Ogłoszenie


  • Index
  •  » Newsy
  •  » Ogłoszenie #68 - "Nowy, lepszy layout"

#1 2016-10-01 16:32:06

 Katsuro

Administrator

5259823
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 3717
Multikonta: Mamoru [NPC]
WWW

Ogłoszenie #68 - "Nowy, lepszy layout"

Witajcie po długiej przerwie!

Można powiedzieć, że dzisiaj skończyły się dla mnie wakacje, zarówno od studiów jak i od NCW. No ale pora wracać, a jak wracać to z przytupem. Dlatego też chciałbym Wam przedstawić nowy, tym razem czerwony, layout naszego forum. Co o nim sądzicie?

Należy wyjaśnić, tym którzy nie zauważyli zanim przeczytali to ogłoszenie, że ten motyw to nie tylko zmieniony układ niektórych elementów, to praktycznie było ostatnią rzeczą, na której mi zależało. Chciałem przede wszystkim umożliwić Wam coś, co do dzisiaj było znacząco utrudnione - przeglądanie NCW na smartfonach. Jakiś czas temu, w ramach testów, napisałem od nowa portal, który dostosowywał się do rozdzielczości wyświetlacza. Udało się. Więc w ramach niespodzianki i prezentu z okazji mojego powrotu do administrowania, postanowiłem napisać od nowa cały styl. Efekt możecie oceniać teraz.

Pracowałem sobie nad tym w trakcie wakacji, w wolnym czasie. Niemniej jednak robiłem to na swoim forum testowym i nie mogłem wszystkiego dopracować, z różnych względów. Dlatego też potrzeba mi Wasza pomoc - piszcie co Wam się nie podoba, co należy zmienić, poprawić, zarówno w wersji dużej, jak i mobilnej, z naciskiem na mobilną. Większe uwagi kierujcie tutaj, a mniejsze, mało istotne poprawi zgłaszajcie na GG, bardzo proszę.

To tyle ode mnie. Mam nadzieję, że się podoba, mniej lub bardziej i zachcecie się na ten temat wypowiedzieć. Dodatkowa informacja na koniec jest taka, że niedługo, może nawet dzisiaj, rozpoczniemy sprzątanie forum z niepotrzebnych/starych postów oraz nieaktywnych kont. Oprócz tego wracam do pisania aktualizacji. Bądźcie gotowi!

PS. Jak już poprawię wszystko co będzie do poprawy to przepiszę stare wersje kolorystyczne do wyboru, tak więc nie martwcie się.


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#2 2016-10-01 17:00:33

 Koharō

Wyrzutek http://i.imgur.com/MLOoQeQ.png

4934989
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2015-12-23
Posty: 622
Klan/Organizacja: Hyuuga
KG/Umiejętność: Kisame (lvl2)
Ranga: Członek klanu
Płeć: mężczyzna
Wiek: 25

Re: Ogłoszenie #68 - "Nowy, lepszy layout"

Tak wygląda teraz jeden z odpisów, gdzie użyłem koloru Dark Green.

http://s20.postimg.org/etpfwbjcd/zrzut_53.png


Z pozytywów wspomnę tylko, że obecny interface wczytuje mi się 3x szybciej niż stary ^^


http://s16.postimg.org/z6h9hurx1/tumblr_ojwqysls8g1visbsjo1_1280.png


Karta Postaci || Voice                 
       Theme    ||    Battle Theme

Offline

 

#3 2016-10-01 17:12:55

 Yocharu

Klan Uchiha http://i.imgur.com/p2qZr4s.pnghttp://i.imgur.com/bRrcMpK.png

50499111
Skąd: Hidari
Zarejestrowany: 2014-04-03
Posty: 991
Klan/Organizacja: Uchiha
KG/Umiejętność: Sharingan
Ranga: Lider/ Weteran
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 26

Re: Ogłoszenie #68 - "Nowy, lepszy layout"


Dobra, dobra, dobra. Wszyscy piszą na chb, ja niepotrzebnie spamuje Katsowi na gg a skoro poszedł temat to ruszmy z wypowiedzią:

PLUSY
+ Górna część NCW. W końcu przypięte posty są widoczne i rzucają się w oczy.
+ Dokładniejszy i milszy dla oka opis ostatnich postów
+ Strona dostosowuje się do ekranu i smartfonów
+ Naprawienie kilku bugów, zwłaszcza tych z niemożliwością przeglądania postów graczy (Chociaż to ponoć oszustwo. Rozumiem względem innych graczy gdzie można przeglądać ich stare pojedynki i podejrzeć techniki ale żeby do swoich własnych nie móc dotrzeć? :P)
+ Dobrze widoczna ramka na dole NCW, pokazująca ile osób było i jest aktualnie zalogowanych oraz zarejestrowanych (plus cieszę się, że puste konta bez postów zostaną wyczyszczone)

MINUSY
- Tak jak kolor czerwony jest moim ulubionym tak te barwy straszliwie mnie męczą i kompletnie nie grają w głowie, psując mi już pierwsze doznania od wejścia na NCW
- Wypowiedzi graczy, które są zazwyczaj kolorowe, dużo ciężej się czyta.

Więcej minusów chyba nie dostrzegam aczkolwiek te dwa są dla mnie na tyle bolesne że praktycznie wyrównują albo nawet przebijają te kilka więcej plusów. Rozumiem, że to tylko chwilowe ale tak jak mówię. Psuje mi to już doznania z NCW dosyć mocno.

Offline

 

#4 2016-10-01 17:15:25

 Suoh

Klan Kiyoshi

Skąd: Kraśnik
Zarejestrowany: 2016-06-26
Posty: 348
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shōton
Ranga: Lider klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 22 lata
WWW

Re: Ogłoszenie #68 - "Nowy, lepszy layout"

No jestem na prawdę pozytywnie zaskoczony. Nie wchodzę kilka dni na forum a tu takie poważne zmiany i to jeszcze nie koniec ;D Czerwony layout bardzo mi się podoba i mimo, że wcześniej używałem tylko niebieskiego to myślę, że nie będę miał problemów z przejściem na ten. Dobra robota ;)

Offline

 

#5 2016-10-01 19:11:08

Daiki

Gość

Re: Ogłoszenie #68 - "Nowy, lepszy layout"

Nie przepadam za bordowym kolorem, więc tło samo w sobie mi się nie podoba (zwłaszcza, że kolorowy tekst na nim wygląda w większości źle), ale sam layout, przez jaki rozumiem przeniesienie "ostatnich postów" jest już dla mnie pozytywną zmianą. Teraz jest przejrzyście i zdecydowanie na plus, z tym, że sam korzystałem z opcji znajdującej się pod chatem, oby była to tylko kwestia odzwyczajenia. Tak poza tym, to spoko.
Chyba trzeba uznać, że mam neutralny stosunek do zmiany, ale sam fakt, że ta nastąpiła, jest budujący. Brawo za trud włożony w to wszystko, Kats

 

#6 2016-10-01 23:54:45

 Suoh

Klan Kiyoshi

Skąd: Kraśnik
Zarejestrowany: 2016-06-26
Posty: 348
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shōton
Ranga: Lider klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 22 lata
WWW

Re: Ogłoszenie #68 - "Nowy, lepszy layout"

Na mobilce wyświetla się menu z hamburgerem i to zwykłe co jest w wersji desktopowej.

Offline

 

#7 2016-10-02 15:44:01

Akio

Klan Namikaze http://i.imgur.com/WuFGFc5.png

59691030
Zarejestrowany: 2012-09-08
Posty: 800
Klan/Organizacja: Namikaze
KG/Umiejętność: kiroji senko
Ranga: Lider klanu
Płeć: Rudy
Wiek: 34

Re: Ogłoszenie #68 - "Nowy, lepszy layout"

Kolor to najmniejszy problem, ale trzeba przyznać że jakoś dziwnie, może właśnie przez ten kolor,może przez wyrzucenie niepotrzebnych elementów, a może przez zmiany zacząłem dostrzegać pewne rzeczy.
  Po pierwsze gdzie zniknęły przyciski do shoutboxa, nie można już całkowicie podglądać starszych postów :<
  Po drugie poprzez dodanie  ncwnews forum nam się strasznie wydłużyło zwłaszcza w wersji mobilnej, która nawiasem mówiąc wyszła średnio, chyba że to przez mój nietypowy wyświetlacz. O ile trzymając telefon poprzecznie mam wszystko(prawie) wyśrodkowane o tyle trzymając go normalnie zbliża się do lewej strony i chyba jest wystarczająco miejsca aby ustawić chociaż te dwa działy obok siebie. Nie ma też momentami polskich znaków na telefonie.
Zarówno na telefonie jak i na mobilnej wersji mam wrażenie że marnujemy masę miejsca po bokach. Może dałoby się tam jakoś wcisnąć top listy i zaprzyjaźnione serwisy, albo chociaż walnąć na tło jakiś obrazek po bokach.


http://i.imgur.com/hQencLH.png

Offline

 

#8 2016-10-03 17:05:14

 Ichuza

V I P

35457109
Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2016-06-24
Posty: 369
Multikonta: Kami, Yoshi
WWW

Re: Ogłoszenie #68 - "Nowy, lepszy layout"

      Jestem pod wrażeniem. A to tylko dlatego, że nie mogę uwierzyć, że skończyłeś robotę w tak krótkim czasie. A na poważnie - kilka plusów, kilka minusów. Zacznę od tych gorszych stron - moje oczy! Po wejściu na stronę zapłonęły. Wierzę jednak, że to kwestia przyzwyczajenia. Nie pasuje mi także dział z krajami. O ile pasek do przeskakiwania pomiędzy nimi wygląda niesamowicie (kolory na ciemniejszym tle, z czerwoną obwódką), tak same bloczki z opisami prowincji już zaczynają drażnić.

http://i.imgur.com/v7TgFnH.png

      Gdyby przesunąć je lekko w prawo i zamknąć w pełnej, czerwonej obwódce, tak jak zrobiłem to z Tanuzą, wyglądałoby lepiej. Przynajmniej taka jest moja opinia. Taka sama sprawa tyczy się postów. Choć Yocharu swoim odpisem, w tym samym temacie, podrzucił mi pewną myśl. Czy nasze posty mogłyby znajdować się od razu w narzuconym, czarnym bloczku? Podaję przykład.

     Kości mózgoczaszki u osobników dorosłych połączone są szwami i tworzą jednolitą puszkę, a u osobników młodych połączone są luźno błoną łącznotkankową. Wolnymi kośćmi w czaszce są tylko kostki słuchowe, żuchwa i kość gnykowa. Trzy kości puszki mózgowej łączą się w miejscu zwanym ciemiączkiem. Plan budowy czaszki ssaków jest podobny do planu budowy czaszki gadów.
      Szkielet ssaków wykazuje duży stopień skostnienia! - Nietoperze mają normalnie zbudowany tylko I palec, a pozostałe są silnie wydłużone i połączone błoną lotną. U waleni i brzegowców następuje skrócenie kości ramieniowej, przedramienia, nadgarstka i dłoni oraz wydłużenie palców i powielenie ich liczby (hiperdaktylia). U płetwonogich dobrze rozwinięte i przystosowane do pływania są obie pary kończyn.

     Na takim, ciemniejszym tle nawet kolory wyglądają lepiej. A jeżeli już o tym ciemnym tle mowa, stopka wygląda miodzio. Zarówno czcionka, jak i położenie elementów - świetnie wykonane. To jedna z rzeczy, na którą naprawdę nie mogę się napatrzeć (tak samo jak na napis "Ninja Clan Wars" na samym dole).
     Proponuję także, by nieco rozdzielić tekst w ostatnich postach, ponieważ, gdy jest go wiele, strasznie się zlewa. Rzucam zrzutem.

http://i.imgur.com/eaX3NaL.png

     Zrobić linie rozdzielające każdy post z osobna, albo po prostu odchudzić czcionkę. Dodatkowo, co by mi pasowało, to usunąć kolumnę "odpowiedzi" i zamiast niej, zrobić szerszą kolumnę "forum", gdyż tak jak w przypadku czwartego, ostatniego posta, napis "Yu no Kuni [Kraj Gorących Źródeł" rozbił się na cztery linijki. Może właśnie te odstępy są dla mnie tak wkurzające.
     Nie ukrywam, że najbardziej zależałoby mi na zrobieniu tych postów w czarnej ramce. Połączenie tego koloru bordowego z czernią wygląda niesamowicie. A przy okazji posty nie raziłyby tak po oczach.

P.S: Możesz jeszcze (tak dla wglądu) sprawdzić, jak wyglądałby bloczek z opisami prowincji, gdyby jego kolor z tego jasnego, zamienić na taki, jaki ma stopka.
P.S 2: Jeszcze plus za czcionkę w tytule, ładnie wygląda data postu i jego przyciski w prawym, dolnym rogu "raportuj, usuń...".


http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Odwiedzaj codziennie Ogłoszenia i Recepcję - bądź na bieżąco z wszystkimi zmianami na forum.
http://i.imgur.com/diz8u3N.png - Nowy projekt: Mage Guild Wars!
http://i.imgur.com/CoOg5C9.png - Masz pytania? Zajrzyj do Poradników, prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedzi na większość niejasności.

Offline

 

#9 2016-10-15 20:27:56

 Suoh

Klan Kiyoshi

Skąd: Kraśnik
Zarejestrowany: 2016-06-26
Posty: 348
Klan/Organizacja: Kiyoshi
KG/Umiejętność: Shōton
Ranga: Lider klanu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 22 lata
WWW

Re: Ogłoszenie #68 - "Nowy, lepszy layout"

To ten, jeszcze dodam od siebie kilka rzeczy:
-> Rozwala się cały content: http://ninjaclanwars.pun.pl/page.php?id=16153
-> Warto by zmienić kolor grafik z niebiesko-fioletowych na czerwone (aby pasowały do aktualnego skina)
-> We wcześniejszej wersji layoutu przy czacie była ikonka buźki i przenosiła nas na stronę z emotkami, brakuje jej ._.
-> Przeniesienie ostatnich postów pod box z chatem
-> Dodać do submenu z-index: 999999 bo po najechaniu część nawigacji zasłania reklama na górze strony (dla tych co nie mają ADBlocka)
-> Fioletowy fragment: http://ninjaclanwars.pun.pl/page.php?id=13736
-> Chyba coś przez przypadek się ukryło niepotrzebnie: http://ninjaclanwars.pun.pl/message_list.php

Tak na szybko jeszcze wychwyciłem.

Offline

 
  • Index
  •  » Newsy
  •  » Ogłoszenie #68 - "Nowy, lepszy layout"

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.poke-adventure.pun.pl www.reserve.pun.pl www.kakashi.pun.pl www.elektronicyzst.pun.pl www.shahid-kapoor.pun.pl