Ogłoszenie


#1 2013-03-03 13:18:45

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Wszystko o GenJutsu

WSZYSTKO O GENJUTSU
KRÓTKO O GENJUTSU

     Po przeczytaniu poradnika o statystykach wszyscy znamy zależność woli od umysłu, tym samym możemy stwierdzić kiedy jesteśmy w stanie przewidzieć GenJutsu, a kiedy w ogóle na nas nie działa lub kiedy nie mamy nawet świadomości o działaniu iluzji. Oczywiście czytając post przeciwnika, niezależnie od tego czy byłby w jakikolwiek sposób ukryty, łatwo poznajemy kiedy używa swoich zdolności do zaburzenia naszych zmysłów. Ta wiedza nie może jednak przełożyć się na wiedzę postaci, to byłby zwyczajny przejaw wszechwiedzy, a to na naszym forum nie jest możliwe. Musimy zachować realizm gry i tak opisać zachowania postaci, jak gdyby nie miała pojęcia co się dzieje.


UŻYCIE GENJUTSU

     GenJutsu polega na zaatakowaniu mózgu oponenta poprzez kontrolowanie przepływu chakry w tym niezwykle istotnym miejscu. W przeciwieństwie do technik Nin i Tai nie zadaje obrażeń fizycznych, chociaż może wywołać faktyczne wrażenie doznania bólu. Za pomocą iluzji użytkownik może zmienić poszczególne przedmioty, część krajobrazu, twarze, a nawet również wywołać ból psychiczny oraz wspomniany fizyczny, który znacząco utrudnia walkę. Inna grupa jutsu może wykreować cały wyimaginowany świat, który rządzi się swoimi prawami. Wtedy, zależnie od intencji twórcy, wszystko może poruszać się do góry nogami, nasza postać może dosłownie lewitować w przeogromnej przestrzeni lub otrzymywać odpowiednie bodźce, które następnie posłużą do dalszej walki.
     Użytkownicy tej niezwykłej sztuki "chwytają" przeciwników w swoje szpony na różne sposoby. Głównie patrząc na cel i wykonując odpowiednie pieczęci otrzymują dostęp do ich świadomości. Klan Uchiha wymaga przynajmniej sekundowego kontaktu wzrokowego, jeśli taki nastąpi nie ma teoretycznie żadnych szans na obronę. Istnieje również grupa GenJutsu, o których mówi się "perfekcyjne", ponieważ docierają do oponenta poprzez dźwięk, a przed nim nie można uchronić się nawet zasłaniając uszy, bowiem większość ludzkiego ciała stanowi woda, która jest doskonałym przewodnikiem fal dźwiękowych. Sposoby łapania ofiar oraz wywoływanie iluzji są tak różne jak różni są ninja, którzy opanowali iluzoryczne jutsu.


SPOSOBY OBRONY

     W miarę rozwoju technik ofensywnych zaczęto pracować nad sposobami umożliwiającymi skuteczną obronę. Pomijając doświadczenie postaci oraz jej wolę (statystyka), istnieje kilka innych możliwości na przeciwstawienie się groźnym GenJutsu. Jednak większość z nich dzieli się na dwie podgrupy: obrona zapobiegawcza (kiedy mamy świadomość, że iluzja może nas dopaść) oraz przeciwdziałająca (w przypadku gdy już zostaliśmy złapani).
     Podstawowym jutsu obronnym jest Kai ("解" - uwolnienie). Polega na chwilowym zatrzymaniu przepływu chakry w organizmie, a to powoduje utratę kontroli przez przeciwnika. Taki trening, pomimo niskiej rangi jutsu, wymaga sporego zaangażowania i ponadprzeciętnej kontroli chakry. Daje efekty jedynie w przypadku najbardziej podstawowych iluzji, jednak jest niezbędne do późniejszych działań defensywnych. Więcej informacji w opisie techniki.
     Kolejna metoda wydaje się być nieco radykalna, lecz pozwala na oswobodzenie się z dużo potężniejszych GenJutsu. Polega na zadaniu sobie prawdziwego bólu, który pobudzi do właściwego działania wszystkie zmysły i przerwie działanie techniki. Ten sposób sprawdzi się tylko i wyłącznie w przypadku poważnych bodźców, takich jak złamanie, głęboka rana cięta lub kłuta. W przypadku jutsu, które tworzą osobny świat pojawia się przeszkoda, której przeciętny wojownik nie może pokonać, chodzi o to, że obrażenie musi zostać zadane poza wykreowanym światem, inne będzie nieskuteczne, ponieważ traktowane będą jako iluzja.
     Ostatni sposób wiąże się bezpośrednio z użyciem techniki uwolnienia. Wymaga zarówno dużych umiejętności jak i odrobiny szczęścia, ponadto uwięziony musi być świadom działania iluzji. Przydaje się na wypadek oswobodzenia z technik wyższej rangi. Polega na jednoczesnym zastosowaniu Kai przez złapanego oraz jego towarzysza. Tworzy to znacznie większy impuls, który "resetuje" przepływ chakry u nieszczęśnika poddanego działaniu GenJutsu.

Uwaga!
     Powyższe sposoby jedynie opisują przebieg uwolnienia. Dopasowanie jednego z nich zależy od użytkownika. Ta wiedza jest dostępna dla każdego ninja, który opuścił akademię. Na jakie jutsu działa dany sposób? Taką informację można uzyskać poprzez doświadczenia życiowe lub eksperymenty w trakcie walki. Oczywiście będą one dostępne dla użytkowników tych technik wraz z rozpoczęciem nauki.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wwe-attitude.pun.pl www.2f2lo.pun.pl www.hogwartwars.pun.pl www.gierki.pun.pl www.corleone-samp.pun.pl