Ogłoszenie


#1 2021-07-06 15:40:49

 Yocharu

Klan Uchiha http://i.imgur.com/p2qZr4s.pnghttp://i.imgur.com/bRrcMpK.png

50499111
Skąd: Hidari
Zarejestrowany: 2014-04-03
Posty: 987
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Lider/ Weteran
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 26

Iaido - Droga Samuraja

https://i.imgur.com/2DE8n2k.jpghttps://i.imgur.com/Kv6rNT6.png


Poziom Pierwszy

Iaido to inaczej technika błyskawicznego dobywania broni. Dosłowne tłumaczenie to "Droga Czujnej Reakcji", czyli nie tyle bycie szybkim, co sprawienie, by reakcja na zagrożenie stała się drugą naturą wojownika, a sam oręż - przedłużeniem woli. Osoba, która opanowała tę umiejętność może wejść w tryb Skupienia, w którym fakt, że jej broń spoczywa w pochwie/na plecach/w sakwie, nie ma żadnego znaczenia - dobywana jest natychmiast, jakby od początku była w dłoni użytkownika. Już samo to pozwala zablokować wrogi atak o wiele sprawniej, ale Iaido prawdziwie błyszczy, jeśli kontynuacją będzie użycie którejś z przypisanych do owej umiejętności taijutsu, PONIEWAŻ JUTSU ŚCIEŻKI IAIDO NIE TESTUJĄ REAKCJI - jeśli samuraj jest w trybie Skupienia, jest w stanie wyprowadzać swoje kontry natychmiastowo. Wiąże się to niestety ze znacznym zużyciem chakry, ale efekt końcowy może zwrócić się z nawiązką.
Traktujący swoją broń z namaszczeniem i troską, samurajowie mawiają, że Iaido wojownika jest tak silne, jak oręż, którym włada, a oręż, którym włada, tak silny, jak jego Iaido. Ta sentencja w typowy dla dumnych wojowników Tetsu no Kuni, zawiły sposób, przypomina o ważnym fakcie - na nic nadzwyczajne zdolności blokowania ataku orężem, jeśli ów oręż nie przetrwa ataku.

Wymagania:

    -> OPANOWANIE: Trening u samurajskiego senseia.
    -> CZAS TRENINGU: 3 dni.
    -> PU: 100
    -> INNE: PR > PR

Dodatkowe informacje:

-  Gracz musi przed jakimikolwiek dalszymi czynnościami związanymi z Iaido zaznaczyć w odpisie, że wszedł w tryb Skupienia (może to uczynić rzecz jasna w /hide)

- Wejście w tryb Skupienia kosztuje użytkownika niebagatelne 30.000 chakry na turę, ale pozwala automatycznie zablokować następny wymierzony weń atak fizyczny, nawet jeśli to kombinacja.

- Do egzekucji umiejętności błyskawicznego dobywania broni niezbędna jest, rzecz jasna, broń biała.

- Wspomniana broń biała podlega wciąż pozostałym zasadom NCW, może więc ulec zniszczeniu, jeśli siła ataku dalece przekracza jej SB.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forumtira.pun.pl www.rmp.pun.pl www.motolipno.pun.pl www.czatpsotnik.pun.pl www.klasati94.pun.pl