Ogłoszenie


#1 2014-01-29 20:19:10

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

"Tak było kiedyś..." #1 - LAYOUTY

http://i.imgur.com/S0DiHVw.png
"Tak było kiedyś..."
Ninja Clan Wars     Pierwszy temat z serii "Tak było kiedyś...". Seria ta ma prezentować wspomnienia ze starych czasów naszego forum. Głównie będą to grafiki, ponieważ tych zachowałem na dysku najwięcej, ale niewykluczone też, że pojawią się jakieś opisy, tych również raczej nie brakuje w moich plikach. Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich przemyśleń oraz oczekiwań na następne części. Jeżeli będzie duże zainteresowanie zamierzam kontynuować serię bardzo długo, bo materiałów nie brakuje.

     Na pierwszy ogień idą layouty. Przez te kilka lat NCW zmieniało się bardzo często, zmieniało się wraz z moimi umiejętnościami i pomysłami. To co wyróżniało nas praktycznie od samego początku to oryginalność, niemalże zawsze zmiana layoutu wiązała się z wprowadzeniem czegoś czego nie miało żadne inne forum. To się nie zmieniło ^^


PIERWSZY LAYOUT - 2009


Cóż mógłbym tutaj napisać... to były początki mojej przygody z przerabianiem punowego szkieletu. Ograniczyłem się do prostych kodów znalezionych na forum supportu. Dopiero się uczyłem, starałem się zrobić to co mogłem, również jeśli chodzi o grafikę. Z tego co pamiętam header i tło robiłem w programie do przeglądania grafiki, który miał wbudowane podstawowe opcje przeznaczony do podstawowej edycji. Co jak co, ale symbolika jest widoczna ^^


PRZED PRZENOSINAMI NA JUN - 2010


Za wiele się nie zmieniło w porównaniu do wcześniejszej wersji. Niemniej jednak widać rozwój grafiki, szczególnie headera. Odstęp pomiędzy tymi screenami nie jest zbyt duży (może miesiąc), więc i zmiany niewielkie.


LAYOUT NA JUN.PL - 2010


Temat rzeka. Skusiłem się bardziej zaawansowanymi możliwościami skryptu juna i postanowiliśmy się przenieść. Wspomniane możliwości dotyczyły głównie tworzenia subforów w subforum, co do tej pory nie jest osiągalne na punie, a było nam potrzebne, ponieważ przejście na ten hosting wiązało się z stworzeniem świata gry, który, po wielu ewolucjach, możecie teraz oglądać. Jak widać zmieniliśmy kolorystykę, a header wyszedł mi całkiem ciekawie, chociaż był bardzo daleki od doskonałości.


LAYOUT NA NUPS.PL - 2010


Niewielu w ogóle zdaje sobie sprawę, że NCW w ogóle istniało na innych hostingach niż pun, a już garstka ludzi pamięta, że mieliśmy swoją prywatną domenę, którą zorganizował Masaru (prawdę mówiąc już zapomniałem w jakich okolicznościach, może Masło sam to opisze). na dobrą sprawę niczym nie różniło się to od juna, ponieważ byliśmy uzależnieni od właściciela domeny, jednak mieliśmy nieco więcej możliwości i chyba udało się je wykorzystać. Moje zdolności w dziedzinie skryptów i grafiki wzrosły, a efektem tego jest screen powyżej. Moim zdaniem wyszło niesamowicie, chociaż grafika nie do końca to oddaje. Tak czy inaczej wskoczyłem na przełomowy poziom, który pomógł mi później...


KSZTAŁTOWANIE STYLU PO NIEUDANEJ MIGRACJI - 2010


Nie wiem czy gracze czuli się gorzej, czy może ja tęskniłem za punem, a może jedno i drugie... Tak czy siak wróciliśmy z przytupem. Widoczny screen prezentuje portal, niestety nie mam strony głównej, ale można zauważyć, że zaczęliśmy tworzyć coś z czym obecni jeszcze starzy gracze nas kojarzą - z ciemnym stylem połączonym z elementami niebieskiego. Oprócz zdecydowanie ciekawszego wyglądu mieliśmy równie ciekawe skrypty, które były obiektem zazdrości innych forów. Na forum supportu rozpoczął się okres pytań: "jak zrobić tak jak na NCW?".


REWOLUCJA SKRYPTOWA - 2011


Nawet dzisiaj wydaje mi się, że mało które forum prezentuje się lepiej pod względem estetyki niż NCW z tego okresu. Przyznam szczerze, że wtedy miałem bzika na punkcie wodotrysków. Bajery były wszędzie, lecz największą sensacją było menu, które wydawało się niemożliwe do zrobienia ze względów technicznych. Mi się to udało przy pomocy człowieka z jakiegoś forum pomocy (chwała mu za to, ponieważ do dzisiaj z tego korzystam). Rozpoczęła się nowa era korzystania z GIMPA i jQuery.


PIERWSZY SLIDER NA PUNIE - 2011


Kolejne zmiany, poszukiwania rozwiązania idealnego. Tym razem furorę zrobiliśmy mając pierwszy chyba (pewny nie jest, ale na 90% tak) slider, w którym znajdowały się newsy z forum. Obecnie wiele forów korzysta z podobnego rozwiązania, ale nasze było przełomowe i... na punie! Grafika pozostała mroczna, również niebieskie elementy się nie zmieniły. Na uwagę mogą zasługiwać nowe grafiki pod działy, tego typu również próżno było szukać na innych forach.


BEZ HEADERA - 2012


Tutaj również mogliśmy pochwalić się rewolucyjnym rozwiązaniem, tym razem dotyczyło ono chowania kategorii z funkcją zapamiętywania, czyli coś co było możliwe, ale zdecydowanie nie na forach puna. Autorem skryptu był Noof, który udostępnił mi skrypt na wyłączność za co również należy mu się podziękowanie. Skrypt nie był bez wad, a z racji tego, że miał ich kilka dzisiaj już go nie ma Ta wersja layoutu wyróżniała się brakiem headera i górnym panelem, zawierającym menu i wiele przydatnych informacji.


FIOLETOWY SZAŁ - 2013


Tutaj nie ma za bardzo o czym pisać. Chociaż może już są gracze, którzy pamiętają jedynie obecną, niebieską wersję. Krótka piłka - połączone siły moje i Sentiego dały efekt, który nieprędko zostanie zmieniony.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#2 2014-01-29 21:40:03

Tamotsu

http://i.imgur.com/HTjQGqH.png

Zarejestrowany: 2012-11-28
Posty: 588
Klan/Organizacja: Senju
KG/Umiejętność: Mokuton
Ranga: Lider
Wiek: 30

Re: "Tak było kiedyś..." #1 - LAYOUTY

   To już tyle czasu... Naprawdę sam nie byłem w stanie stwierdzić od jakiego czasu siedzę na NCW. Teraz patrząc na temat przygotowany przez Katsuro (i piszę już tutaj - z chęcią zobaczę więcej takiego materiału) trafiła mnie strzała nostalgii. Widząc to wszystko, wiedząc jak się rozwijało... Fajnie spojrzeć na te czasy kiedy tak naprawdę było się młodziakiem i pierwszy raz styczność miało się z pbf'em. No ale pozwolę sobie skomentować teraz każdy poszczególny etap rozwojowy

1. PIERWSZY LAYOUT - 2009
   O dziwo pamiętam go dobrze ale też dzięki temu uświadomiłem sobie od którego roku zacząłem grać na NCW. To były moje początki ze wszystkim - pbf, grafika. Wtedy nawet nie wiedziałem jak się do czego zabrać i co mam tak naprawdę robić. Layout nie był wtedy przeze mnie jakoś specjalnie oceniany, nawet nie byłem świadom wtedy że można go jakoś zmienić. Mimo to wywierał na mnie pozytywne emocje i bezproblemowo mogłem przeglądać forum.

2. PRZED PRZENOSINAMI NA JUN - 2010
   Tutaj chyba pierwszy raz uznałem, że coś mi się może nie spodobać na forum. Moim zdaniem samo tło było tak niepasujące i meh, że bolało mnie za każdym razem do czasu aż się nie przyzwyczaiłem. Na swoje usprawideliwienia mam to, że moje avatary nie były wtedy lepsze Gdybym miał jeszcze dostęp do starych dysków pewnie odkopałbym niezapomniany (bo człowiek uczy się na błędach) avatar z bodajże brązowym tłem, zielonymi okręgami i wklejonym na chamsko renderem chibi-Madary.

3. LAYOUT NA JUN.PL - 2010
   Tutaj zrobiłem sobie chyba pierwszą przerwę lub po prostu mój umysł gra sobie ze mną w jakieś gierki. Nie pamiętam żeby na NCW były Layout o kolorze czerwonym, a jednak mam wrażenie, że na Jun'owskiej wersji grałem nadal jako Eizo. Patrząc jednak po czasie na header wydaje się jakoś dziwnie znajomy więc po prostu nie byłem w stanie zapamiętać czerwonego koloru tła.

4. LAYOUT NA NUPS.PL - 2010
   O tak, to jest layout który doskonale pamiętam. Przenosił on tyle radości moim oczkom, że nigdy nie mogłem się do końca na niego napatrzeć. Było to spowodowane tym, że w końcu mogłem porównać poprzednie layout'y z obecnym, który mieliśmy na nups'ie. Od tego momentu właśnie pojawiła się moja miłość do widywania NCW w odcinaniach czerni i koloru niebieskiego. Właśnie przez nups'a nie mogłem się przyzwyczaić do takiej zamiany na kolor fioletowy

5. KSZTAŁTOWANIE STYLU PO NIEUDANEJ MIGRACJI - 2010
   Tutaj nie ma co dużo opowiadać - innowości, które zapewniły nam graczy którzy są jeszcze z nami do teraz. O dziwo pamiętam i tą wersję. Forum nadal utrzymywało swoją kolorystykę i nikt z nas nie przypuszczał, że coś kiedyś w tym temacie się zmieni.

6. REWOLUCJA SKRYPTOWA/PIERWSZY SLIDER NA PUNIE - 2011
   Wtedy było tyle radości, wszystko spowodowane tym że NCW rozwijało się szybko i pozytywnie. Estetykę możemy zawdzięczać temu, że Katsuro zawsze ją lubił. Ja tutaj nie jestem inny i za to też chwali się NCW. Wszystko ładnie poukładane, nic nie boli oczu... Takie rzeczy się ceniło i nadal ceni. Grafiki do działów i slider w następnej rewolucji też robiły furorę i miło było na nie patrzeć.

7. BEZ HEADERA - 2012/FIOLETOWY SZAŁ - 2013
   Skrypty były bardzo przydatne to trzeba przyznać jednak mnie bolało chyba wtedy to, że nie było headera. Mimo wszystko zawsze było przyjemnie zawiesić na nim oko kiedy rozmyślało się co by tu dalej zrobić. Fioletowy szał - to już było bardzo niedawno jednak nadal pozostaje w pamięci to zdziwienie kiedy zobaczyło się NCW w innych odcieniach. Niedowierzanie, wyparcie i dopiero akceptacja - jednak wszyscy przeżyliśmy, a ja zdążyłem przyzwyczaić się do fioletowego koloru niedługo po tym jak został wprowadzony.


   No to byłoby wszystko. Nie są to może idealne opisy tego co się działo ale niestety cały ten okres czasu nie został przeze mnie zapamiętany w każdym szczególe. Miło było się jednak przekonać, że na NCW działam rocznikowo 5 lat, aż sam się dziwię że tyle tego nastukało. Chciałbym zobaczyć dalsze rzeczy jakie zostanę poruszone w tym temacie, dobrze od czasu do czasu powspominać sobie stare chwile

Offline

 

#3 2014-01-29 21:57:11

Ayatane

Nikushimi http://i.imgur.com/nQ4N9BM.pnghttp://i.imgur.com/ipBWKhc.png

33401269
Call me!
Zarejestrowany: 2013-06-03
Posty: 653
KG/Umiejętność: Hyouton
Ranga: Elita
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 17 lat

Re: "Tak było kiedyś..." #1 - LAYOUTY

   Pamiętam jak pierwszy raz wszedłem na NCW (było to za czasów laya bez header'a, z 2012 r.), by tylko rzucić okiem jak forum wygląda i oniemiałem. To jak wtedy strona wyglądała i to w dodatku na pun'ie, zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Ze wszystkich trzech, jakie dane mi było oglądać (bez headera/fiolet/niebieski) to właśnie ten pierwszy styl uważam za najlepszy.
   Swoją drogą miło widzieć, że forum istnieje już tak długo. Tylko tak dalej!


http://i.imgur.com/OCIkxGh.png

Offline

 

#4 2014-01-29 22:36:16

Akio

Klan Namikaze http://i.imgur.com/WuFGFc5.png

59691030
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 800
Klan/Organizacja: Namikaze
KG/Umiejętność: kiroji senko
Ranga: Lider klanu
Płeć: Rudy
Wiek: 34

Re: "Tak było kiedyś..." #1 - LAYOUTY

Mam dziwne wrażenie, że taki temat już kiedyś był, ale upłynęło trochę czasu i w związku z tym melancholia, która pojawia się przy przeglądaniu obrazków "Tak było kiedyś..." jest jeszcze większa. Nie wiele mogę powiedzieć o pierwszych layoutach bo wtedy nie za wiele grałem. Jednak pamiętam, że miałem okazję niektóre przynajmniej obejrzeć i wyglądały trochę kiczowato, ale też wtedy panowała taka kiczowata moda, kiedy dzieci bez skill postanowiły się wziąć za coś za co nie mają pojęcia. Jednak jak widać wystarczyło odrobina samozaparcia i talenty i już 4 lata temu mogliśmy cieszyć się wyglądem którym obecnie nie powstydziłby się żaden pbf. A kolejne modyfikacje zwłaszcza na punie to mistrzostwo świata. Jedyne co tak patrze w kontekście zbiorów tych layoutów to fakt, że te tła(drzewa, księżyc) nadawały niesamowity klimat forum, którego teraz chyba odrobinę brakuje.


http://i.imgur.com/hQencLH.png

Offline

 

#5 2014-01-30 15:06:22

 Ryo

Kiyoshi http://i.imgur.com/YKPxXWR.png http://i.imgur.com/SpFvgX4.png

37585360
Zarejestrowany: 2012-11-17
Posty: 662
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shouton
Ranga: Lider
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31 lat
Multikonta: Senti

Re: "Tak było kiedyś..." #1 - LAYOUTY

Co racja, to racja. Bardzo mi brakuje tych drzewek w tle

Offline

 

#6 2014-01-31 01:28:57

 Shinsaku

Wyrzutek http://i.imgur.com/pXCGfcW.png

7348301
Zarejestrowany: 2012-08-30
Posty: 1269
Klan/Organizacja: Wyrzutek
KG/Umiejętność: Kibaku Nendo / Jinchūriki
Ranga: Lider Wyrzutków
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
Multikonta: Adatte

Re: "Tak było kiedyś..." #1 - LAYOUTY

Ciężko mi stwierdzić, w okresie którego z layoutów zacząłem swoją przygodę tutaj... Było to coś pomiędzy wersją REWOLUCJA SKRYPTOWA - 2011 i BEZ HEADERA - 2012, bo header pamiętam. Coś mi się kojarzy, że któryś z nich był na supporcie, czy jak? Nie wiem, naprawdę nie mam pojęcia.
Tak czy siak, widać, że zmiany zabrnęły w odpowiednim kierunku, z czego efektów możemy cieszyć się dzisiaj. Osobiście mam odczucie, jakby cały ten post zasługiwał na jeszcze jeden podtytuł: ewolucja umiejętności Katsa. Hahaha, naprawdę czytając te opisy nie dało się nie zauważyć nutki pochwał dla swoich rozwijających się zdolności! Jedno trzeba przyznać - i ode mnie szacun w twoją stronę!
To chyba tyle ode mnie, czekam na więcej!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.przewoz9stoszki9.pun.pl www.wogsoldat.pun.pl www.bm1.pun.pl www.lrrp.pun.pl www.eu3-kampania.pun.pl