na inwencję twórczą grafika i małe dopieszczenie tego co już mamy. Także jestem pełna podziwu dla pracy włożonej w nowy layout. A co do samego fioletu. Niebieski bardziej pasował mi do oczków. ;_;

Amen.

EDIT:
@Katsuro:  Wiem, ale chamy przesadzają. ;_;

Ostatnio edytowany przez Chi (2013-02-24 16:41:39)


http://s7.postimage.org/l961807cb/GCHIx.png

Offline

 

#15 2013-02-24 15:16:49

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Re: News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Chciałbym tylko powiedzieć, że nie mamy wpływu na wyświetlające się reklamy, to wszystko ze strony hostingu.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 
  • Index
  •  » Newsy
  •  » News #8 - "Zmiany w działaniu forum oraz testy nowego wyglądu"

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zakonsokola.pun.pl www.warzywko.pun.pl www.architekturautp.pun.pl www.alians666.pun.pl www.sa.pun.pl