Ogłoszenie


  • Index
  •  » Newsy
  •  » Ogłoszenie #49 - "Mini event; podsumowanie i wstępne wytłumaczenie."

#1 2013-07-13 01:22:37

 Senti

Zaginiony

37585360
Zarejestrowany: 2011-12-11
Posty: 539

Ogłoszenie #49 - "Mini event; podsumowanie i wstępne wytłumaczenie."

    Witam.
    Przyszła więc pora, aby wziąć i podsumować wszystko, co do tej pory wydarzyło się w Kraju Błyskawic. Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że całość nie poszła po mojej myśli i jestem częściowo na siebie zły. Początkowy zarys całej imprezy cechował je jako EVENT, jednakże czynniki, w których skład wchodziły upragnione wakacje, spowodowały, że uczestnicy (co jest zrozumiałe swoją drogą, nie wypominam tego nikomu) zaczęli się rozjeżdżać. Jako że zdawałem sobie sprawę, jakie mogą być konsekwencję prowadzenia wątku podczas gdy część osób jest nieobecna i jaki z tego bałagan może powstać - postanowiłem wprowadzić kilka ukróceń, pozwalających mi zmieścić się ze wszystkim do 12 lipca, przeradzających w ten sposób całość w MINI EVENT. Choć niektórzy mogliby w tym momencie polemizować, argumentując, że oto sesja trwająca blisko miesiąc musi być eventem, odpowiadam jednoznacznie - dla mnie nie było. Ilość wydarzeń o wiele mocno ubliża wartości tego słowa w moim mniemaniu. Nie mniej, co jest najważniejsze: koniec odbył się w sposób zaplanowany - wojną domową Klanu Nara.
    Chciałbym jeszcze wspomnieć, nim dojdziemy do rozliczeń, że z góry zarzekałem się robienia eventów, które jak uważałem, tak i nadal uważam za pozbawione większego sensu. Od dzisiaj wyrzucam te słowo na stałe ze swojego słownika i wprowadzam wraz z Masaru nieco odmienną politykę prowadzenia fabuły świata. Oczywiście, nie odpowiadam za drugiego Event Mastera.
    Nie przeciągając, czas zaprezentować podsumowanie, na które tak wszyscy w upragnieniu czekają.
   
    -> Igari - tutaj nie ma chyba o czym rozmawiać. Ucieczka na samym początku, zignorowanie rozkazu rady Uchiha = się kłopoty fabularne. O ile w ogóle sama zainteresowana ma zamiar jeszcze grać.
   
    -> Itsuki - postać o najoryginalniejszej osobistości. Chyba jako jedyna nie udawała mądrzejszego niż w rzeczywistości jest. Potrafiła zarówno rozbawić, jak i zirytować. Niestety, od osoby, która jest jednym z weteranów NCW - spodziewałem się więcej. Choć początkowo widziałem w nim zapał, to później jakość postów spadała z każdą turą. Momentami te przekraczały ledwie ich optymalną, regulaminową długość. Wiele razy uczestnicy uskarżali się na jego zwlekanie z odpisem i niemalże zawsze był ostatnim, który go oddawał. Częstotliwość błedów i czyste niedbalstwo sprawia, że mogę dać 170 PU i 80 PW. Spory plus za zagadkę kontratak i pozywny, ostatni post.

    -> Hotaru - no cóż, aż nie wiem co powiedzieć. Posty słabe, żeby nie powiedzieć bardzo słabe. Masa literówek i błędów zarówno gramatycznych, jak i ortograficznych. Wielokrotnie miałem problemy z rozszyfrowaniem przesłania młodej Senju i nie raz zdarzało się, że nie było nawet regulaminowej długości posta fabularnego, co jest karygodne, zważywszy, że była to impreza wyższej rangi. Skusiłbym się o stwierdzenie, jakoby całe uczestnictwo było od tak, na totalne minimum, aby tylko zaliczyć. Może się mylę, ale tak czy owak - przyznaję 145 PU i 70 PW.

    -> Gishi - człowiek zagadka. Przyznam, że początkowo byłem zadziwiony, ponieważ przez pewien okres nasza gwiazda dawała niespodziewanie dobre, staranne posty. Później z czasem wszystko zaczęło się kruszyć i niestety, nie wyszło tak, jak miałem nadzieję że wyjdzie. Największy zawód odniosłem wówczas, gdy Gishi nie wykorzystał potencjału danej mu szansy. Miałem nadzieję na wiarygodniejsze i przesycone większą nutą emocji posty, niźli te które dawałeś. Nie oszukując nikogo, szczęście ci bardzo dopisało i trafiłeś do najprostszej ze wszystkich sal, gdzie przez pewien czas wszystko miałeś potknięte pod nos, a później zostałeś jeszcze dodatkowo wzmocniony. Jednym słowem - spodziewałem się czegoś więcej. Nagroda to 170 PU i 80 PW.

    -> Hiroshi - chłopak, który mnie dosłownie nękał... Widoczne zaangażowanie, zarówno w fabule i wyraźny entuzjazm sprawił, że był bardzo pozytywnym uczestnikiem. Odpisy zawsze w porę (co prawda mocno przeciętne), odważne decyzje podczas przemierzania swojej ścieżki, które nieraz groziły śmiercią, a także przyzwoite odegranie swojej roli sprawiły, że mogę dać mu z czystym sumieniem 175 PU i 85 PW.

    -> Batsu&Ayatane - wziąłem ich pod jedno podsumowanie, a to dlatego, że o obu mogę powiedzieć dosłownie to samo. Dobre, momentami nawet bardzo dobre posty, które czytało mi się z wyraźną ochotą. Ponad przyzwoite wczucie się w otoczenie, a także umiejętność skrupulatnego opisu sprawiła, że mogę dać im największą z serwowanych nagród. Mam nadzieję, że na NCW pojawi się więcej takich osób, które widocznie przykładają się do tego co wychodzi spod ich klawiatury. Co prawda, pod koniec zauważyłem u Batsu spadek długości (nie jakości) postów, ale wierzę, że to ze względu na okoliczności, w których się znalazł. Nagroda dla obu to 185 PU i 100 PW.

    I to byłoby na tyle, mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem. Jeżeli ktoś ma zażalenia - proszę pisać, skarżyć, co tylko chcecie. Mam nadzieję, że mój trud włożony w całe widowisko w postaci odpisów, w których dawałem z siebie - dosłownie - wszystko (nie raz wypruwając sobie żyły) oraz zagadki, mające być dozą oryginalności zostaną w jakimś stopniu docenione i nie zbesztacie mnie tak bardzo :F No i najważniejsze - nagrodę można odebrać tylko po wcześniejszym napisaniu komentarzu w tym oto wątku ;) (Poor Evil).

    PS.: Wkrótce pojawi się pierwszy wpis w Kronice, który naświetli znaczenie ostatniego wydarzenia w Chuu. Cierpliwości!

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez Masaru (2013-07-26 00:01:59)

Offline

 

#2 2013-07-13 08:04:03

Hiroshi

Martwy

19345760
Zarejestrowany: 2013-04-07
Posty: 527
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Członek Klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 21

Re: Ogłoszenie #49 - "Mini event; podsumowanie i wstępne wytłumaczenie."

Senti mogę powiedzieć jedno. Świetnie sobie poradziłeś jako nowy EM. Fabuła jak i zagadki, które wymyśliłeś bardzo mi się spodobały. Nie lubię się rozpisywać, dlatego powiem jedno słowo, które określi cały twój trud: SUPER. Oczywiście odbieram swoją nagrodę

Ostatnio edytowany przez Hiroshi (2013-07-13 09:38:00)



Voice || Yasuhiko || Kazuhiko || Haruhiko || Ubiór

http://i.imgur.com/pmMguWr.png

Mówię || Myślę || Szepczę || Krzyczę

Offline

 

#3 2013-07-13 09:18:58

Batsu

Zaginiony

47463267
Zarejestrowany: 2013-05-12
Posty: 263
Klan/Organizacja: Kaguya/Samotnicy
KG/Umiejętność: Shikotsumyaku
Ranga: Członek Klanu
Płeć: Wesoły Kostek
Wiek: 17 lat fabularnych

Re: Ogłoszenie #49 - "Mini event; podsumowanie i wstępne wytłumaczenie."

Jako iż nieźle się tutaj rozpisałeś na temat wszystkich to może i ja coś dorzucę. Przede wszystkim, zacznijmy od fabuły samego Minieventu.
     Całość cholernie mi się podobała. Już na samym starcie ubiłeś pozornie jednego z NPC'tów, z którym miałem później przyjemność się zmierzyć (dziwnym trafem przegrałem), dając nam do zrozumienia, że nie będzie to sesja, w której wszystko jest pod nas dostosowane. Pokazałeś nam, że jeśli nie będziemy działać to raczej sobie długo nie pożyjemy - ogromny plus za to. Idąc dalej, fabuła z Ekotsu Nara, który wiedział w zasadzie wszystko o Domku Gorizu zaskoczyła mnie. Ogrom pułapek i dziwnych sytuacji pokazało mi, (a może nam), że tak naprawdę jestem(jesteśmy) jeszcze słaby(słabi) i trzeba się wziąć za trening. Podobały mi się tzw. dodatki fabularne. Zdrada w klanie Ayatsuri, w moim przypadku, przygody różnych postaci w innych salach, taki Hiroshi, który spotkał postać z sesji. Widać, że przykładałeś się do prowadzenia i jestem bardzo zadowolony, że ktoś taki poprowadził dla mnie(nas) minievent. I chociaż był krótszy i może trwał krócej, to dla mnie odniósł tyle co pełny event. Wielkie dzięki Senti, "gratki" za chęci i stworzenie takiej fabuły.
     Jeśli mam wspominać o fabule to muszę wyróżnić zakończenie osobnym akapitem. Tekst w [fieldsecie] był tak zajebisty, że po prostu nie wiem jak go ocenić. Pokazałeś wojnę domową klanu Nara, a przynajmniej tak ja to pojąłem. Nowe jednostki, bo 12 jeźdźców wkroczyło i zabiło starszyznę i pana Gorizu... Co teraz? Wspominałeś na GG, że to wszystko wniesie dużo do fabuły. Odpowiadałem, że nie, że to pewnie nic takiego, choć czułem, że nas nie okłamujesz, tak samo jak w kwestii innych spraw związanych z eventem. Czekam na pojawienie się wpisu w Kronice NCW, bo chcę naprawdę dostrzec, czy dzięki mnie stało się coś ważnego na fabule. (Z resztą taki jest cel mojej postaci, zapisać się na kartach historii)
     Innych graczy skomentuję ogółem pozytywnie. Odpisy były różne, czasem lepsze, czasem gorsze. Podobała mi się jako taka współpraca i kooperacja na samym początku. Z czasem żałowałem, że do jednej sali nie wszedłem, np. z Hiroshim, ponieważ mielibyśmy okazję bardziej się poznać. Potraktowałem sprawę fabularnie i słuchając tego co napisałeś nam w Kryjówce Samotników, nie współpracowałem z Uciszkami.
     Zagadki, odpisy, pomysły, ciekawostki, dodatki, wątki... Krótko mówiąc - WIELKIE DZIĘKI ZAJEBISTY SENTI. Nie potrafię inaczej tego skomentować, wiem, że bluzgi nie oddadzą piękna wydarzenia, a w zasadzie zrobią coś przeciwnego, ale jestem byłym gimbusem i mam prawo ich używać. Odnośnie nagrody, dzięki EM, bo szczerze to nie spodziewałem postawienia mojej postaci na takim miejscu. Na usprawiedliwieniu ostatnich postów mogę powiedzieć, że ciężko było mi opisywać parę razy pod rząd, że zamknęli mnie w piaskowej trumnie i piszę non stop to samo. DZIĘKI SENTI


http://i.imgur.com/6VdCfSw.png

Offline

 

#4 2013-07-13 09:49:32

Ayatane

Nikushimi http://i.imgur.com/nQ4N9BM.pnghttp://i.imgur.com/ipBWKhc.png

33401269
Call me!
Zarejestrowany: 2013-06-03
Posty: 653
KG/Umiejętność: Hyouton
Ranga: Elita
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 17 lat

Re: Ogłoszenie #49 - "Mini event; podsumowanie i wstępne wytłumaczenie."

Zacznijmy od tego, że słowem, które najlepiej streszcza ten event jest - zaj*bisty. Był to mój pierwszy minievent/sesja i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Podobało mi się dosłownie wszystko (może czasem z odpisami innych uczestników było gorzej, ale to bardzo mały minus.)
   Po pierwsze, to co pisałem wcześniej, a uznane zostało za akt lizusostwa. Mianowicie jakość postów samego EM, która moim zdaniem stoi na bardzo wysokim poziomie - aż chce się czytać! Również sam pomysł na sesję, jak i jej zakończenie zasługują na pochwałę. Zdarzenia w Domku Gorizu tak mnie wciągnęły, że autentycznie bałem się momentami o moją postać! Za taki klimat to ja mogę płacić
   Na koniec, dziękuję za nagrodę, którą oczywiście zabieram. Postaram się mądrze ją wykorzystać!
   

Szkoda mi opuszczać forum teraz, kiedy tak się wkręciłem ale cóż... Widzimy się za dwa tygodnie

Ostatnio edytowany przez Ayatane (2013-07-13 09:51:31)


http://i.imgur.com/OCIkxGh.png

Offline

 

#5 2013-07-13 11:03:31

Gishi

Zaginiony

Zarejestrowany: 2013-06-08
Posty: 52
Klan/Organizacja: Kuran Sen
KG/Umiejętność: Fumetsu
Ranga: Członek Klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 17 lat

Re: Ogłoszenie #49 - "Mini event; podsumowanie i wstępne wytłumaczenie."

Oj Senti, Senti . Chciałbym móc odpisać w jednym, krótkim zdaniu o tym co było na evencie, ale nie potrafię. Włożyłeś w event  bardzo dużo trudu. Twoje odpisy czytało się po prostu świetnie ;). Cały zarys fabularny, jak i również zagadki bardzo mi się podobały. Były zwroty akcji, emocje, troszkę ryzyka. Wszystko to sprawiło, że event bardzo mi się spodobał. Nagrody są moim zdaniem bardzo dobre, ale o nich wolę nie wspominać bo w tym evencie liczyło się coś więcej. Nawet nie wiem kiedy minął ten miesiąc. Dałeś uczestnikom bardzo dużo rozrywki oraz niezapomnianych przeżyć. Starałeś się i to było bardzo widać. Za event chcę Ci bardzo podziękować i w głębi duszy liczę na kolejne takie akcje w twoim wykonaniu. ;)

Offline

 

#6 2013-07-13 12:04:48

 Hotaru

Martwy

41275297
Call me!
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2013-05-22
Posty: 141
Klan/Organizacja: Senju
KG/Umiejętność: Mokuton
Ranga: Członek klanu

Re: Ogłoszenie #49 - "Mini event; podsumowanie i wstępne wytłumaczenie."

Event fajny i super prowadzony.
Ah na następny raz muszę się bardziej postarać z postami.
Dzięki za event i do zobaczenia

Offline

 

#7 2013-07-13 13:54:36

Itsuki

Klan Senju

Zarejestrowany: 2013-05-22
Posty: 217
Klan/Organizacja: Senju
Ranga: Członek

Re: Ogłoszenie #49 - "Mini event; podsumowanie i wstępne wytłumaczenie."

A też se podsumuje event z mojej perspektywy bo kto mi broni i fajniej będzie wyglądał post.
     
      Zacznę od graczy, nie wiem czy to kwestia innego prowadzącego czy innych graczy, a może tego że mieliśmy non stop kontakt na gg, ale podejście było zupełnie inne niż w eventach na których byłem do tej pory. Te wcześniejsze charakteryzowały się znacznie większą współpracą graczy było zdecydowanie więcej gadania, na czym niestety cierpiało działanie i nie raz prosty odpis rozwijał się na kilka, bądź nawet prowadzący przekazywał ture z powrotem graczom. Zabrakło mi tego oczywiście w poprzednich eventach było to nieco przesadzone ale tutaj  był całkowity brak porozumienia, ba nawet niektóre dialogi graczy którzy chcieli nawiązać rozmowę były najzwyczajniej w świecie olewane. Niektóre posty też chyba były nie przemyślane i często pisane na szybko i delikatnie odstawały od poziomu eventowego, ale jak na świeżych graczy większość poradziła sobie wspaniale.
Teraz indywidualnie:

Ja:D - super mega hiper i w ogóle czemu taka mała nagroda? Teraz na poważnie, przez długi czas miałem problemy z wczuciem się w postać. Mimo to starałem się wprowadzić nieco humoru do świata wojowników ninja i zachowywać jak na wiek przystało. Zwłaszcza z początku było to jednak trudne, bo reszta delikatnie mówiąc lamiła już w pierwszej sali, mimo że się wyłamałem i zdradziłem im odpowiedź(ach ta satysfakcja że jednak miałem racje ). W nieco późniejszym okresie z początku chciałem kontrolować poczynania innych pisząc na końcu, ale później najzwyczajniej w świecie coś mi wypadało i faktycznie trochę opóźniałem event, za co wszystkich chcę przeprosić.

Hotaru - odniosłem wrażenie że osoba która była pośród tych które najbardziej chciała eventu albo się go nie spodziewało, albo nie miała na niego czasu. Wielokrotnie posty pisane na szybkość, a nie jakoś po wcześniejszym przypomnieniu przez ekipę z gg. Jednak jedno trzeba przyznać że była dość konsekwenta w swoich poczynaniach jako postać.

Gishi - szczerze to chyba nie jest tylko nowa postać, ale też nowy Gisaku który robi coś więcej niż minimalna długość postow. Na prawdę podobało mi się to co  miejscami pokazywał dobre, przemyślane posty to coś z czym do tej pory kojarzyłem jego przeciwieństwo, mam nadzieję że dalej utrzyma taki poziom wtedy będzie na prawdę ciekawie.

Hiroshi - nękał to on chyba wszystkim :P Mega ale to mega zapał, odpisywał i był prawie zawsze gotowy do podjęcia działań, aż żałuje że jest uchiha bo trzeba go będzie prędzej czy później zabić

Ayatane - dla mnie odkrycie eventu najsłabsza postać, która w ogóle w nim uczestniczyła praktycznie dziewicza na fabule. Mimo wszystko dał radę zawsze szybkie odpisy zaraz po Sentim nie jednokrotnie późno w nocy i dobre jakościowo, przyjemnie się to czytało. Trochę jednak olał kilka dialogów za co ma sporego minusa u mojej postaci.

Batsu - Jego posty też czytało się fajnie, nie lekceważył moich dialogów(może dlatego że nie rozmawialiśmy). Momentami zbyt pewny siebie, ale to głównie na gg.

Senti - czyli nowa jasna gwiazda na pozycji EM, już od dłuższego czasu uważam twoje posty za jedne z najlepszych na forum. Jednak do tej pory na eventach nieco mnie zawodziłeś obniżając nieco poziom zapewne kosztem szybszych odpisów(nie wiem czy to zdanie ma sens). Dlatego nie spodziewałem się po tobie czegoś specjalnego. Owszem liczyłem, że będzie trzymało jakiś poziom, ale nie jakiś wybitny. Tutaj mnie nieco rozczarowałeś, oczywiście pozytywnie. Cały event obfitował w porządne odpisy, a zagadki to wisienka na torcie. Właśnie w tym celu zrobiłem swoją, która do twoich się nie umywała żeby sprawdzić jakie to trudne. Jedyne co mogę Ci zarzucić to zakończenie, powinieneś to pociągnąć chociaż o jeden odpis więcej, bo tak nasze decyzję co zrobić z poprzedniej tury kompletnie straciły na znaczeniu. Ale rozumiem wakacje
Event - duży plus za początek, właśnie tak powinien się zaczynać każdy event poprzez jakieś fabularne wydarzenie, które rozgrywa się przy każdej grupce graczy indywidualnie. Bo to co ostatnio odwalił Basai to ja nie wiem jakie miało wyjaśnienie, że nagle ninja pojawili się w kraju ziemi. Odpisy super regularne i nigdy nie przekroczyły 48h pilnowana też aby gracze regularnie odpisywali, chociaż moim zdaniem powinno być nieco bardziej( na czym z pewnością ucierpiała by moja postać). Po całym evencie czuje też pewien niedosyt, zakończenie nastąpiło w momęcie kiedy pojawiła się szansa aby wreszcie zaczęło dziać się coś ciekawego. Nie twierdze że się nie działo jednak walka z kolcami,płomieniami  to nie to samo co z innym ninja(chociaż w sumie zagadki też były fajne).



Dzięki bardzo za event wszystkim uczestnikom oraz prowadzącemu było fajnie!


http://static.comicvine.com/uploads/original/11/119884/2716728-600px_senju_symbol.svg.png

Offline

 
  • Index
  •  » Newsy
  •  » Ogłoszenie #49 - "Mini event; podsumowanie i wstępne wytłumaczenie."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pbf-skateboarding.pun.pl www.pokefajer.pun.pl www.jrock.pun.pl www.warzywko.pun.pl www.tede.pun.pl