Ogłoszenie


  • Index
  •  » Recepcja
  •  » [Pytanie/miniKonkurs] Sprawy, które wymagają zmiany

#1 2016-01-20 13:45:05

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

[Pytanie/miniKonkurs] Sprawy, które wymagają zmiany

     Przejdę od razu do rzeczy. Planuję w ferie wprowadzić bardzo dużą aktualizację na NCW, być może największą w historii (taki jest plan). Oczywiście mógłbym tę informację zachować dla siebie i robić to co uważam za słuszne, ale... chyba nigdy tak nie robię i tym razem też się t nie wydarzy. Tutaj pojawia się BARDZO WAŻNE zadanie dla Was.
     Usiądźcie przez chwilę w skupieniu i zastanówcie się co koniecznie trzeba zmienić lub poprawić na forum. Bardzo ważne jest, żeby przyłożył się do tego każdy gracz, któremu zależy na poprawie jakości gry. Mam tutaj na myśli dosłownie wszystko, od aktualizacji zdolności, poprzez zmiany w mechanice, a na nowych elementach kończąc.
     Ten temat posłuży mi jako lista, także jeśli wspominaliście mi o czymś na PW - przypomnijcie tutaj, to samo tyczy się recepcji, którą tak czy siak będę przeglądał, jednak bardzo mi to pomoże. Pamiętajcie, chodzi i każdy, nawet najmniejszy szczegół!
     Tego typu temat powstaje prawie zawsze przy większej aktualizacji. Niestety nigdy nie cieszy się wielką popularnością. Doświadczenie podpowiada, że wolicie potem narzekać po fakcie, niestety. Dlatego też, w ramach podniesienia rangi tej sprawy, postanowiłem zachęcić Was do wysilenia się. Dlatego też za najlepsze posty będę rozdawał nagrody. Nie ma żadnego ograniczenia, każdy może coś dostać. Wyniki pojawią się wraz z wprowadzeniem Wielkiej Zimowej Aktualizacji!


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#2 2016-01-20 14:22:48

 Koharō

Wyrzutek http://i.imgur.com/MLOoQeQ.png

4934989
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2015-12-23
Posty: 632
Klan/Organizacja: Hyuuga
KG/Umiejętność: Kisame (lvl2)
Ranga: Członek klanu
Płeć: mężczyzna
Wiek: 25

Re: [Pytanie/miniKonkurs] Sprawy, które wymagają zmiany

1. Uregulowanie i zbalansowanie technik.
2. Zmiana portalu z obrazkami na cokolwiek poza imageshack.
3. Odciążenie serwera (?).

Poza tym wszystko mi pasuje, albo jeszcze za krótko tu jestem i nie wiem, że mi nie pasuje


ps. z pkt2 mogę pomóc w razie czego, wiem, ze to żmudna robota.

Ostatnio edytowany przez Koharō (2016-01-20 14:27:55)


http://s16.postimg.org/z6h9hurx1/tumblr_ojwqysls8g1visbsjo1_1280.png


Karta Postaci || Voice                 
       Theme    ||    Battle Theme

Offline

 

#3 2016-01-20 14:47:14

 Yocharu

Klan Uchiha http://i.imgur.com/p2qZr4s.pnghttp://i.imgur.com/bRrcMpK.png

50499111
Skąd: Hidari
Zarejestrowany: 2014-04-03
Posty: 996
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Lider/ Weteran
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 26

Re: [Pytanie/miniKonkurs] Sprawy, które wymagają zmiany


       1.Nawiązując do posta Koharo to zgadzam się z nim w kwestii hosta zdjęć gdyż imageshack lubi przedawniać obrazki i można by powoli przerzucać się na imgur, chodź wymagać to będzie sporo roboty. Będę mógł w tym pomóc i zająć się ewentualnym przygotowaniem obrazków pod jutsu gdzie wygasły.
       2. Odliczanie czasu na NCW. Co do tego był ostatnio pomysł aby przykładowo wykonanie 20 sesji na forum oznaczało minięcie fabularnego roku by nie dochodziło to zdarzeń typu Eventu, który trwał pól roku, dla niektórych trochę dłużej gdzie wszystko odbywało się teoretycznie kilka dni a postacią przybyło po 2/3 lata.
       3. Byłbym nieco skory do podniesienia statystyk niektórych technik z racji iż gracze urośli w siłę i czasem potężne techniki wyglądają dosyć banalnie gdzie za przykład mam chociażby Susanoo, które ponoć powinno być jedną z najpotężniejszych technik obronnych a na pierwszym poziomie ma 250 wytrzymałości a na drugim bodajże 300 gdzie w technikach raitonu technika rangi C posiada tej obrony 450.
       4. Według mnie jest również mały błąd odnośnie żywiołów. Wszystkie techniki żywiołów mają wpisaną jakąś wartość obrony, ataku itp itd. By używać powiedzmy raitona, trzeba mieć ten żywioł przez co mnoży się go przez 50% i to samo tyczy się przypadku drugiego żywiołu przykładowo katona który też mnoży się jego siłę ninjutsu przez 50%. Wartości opisane w technikach wyglądają tak jakby ukazywały jaki przeciętny ninja bez danego żywiołu, mógłby osiągnąć rezultat ale przecież bez danego żywiołu tej techniki nie da się w ogóle nauczyć. Więc albo należy nieco znerfić system bonusu żywiołowego albo zezwolić każdemu na naukę technik innego żywiołu niż posiadane ale np. obniżając statystyki jutsu o chociażby 10/20%. Wtedy te podstawowe wartości opisane w jutsu miały by jakiś sens bytu by z nich obliczać bonus lub minus bo równie dobrze w obecnej chwili można napisać w opisach technik wartość już bonusową dla posiadacza żywiołu.


Jeżeli coś jeszcze wpadnie mi do głowy i coś wynajdę to dam znać. Jbc mogę wspomóc w wolnej chwili.

Offline

 

#4 2016-01-20 15:03:35

 Koharō

Wyrzutek http://i.imgur.com/MLOoQeQ.png

4934989
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2015-12-23
Posty: 632
Klan/Organizacja: Hyuuga
KG/Umiejętność: Kisame (lvl2)
Ranga: Członek klanu
Płeć: mężczyzna
Wiek: 25

Re: [Pytanie/miniKonkurs] Sprawy, które wymagają zmiany

Yocharu napisał:


       1.Nawiązując do posta Koharo to zgadzam się z nim w kwestii hosta zdjęć gdyż imageshack lubi przedawniać obrazki i można by powoli przerzucać się na imgur, chodź wymagać to będzie sporo roboty. Będę mógł w tym pomóc i zająć się ewentualnym przygotowaniem obrazków pod jutsu gdzie wygasły.

Z tego co wiem, to mają nową, syjonistyczną politykę i jak im nie zapłacisz, nie możesz wstawiać obrazków poza imageshack. :O


Odnośnie tych żywiołów przypomniało mi się jeszcze coś.
Naprawić Suiton!
Jak to jest, że Suiton przegrywa z dwoma żywiołami, remisuje z dwoma, a wygrywa z jednym? Smutek, gorycz i zdrada.


http://s16.postimg.org/z6h9hurx1/tumblr_ojwqysls8g1visbsjo1_1280.png


Karta Postaci || Voice                 
       Theme    ||    Battle Theme

Offline

 

#5 2016-01-20 15:13:08

Yozora

Klan Uchiha

15871022
Zarejestrowany: 2016-01-10
Posty: 121
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Gunsō
Płeć: Dziewczyna
Wiek: 18

Re: [Pytanie/miniKonkurs] Sprawy, które wymagają zmiany

A dałoby radę jakoś pogrupować techniki? Tak, żeby nie trzeba było przewalać 5 stron kiedy poszukujesz Jutsu elementu ognia np? Jakieś dodatkowe subforum w Ninjutsu, do których powrzucałoby się techniki elementarne? Znaczy dla każdego elementu jedno subforum?

Ja pytam tak orientacyjnie, bo nie znam się za bardzo. Ale byłoby to bardzo pomocne w szukaniu. No i byłoby przejrzyściej.

//// Wystarczyło przejrzeć co znajduje się w menu ^^ Spis jutsu cz1 oraz Spis jutsu cz2
Katsuro

Ostatnio edytowany przez Katsuro (2016-01-20 15:19:56)

Offline

 

#6 2016-01-20 15:17:37

 Koharō

Wyrzutek http://i.imgur.com/MLOoQeQ.png

4934989
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2015-12-23
Posty: 632
Klan/Organizacja: Hyuuga
KG/Umiejętność: Kisame (lvl2)
Ranga: Członek klanu
Płeć: mężczyzna
Wiek: 25

Re: [Pytanie/miniKonkurs] Sprawy, które wymagają zmiany

Yozora napisał:

A dałoby radę jakoś pogrupować techniki? Tak, żeby nie trzeba było przewalać 5 stron kiedy poszukujesz Jutsu elementu ognia np? Jakieś dodatkowe subforum w Ninjutsu, do których powrzucałoby się techniki elementarne? Znaczy dla każdego elementu jedno subforum?

Ja pytam tak orientacyjnie, bo nie znam się za bardzo. Ale byłoby to bardzo pomocne w szukaniu. No i byłoby przejrzyściej.

Polecam panel górny forum
Wiem, ja też go nie zauważyłem na początku :P

O.
4. Wyeksponować panel górny!!


http://s16.postimg.org/z6h9hurx1/tumblr_ojwqysls8g1visbsjo1_1280.png


Karta Postaci || Voice                 
       Theme    ||    Battle Theme

Offline

 

#7 2016-01-20 15:18:42

 Yocharu

Klan Uchiha http://i.imgur.com/p2qZr4s.pnghttp://i.imgur.com/bRrcMpK.png

50499111
Skąd: Hidari
Zarejestrowany: 2014-04-03
Posty: 996
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Lider/ Weteran
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 26

Re: [Pytanie/miniKonkurs] Sprawy, które wymagają zmiany

Yozoru u góry masz panel i jest tam "Przydatne linki" potem chodzisz raz jezcze w "przydatne linki" i masz spisy jutsu podzielone na żywioły i KG. Ale fakt faktem przydałoby sie zaaktualizować te listę.

Offline

 

#8 2016-01-20 17:22:06

Ayamaru

Klan Kiyoshi

46933457
Zarejestrowany: 2013-03-29
Posty: 635
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shōton
Ranga: Elita
Wiek: 30

Re: [Pytanie/miniKonkurs] Sprawy, które wymagają zmiany

    Podpinam się pod wątek z bonusami do drugiego i trzeciego żywiołu. Moim zdaniem tego bonusu powinno w ogóle nie być, wystarczy na pierwszy opanowany żywioł. Jeśli ktoś idzie w ninjutsu, to prędzej czy później i tak dojdzie do takiego poziomu, że spokojnie będzie strzelać eSkami z każdego znanego mu żywiołu.

    Drugą sprawą, na którą chciałbym zwrócić uwagę są summony. Wiem, że w zeszłym roku była jakaś aktualizacja, ale imho statystyki niektórych są wprost śmieszne. Biorąc pod uwagę Małpę, która jest jedynym możliwym do przywołania w ramach tego paktu summonem, ma tylko 150 siły, którą gracz ma średnio po 2 miesiącach grania. Rozumiem, że summony mają być tylko pomocą, ale teraz jest taka meta, że wszyscy pakują w statystyki, więc i one powinny być summonom nieco podniesione.
    Z mojej strony mam dwie propozycje w tym zakresie: może summon powinien jakoś levelować razem z graczem, jeżeli by odbywali wspólne sesje? Ewentualnie dać możliwość trenowania swojego summona ninja, które specjalizują się w SummonJutsu. Może więcej osób skłoniłoby się ku tej specjalizacji, bo chyba na ten moment nie ma takiego gracza na forum.
    Jak już jesteśmy przy Summonach, to jest jeszcze sprawa techniki odwrotnego przywołania. W opisie tego jutsu dla summona jest zawarta inforamcja, że przynajmniej jeden z summonów dysponuje takim jutsu. Tymczasem czytając opisy różnych paktów, w niektórych nie ma informacji, czy którekolwiek ze stworzeń takie jutsu posiada. Przydałoby się zatem dodać przynajmniej jednemu osobnikowi paktu takie jutsu.

    Trzecią sprawą jest aktualizacja technik, które nie mają przeliczników, ale rozumiem, że to raczej nie sprawa do admina, lecz do graczy, którzy mogą dać propozycje w odpowiednim dziale na forum. Sam planuję opracować kilka aktualek, ale to dopiero po sesji.

    Czwartą rzeczą, na którą chciałem zwrócić uwagę, jest tworzenie własnych jutsu / umiejętności. Jest tam taki zapis, że, aby opracować jutsu / umiejętność związaną z KG / umką specjalną, trzeba osiągnąć jej maksymalny poziom. Nie wiem, jak wygląda to u innych, ale biorąc pod uwagę widoczną dla wszystkich umiejętność Raiton no Yori, jest to możliwe dopiero, gdy postać osiągnie 1.100 PW, ponieważ takie są wymagania na ostatni poziom umki.
    Moim zdaniem tworzenie umiejętności związanej z KG powinno być możliwe dużo wcześniej, niekoniecznie mówię tutaj o jakiś wykoksanych technikach rangi S, tylko żeby nawet nowi gracze mogli coś pokombinować i pewnie zaskoczyć nawet doświadczonych graczy.
    Podobnie rzecz ma się w przypadku tworzenia jutsu rangi S, które jest możliwe dopiero po osiągnięciu 1.000 PW. Sądzę, że próg powinien zostać w tym wypadku obniżony, nie jakoś znacznie, ale np. do 800 PW. Obecny próg pogłębia tylko przepaść pomiędzy postaciami "mistrzami" oraz innymi, co bardzo dobrze widać na eventach, kiedy spotykają się wszyscy razem.

    Wyrażałem również swoje zdanie w sprawie obliczania czasu i popieram pomysł Akemiego, który uzależnia upływ czasu od wykonanych sesji.

    Na razie z mojej strony tyle, jak sobie o czymś przypomnę, albo wpadnę na coś nowego, to dopiszę.

    Ok, kolejna rzecz mi się przypomniała. Wypadałoby zaktualizować przedziały liczenia różnic pomiędzy statystykami, bo obecnie chyba nie ma takiego przypadku, gdzie różnica ta zawierałaby się w przedziale 1-20. Chodzi mi o to, żeby trochę rozciągnąć te przedziały.

    Kiedyś myślałem też o biernym przyroście woli. Wszyscy wiemy, jaka jest obecnie najbardziej op ścieżka i jest nią GenJutsu. Jeżeli gracz jest w stanie rzucić GenJutsu rangi A, to (zakładając, że rozwija jednakowo kontrolę chakry, co umysł) ma przynajmniej 175 umysłu. Tym samym stojący na przeciw niego inny gracz potrzebuje mieć wówczas przynajmniej 225 umysłu, żeby mieć jakiekolwiek szanse na przeżycie! Jak dla mnie stosunek ten jest po prostu przegięty i trzeba coś z tym zrobić.
    Nie chodzi mi tutaj, żeby zniechęcić ludzi do dodawania punktów w wolę, lecz by zwiększyć ich szanse oparcia się GenJutsu. Oprócz punktów wydanych na tę statystykę wola powinna być zwiększana również biernie np. w stosunku "ilość PW gracza" / 10. Wtedy osoba posiadająca 300 PW, dostałaby biernie chociażby te 30 punktów więcej do woli, co jest znaczącą różnicą, biorąc pod uwagę to, że i tak musi mieć jej więcej niż osoba specjalizująca się w genjutsu.
    Ewentualnie można by odwrócić te zależności, że umysł musi mieć przewagę nad wolą przeciwnika, choć teraz nie wiem, na jakiej zasadzie miałoby to działać.
    Mówiąc jednak o biernym przyroście umysłu, można pod to podpiąć również wytrzymałość. Chyba wszyscy widzieli, jak Akemi podczas eventu poszczycił się siłą na poziomie 1088. Jest to równoznaczne z nieuchronną śmiercią postaci. Rozumiem, że Akemi jest naszym forumowym koksem, ale wątpię, że on przeżyłby taki cios. Akemi, serdecznie pozdrawiam ;)
    Moim zdaniem jest to coś, nad czym można się chociaż zastanowić.

    Jeszcze gdzie nie gdzie pojawiają się odesłania na support, jak się natknę, to Ci podeślę na gg.

    W spisie przedmiotów dodałbym przy każdym listę sklepów, gdzie dany przedmiot jest dostępny. Wydaje mi się, że kilka z nich jest niedostępna w żadnym z nich, np. zapalniczka, którą moja postać jako entuzjasta papieroska powinna posiadać. Niestety poszukiwania któregoś z przedmiotów kończą się obecnie na przeklikiwaniu wszystkich sklepów i przeglądaniu listy towarów. Wiem, że fabularnie nasze postaci nie mogą wiedzieć, co zastaną w sklepie, ale jednak ułatwiłoby to życie graczom.

    Wiem, że byłoby to bardzo trudne do wprowadzenia, ale proponuję wprowadzenie jakiegoś limitu na techniki. W M&A Kage Bunshiny znało dosłownie kilka osób, a reszta radziła sobie w inny sposób. Teraz wszyscy biegają po świecie, używając tych samych technik. Moim zdaniem warto byłoby zrobić coś na zasadzie, że wewnątrz danego klanu są osoby, które mogą nauczyć klanowiczów określonych jutsu, albo w klanowych bibliotekach znajdują się zwoje z danym typem jutsu. Pozostałe jutsu można byłoby poznać po udaniu się do danego klanu lub po zobaczeniu danego jutsu w praktyca (np. podczas eventu) postać mogłaby próbować je odtworzyć.
    Rozumiem, że na wprowadzenie tego pomysłu w życie jest już dość późno, bo godziłoby to w nowych graczy, ale byłoby to bardziej realistyczne i urozmaiciłoby rozgrywkę.

    Popieram pomysł Shina z podróżami i portami.

    Zaginieni. Wypadałoby uaktualnić listę zaginionych, ponieważ niektóre z aktywnych kont nie były używane od ponad roku.

    Wracając jeszcze do summonów, wydaje mi się to trochę nie fair, że nałożony jest limit odnalezienia tylko jednego dodatkowego summona wewnątrz paktu. Wybierając pakt z jednym stworzeniem, nawet po wybraniu specki summonjutsu docelowo będziemy mogli współpracować tylko z dwoma. Jak to się ma do sytuacji, w której można złożyć propozycję paktu z 3 lub nawet 4 summonami i korzystać z ich pomocy, nie mając nawet odpowiedniej specjalizacji (nie tracimy PU na dodatkową speckę ani na odkrywanie summona)? Moim zdaniem powinna być możliwość odkrycia więcej niż jednego summona (oczywiście w ramach jakichś limitów, przykładowo 5 to max), ale na przykład zwiększyć koszt PU odkrycia każdego kolejnego.

Ostatnio edytowany przez Ayamaru (2016-02-06 11:43:59)

Offline

 

#9 2016-01-20 17:40:50

 Kami

Nikushimi http://i.imgur.com/FXUvzUA.png

35457109
Skąd: Warszawa - Otwock
Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 875
Klan/Organizacja: Nikushimi
Ranga: Przywódca Nikushimi
Płeć: Kobieta
WWW

Re: [Pytanie/miniKonkurs] Sprawy, które wymagają zmiany

1. Rozpocznij od kopnięcia Masaru. Nie wiem, czy nie ma czasu, czy może ma jakieś problemy, ale jego brak się odczuwa. Jeżeli to tylko zwykłe lenistwo, to weź go pogoń.
2. Kiedyś znalazłem literówkę, ale nigdy mi się nie chciało o niej napisać. To teraz napiszę. Wyczuwanie chakry, poziom drugi, przedostatni wyraz.
3. Szybkość techniki na poziomie D - 18. Nie no, rozumiem, że muszą być jakieś ograniczenia co do siły i szybkości w zależności od rangi, ale niektóre jutsu robią się za śmieszne. Trzeba to jakoś postawić w równowadze, bo na dobrą sprawę nie opłaca się w ogóle trenować technik poniżej rangi S, no i czasem poniżej rangi A.
4. Jeżeli chodzi o czas, o którym wspominali gracze wcześniej, to jak dla mnie powinien zostać taki system, jaki jest.
5. Jeżeli chodzi o umiejętności własne, o których pisał Ayamaru, to uważam, że ta mechanika także powinna zostać zachowana. 1000 PW to liczba dość duża, lecz po niej otrzymuje się tytuł mistrza. Mistrz może tworzyć własne techniki o bardzo silnych właściwościach. Niektóre s-ki mają może w wymaganiach 800PW, ale jak dla mnie 1000 to okrągła i bardzo pasująca liczba. Jak ktoś chce inną technikę, niech zmniejszy jej właściwości i zrobi rangi A. Dopiero po osiągnięciu mistrza niech ją udoskonali i zrobi kolejną.
6. Dawno mówiłem o poprawie spisu, ale wiem, że Katsuro już taki robi, więc nie będę, aż tak o nim wspominał i od razu odpowiem tym wyżej, że będzie nowy, łatwiejszy i bardziej przejrzysty.
7. Nie da się ukryć wszelkich umiejętności, jutsu i tego typu rzeczy, które nadal potrzebują wskaźników. Wiem, ktoś już o tym pisał, ale ja piszę tylko dlatego, żeby powiedzieć, że zaklepuję wszystkie techniki kekkei-genkai, zresztą, która większość już skończyłem i dużo zacząłem. Trwają także prace nad dotonem i technikami genjutsu. Rozpocząłem także umiejętności dodatkowe, reszta pozostaje do rozdania. Po prostu nie chcę żeby potem ktoś wszedł z aktualizacją, gdy ja już jakąś zrobię. Po co mamy się męczyć obydwoje
8. System leczenia. Kiedyś Katsuro podsyłałem pomysł, no i w sumie odrzekł, że to całkiem dobre. Katsuro, ponawiam. Mam ten system zapisany gdzieś na MGW, każda rana, złamanie czy oparzenie mogłoby mieć swój przelicznik co do kosztu wyleczenia.
9. Summony. Tak, to z pewnością kategoria, którą można byłoby poprawić. Nawet, jeżeli nie rozwijałby się ślimak wraz ze wzrostem moim (no bo co w przypadku, gdyby ktoś miał także ślimaki), to mam inne rozwiązanie. Na MGW są gwiezdne duchy, ich statystyki równają się p